Už by měla luxusní auto, ona místo toho platí veteriny a zachraňuje pouliční kočky v Kataru

Většina lidí jde pracovat do ciziny proto, aby se buď v oboru zlepšili a nabrali zkušenosti, nebo aby vydělali více peněz. Mladá Slovenka Mirka, která žije a pracuje už osmý rok v Kataru, ale vydělané peníze obratem investuje. Ne do kabelek, aut nebo vybavení bytu, ale do opuštěných zvířat. Zachraňuje pouliční kočky, psy, ptáky nebo hlodavce.

Jejím novým domovem je Katar. Konkrétně hlavní město Dauhá. Zní to dobře, lidé se tu dobře mají, ale situace okolo zvířat je tragická. Na každém rohu desítky toulavých koček, ptáků, psů, a to nemluvě o situaci hlouběji v poušti.

Místo šetření na dům zachraňuje kočky

„Působím jako trenér na zdravotní klinice na oddělení fyzioterapie. Většina lidí si myslí, že když pracuji v zahraničí, musím mít spoustu peněz. No, asi bych na Slovensku už měla rozestavěný dům anebo nějaké luxusní auto. Já ale peníze nemám, mám místo toho na kontě zachráněná vyhozená, opuštěná zvířata,“ popisuje Mirka. Pro představu, veterinární péče o jednu kočku, která má zdravotní komplikace, se vyšplhá běžně na 50 tisíc korun.

„Snažím se krmit pouliční kočky, odchytávat je a kastrovat, hledám jim domovy. Samozřejmě, pokud některá potřebuje, tak přichází i léčba zdravotního stavu, hospitalizace na klinice. Vše hradím ze svého a dělám ve volném čase. V létě se teploty vyšplhají na 50 stupňů, zvířata se nemají kam schovat, nemají přístup k vodě ani potravě, to je tu strašné,“ dodává. Sama si dvě zachráněné kočičky nechala.

Gaia měla tři měsíce, když do ní na parkovišti kopal cizí muž, Mirka zasáhla. Kočička měla kožní problémy, infekci v uších a navíc jí diagnostikovali FIV. Kocour Zizou měl zase koronavirus. Dohromady jejich léčba vyšla asi na 120 tisíc korun. Oba ale u Mirky žijí krásné životy, o které by na ulici nejspíš přišli.

Někdy jde i o vlastní zdraví

Nejde jen o peníze a o volný čas, ale kolikrát i o vlastní zdraví. Zrovna tento víkend Mirka zachraňovala kočku z dálnice. Ta ji ale z vyplašení pokousala. „Lítám po nemocnicích, v ráně mám hnis, je to zapálené, nemohu hýbat prsty. Tu nevděčnici se ale odchytit podařilo a už probíhají základní vyšetření,“ popisuje aktuální situaci Mirka.

„Jen otevřu dveře veteriny na konzultaci, už platím 2 000 korun. Na Slovensku jsem za tuto cenu měla odběr a rozbor krve pro obě mé kočky,“ porovnává Mirka. Za svůj pobyt zachránila desítky koček. Našla jim nové domovy a nemluvě o těch, které vykastrovala a krmí je.

Pomoct můžeme i my

Ptáte se: „A proč to ta holka dělá?“ Protože ví, že je to na ní. Není to její rodná země a ano, na Slovensku i v Česku jsou zvířata, která potřebují pomoc, ale aktuálně se jejím domovem stal Katar a nedokáže nad každodenní situací zavřít oči. Obětuje svůj volný čas i vydělané peníze, které by se jí určitě jednou hodily, ale vyčítala by si to. Proto jsme Mirku požádali, aby udělala SBÍRKU, kterou můžeme zveřejnit, a kdokoli, kdo by chtěl, může přispět jakoukoli částkou na její činnost.

https://www.znesnaze21.cz/sk/zbierka/opustene-a-zranene-kocicky-ktere-bez-nasi-pomoci-nepreziji 🫶 Mirka už 8 let...

Posted by Znesnáze21 on Tuesday, March 14, 2023

Svou pomoc dokumentuje a na webu i sociálních sítích aktuálně informuje o kočičkách, které se zrovna léčí.

Domovy hledá i v Česku

Na webu také naleznete krátce popsané příběhy zachráněných kočiček, které mají nové domovy. Například Chloe, kterou našla Mirka těsně před odletem na dovolenou domů na Slovensko. „Byla celá krvavá, nemohla jsem ji nechat na ulici, i když jsem věděla, že se mi tím vše zkomplikuje. Odvezla jsem ji na veterinu, ukázalo se, že byla pokousaná od psa a měla potrhané svaly na boku. V nemocnici se léčila dva měsíce, navíc byla velmi agresivní, protože se bála. Nakonec se po operaci zotavila a našla jsem jí milující domov,“ doplňuje Mirka.

Tagy: