Šichta po šichtě: Příběh pokousané Chloe a Mirky, která zachraňuje kočky z ulice

O Slovence Mirce, která se rozhodla pomáhat opuštěným a nemocným kočkám v Kataru, jsme vám už říkali. Má za sebou osm let pomoci a díky tomu několik desítek příběhů záchrany koček, které přežily jen díky ní. Mirka se navíc vždy snaží hledat zvířeti nový domov, aby se nemuselo vrátit do těžkého pouličního života. Asi jeden z nejtěžších příběhů byla podle ní Chloe, hlavně protože měla složitou povahu a nevěřila, že by se po vyléčení mohla v novém domově aklimatizovat.

„Chloe je kočička, která se objevila na ulici jednoho dne pod schody místa, kde pracuji. Byla krvavá, pajdala a hodně se bála, proto byla zároveň velmi agresivní. Měla přesně dva dny do odletu na moji každoroční měsíční dovolenou na Slovensko. Ale to jsem ji měla nechat krvácející na ulici? Byli jsme na ni tři, kteří jsme se ji snažili chytit. Jedna pomoc odpadla asi po 20 minutách, protože kamarádka musela do práce. Bylo to těžké, protože se Chloe schovávala pod auty vedle rušné ulice, po které auta jezdila nahoru a dolů, a my jsme se báli, aby nevyběhla na cestu pod kola aut. Nakonec vlezla někomu za bránu domu do dvora. Zvonili jsme, klepali, křičeli, ale nikdo neotevíral,“ popisuje odchyt Mirka.

Pán, který Mirce pomáhal Chloe chytit, byl muž indické národnosti. Takže nepřipadalo v úvahu, aby to byl on, kdo vkročí na cizí pozemek někomu do dvora. Majitelé by měli právo ho zastřelit. „Já, jako bílá žena jsem měla větší úspěch na ,únik‘, pokud by se něco semlelo,“ doplňuje.

Mladá záchranářka tak neoprávněně vkročila dovnitř do dvora a zahnala Chloe do kouta tak, aby se i ji podařilo natlačit do klece. Povedlo se, hned se běželo na veterinu.

Po konzultaci se ukázalo, že má Chloe hlubokou ránu na boku po pokousání od psa. Měla překousnuté svaly a rána byla infikovaná. Také měla poraněnou zadní část pod ocasem. Mirka potřebovala odletět na Slovensko a Chloe stejně kvůli operaci a léčbě infekce musela zůstat na veterině. „Každý den jsem volala nebo komunikovala přes WhatsApp s doktorkou, posílali mi fotky a ubezpečovali mě, že se jí daří dobře, stejně jsem neměla klidnou duši. Občas jsem poslala kamarádku, ať ji jde zkontrolovat. Avšak ta mi podávala jiné zprávy než veterinární klinika,“ říká Mirka.

https://www.znesnaze21.cz/sk/zbierka/opustene-a-zranene-kocicky-ktere-bez-nasi-pomoci-nepreziji 🫶 Mirka už 8 let...

Posted by Znesnáze21 on Tuesday, March 14, 2023

Chloe byla podle informací kamarádky špinavá, agresivní, ustrašená a útočná. „Po mém návratu a zaplacení vysokého účtu jsem převezla Chloe k jedné paní na dočasnou péči. Tam zůstala Chloe asi 4 týdny, kde se paní spolu s manželem snažili každý den navázat s Chloe kontakt, ale nedařilo se. Chloe se nedala chytit, pohladit už vůbec ne. Schovávala se pod postelí, jakmile někdo otevřel dveře. Nikoho k sobě nepustila.“

Po dlouhém hledání domova se nakonec ozval pan italské národnosti žijící v Kataru, že má o Chloe zájem. „Nevěřila jsem tomu štěstí. Už měl tehdy doma kocoura a chtěl pro něj společnost. Byla jsem ale dost skeptická, zda se Chloe aklimatizuje,“ přiznává Mirka.

„Ovšem už po 10 dnech jsem ji nepoznávala. Každý den jsem dostala od pana video a fotky, jak s Chloe navazuje kontakt, jak mu pomalu začíná věřit a jak začíná představování s novým kočičím bratrem. Po méně než měsíci se z agresivní a ustrašené kočky stala krásná dáma, která si užívá sluníčko na balkoně, hrátky s jejím kočičím bráškou a nekonečné mazlení s jejím novým tatínkem.“

„Jsem někdy dost zoufalá. Třeba celý tento víkend jsem řešila vyhladovělého pouličního kocourka. Kolegyně z práce do toho včera našla dalšího kocoura, který potřebuje pomoc, a já při cestě z práce našla zraněné kotě. Jsem přepracovaná a do toho se hrnou nové a nové kočičky. Někdy mám pocit, že už to nezvládnu. Pak si ale vzpomenu na Chloe. Jaký dnes díky pomoci žije život, a snažím se to nevzdat,“ popsala mi Mirka svou zoufalost nad nekonečnou situací tamních koček.

Pokud byste byli ochotní Mirce na léčbu kočiček přispět, můžete díky této sbírce.

Tagy: