reklama

Místo divadla míchá beton. Herec Míra Nosek pracuje na stavbě s barmany

Pro herce je současné období obzvláště těžké a ti, kteří zrovna nebyli součástí rozjetého vlaku seriálového natáčení, si musí se zavřením divadel poradit jinak. Někteří zažádali o podporu státu a další sáhli po jiné, vesměs manuální práci. Výjimkou není hvězda filmu Účastníci zájezdu Jaromír Nosek, který míchá beton, staví i bourá. Kolegy na stavbě mu dělají barmani.

reklama

Herce Jaromíra Noska proslavila role ve filmu Účastníci zájezdu a zahrál si ve stovce dalších filmů a seriálů, jako jsou například Rebelové, Roming, Román pro ženy, Ohnivý kuře, Vyprávěj nebo Vyšehrad. Jeho místo bylo hlavně na divadelních prknech.

Nyní natáčí film Když prší slzy a právě u jeho natáčení se webu Super.cz svěřil, že se aktuálně živí rukama. „Mám pocit, jako bych netočil už 15 let a stejně dlouhou dobu ani nehrál,“ řekl.

„Zrovna teď pojedu dělat lavičky na parkoviště U Devíti křížů. Hrát už jsem skoro zapomněl. Když začala první vlna, odehrál jsem asi pět představení. V září, když se otevřela divadla, tak to vypadalo, že jich do konce roku odehraji asi 120, ale místo toho jich bylo 10 nebo 15 a zase se zavřelo,“ pokračoval.

Souběžně s natáčením filmu, ve kterém dostal roli násilníka, míchá beton a dělá všechny možné bourací či stavební práce. „Je to výzva. Zrovna než jsem odjížděl na natáčení, objednával jsem beton a musel spočítat, kolik ho potřebuji, a vymyslet, s čím ho smíchám, aby byl odolný proti mrazu,“ svěřil se.

Herec nepracuje pro žádnou konkrétní firmu a naopak přemýšlí, že by si pomalu mohl založit svoji vlastní. „Jde spíš o melouchy, které mi kamarádi dohodí. Já pak vždycky posbírám nějaké jiné herce a barmany bez práce a jdeme na to. Už abych si založil nějakou agenturu,“ řekl na závěr.

Tagy:
práce stavba divadlo filmy herci seriály Jaromír Nosek barmani manuální práce

Hlavní zprávy

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama