reklama

Místo divadla míchá beton. Herec Míra Nosek pracuje na stavbě s barmany

Pro herce je současné období obzvláště těžké a ti, kteří zrovna nebyli součástí rozjetého vlaku seriálového natáčení, si musí se zavřením divadel poradit jinak. Někteří zažádali o podporu státu a další sáhli po jiné, vesměs manuální práci. Výjimkou není hvězda filmu Účastníci zájezdu Jaromír Nosek, který míchá beton, staví i bourá. Kolegy na stavbě mu dělají barmani.

reklama

Herce Jaromíra Noska proslavila role ve filmu Účastníci zájezdu a zahrál si ve stovce dalších filmů a seriálů, jako jsou například Rebelové, Roming, Román pro ženy, Ohnivý kuře, Vyprávěj nebo Vyšehrad. Jeho místo bylo hlavně na divadelních prknech.

Nyní natáčí film Když prší slzy a právě u jeho natáčení se webu Super.cz svěřil, že se aktuálně živí rukama. „Mám pocit, jako bych netočil už 15 let a stejně dlouhou dobu ani nehrál,“ řekl.

„Zrovna teď pojedu dělat lavičky na parkoviště U Devíti křížů. Hrát už jsem skoro zapomněl. Když začala první vlna, odehrál jsem asi pět představení. V září, když se otevřela divadla, tak to vypadalo, že jich do konce roku odehraji asi 120, ale místo toho jich bylo 10 nebo 15 a zase se zavřelo,“ pokračoval.

Souběžně s natáčením filmu, ve kterém dostal roli násilníka, míchá beton a dělá všechny možné bourací či stavební práce. „Je to výzva. Zrovna než jsem odjížděl na natáčení, objednával jsem beton a musel spočítat, kolik ho potřebuji, a vymyslet, s čím ho smíchám, aby byl odolný proti mrazu,“ svěřil se.

Herec nepracuje pro žádnou konkrétní firmu a naopak přemýšlí, že by si pomalu mohl založit svoji vlastní. „Jde spíš o melouchy, které mi kamarádi dohodí. Já pak vždycky posbírám nějaké jiné herce a barmany bez práce a jdeme na to. Už abych si založil nějakou agenturu,“ řekl na závěr.

Tagy:
práce stavba divadlo filmy herci seriály Jaromír Nosek barmani manuální práce

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Vrazím ti kudlu do zad, vyhrožují lidé starostce Mikulčic. Kvůli vyhnání dobrovolníků

Drsná kritika se snesla na sociálních sítích na starostku Mikulčic Martu Otáhalovou (Nový směr). Lidem vadí její nevybíravé chování vůči dobrovolníkům, kteří pomáhají obci zasažené tornádem. Kvůli ní totiž přišli o nocleh ve sportovní hale. Kromě nenávistných komentářů jí začaly chodit i SMS zprávy. Lidé jí vyhrožují podpálením domu či smrtí.

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

reklama