reklama
CNN Prima News mistr světa

mistr světa

Výpis příspěvků ke štítku „mistr světa“

Pětinásobný mistr světa se na olympiádu nevrátí. Skifař Ondřej Synek ukončil kariéru

Nejúspěšnější český veslař historie Ondřej Synek se ve 38 letech rozhodl ukončit aktivní kariéru. Pětinásobný mistr světa na skifu a trojnásobný medailista z olympijských her se ze zdravotních důvodů nepředstavil v létě pod pěti kruhy v Tokiu a ve čtvrtek na tiskové konferenci oznámil, že už na vrcholové úrovni veslovat nebude. Nově bude šéfovat závodníkům pražské Dukly.

Kimi Räikkönen končí ve formuli 1. Chce si po dvaceti letech užívat života

Kimi Räikkönen končí po dvaceti letech ve formuli 1, svým fanouškům to oznámil na sociálních sítích. „Nebylo to snadné rozhodnutí, ale po této sezóně je čas na nové věci,“ sdělil jedenačtyřicetiletý bývalý mistr světa na svém instagramovém účtu. Svou úspěšnou kariéru zakončí v týmu Alfa Romeo, kde působí již třetím rokem. Letos získal v dosavadních dvanácti závodech pouze dva body za dvě desátá místa.

Moravec není jediný. Z biatlonu odchází olympijský šampion a mistr světa

Německý biatlonista Arnd Peiffer ukončil po 13 letech ve Světovém poháru kariéru. Pětinásobný mistr světa a olympijský vítěz z Pchjongčchangu to oznámil v úterý. Z rodinných důvodů už ani neodcestuje na závěrečný podnik sezony do švédského Östersundu. Do sportovního „důchodu“ tak zamířil stejně jako Ondřej Moravec po závodech v Novém Městě na Moravě.

Franz Beckenbauer slaví 75. narozeniny a říká: Měl jsem krásný život

Franz Beckenbauer, jeden z nejlepších fotbalistů historie, slaví v pátek 75. narozeniny. Vlastně neslaví. Oslavu, kterou měl naplánovanou na terasu svého domu, kvůli pandemii koronaviru zrušil. Císař Franz, jak se mu přezdívalo, se stal mistrem světa jako hráč i jako trenér. K tomu vyhrál mistrovství Evropy, dvakrát i Pohár mistrů evropských zemí, dnešní Ligu mistrů. A byl šéfem organizačního výboru světového šampionátu 2006 v Německu.

reklama