Čeští piloti znovu dosáhli mimořádných úspěchů. V anglickém Deenethorpu se během letošního mistrovství světa v ultralehkém létání Wmc2024 dostali na příčky vítězů. Mezi největší triumfy patří obhájení titulu mistra světa letce Marka Veláta a množství stříbrných medailí. Tento úspěch potvrzuje vysokou úroveň české letecké reprezentace.
Letec Marek Velát znovu potvrdil českou dominanci v kategorii jednomístných letounů AL1. Po vítězství Jiřího Krajči na minulém mistrovství světa dokázal letos znovu získat zlato pro Českou republiku a obhájit titul mistra světa.
ČTĚTE TAKÉ: Osvoboďte afghánské ženy, hlásala na olympiádě sportovkyně. Pořadatelé ji diskvalifikovali
Svým výkonem jasně dominoval ve všech úlohách. Jeho schopnosti ocenili jak rozhodčí, tak konkurence. Vedle pilota Veláta zazářil také Václav Puža, který obsadil skvělé druhé místo ve stejné kategorii AL1.
Znovu máme mistra světa v jednomístných letadel - Marek Velát je Mistr světa v kategorii AL1 a navíc ohromný úspěch...
Posted by LAA ČR - Letecká amatérská asociace České republiky - oficiální profil on Sunday, August 4, 2024
Také v kategorii dvoumístných letounů AL2 ukázal český tým své mistrovství. Lukáš Kučera a Jan Pařez obsadili druhé místo, čímž si zajistili stříbrnou medaili pro vicemistry světa. Jen o pár bodů za nimi skončili na třetím místě Lukáš Běhounek a Kryštof Bobek.
Olympiádou to neskončilo. Alžírská boxerka se kvůli „šikaně“ rozhodla k mimořádnému kroku
Kontroverze budící alžírská boxerka Imán Chalífová podala stížnost k úřadu pařížského prokurátora (obdobu našeho trestního oznámení) kvůli údajnému obtěžování na internetu. Boxerka čelila tvrdé kritice za to, že údajně nesplňuje fyziologické podmínky pro soutěžení v ženské kategorii. Na právní bitvu upozornil web Sky News.
Jejich výkon byl jen o několik málo bodů nižší než výkon stříbrné posádky, což svědčí o velmi těsném a napínavém závodu až do poslední úlohy. Do první desítky se ještě vešli další čtyři české posádky, což značí jasnou českou dominanci v kategorii letounů AL2. Úspěch slavila i posádka ve složení Filip Vita a Tomáš Procházka pro sportovce do 26 let.
Další stříbrnou medaili přivezli ze soutěže Matouš Adam a Ladislav Teplý v kategorii dvoumístných motorových rogal WL2. Jejich preciznost během letů jim zajistila skvělé druhé místo jen těsně za domácí britskou posádkou na prvním místě.
Celkové výsledky pilotů přinesly České republice druhé místo v celkovém hodnocení národů. Mistrovství světa v ultralehkém létání bylo pro české piloty mimořádně úspěšné. Obhájený titul mistra světa Veláta a množství stříbrných medailí ukazují, že Česká republika patří v ultralehkém létání mezi světovou špičku.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Kanoista Martin Fuksa má olympijské zlato. Na kilometrové trati neměl konkurenci