reklama

Povinné roušky v pražských nákupních centrech? Hřib informaci smazal, Vojtěch to nevyloučil

Do obchodních center budeme zřejmě muset opět v rouškách, alespoň v Praze.
Foto: Profimedia.cz

„S ohledem na zhoršující se situaci v pátek krajská hygienická stanice oznámí, že v pondělí vyhlásí nařízení o povinnosti nosit roušky v pražských nákupních centrech, které bude platné od středy. Omlouvám se všem, kteří mají rádi překvapení, ale takto se na to mohou připravit,“ napsal na svůj Twitter pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ve čtvrtek v 18:35. Už o tři minuty později ale zpráva zmizela. Podle informací CNN Prima NEWS se o tomto opatření skutečně jedná, schválené ale zatím není. Finální rozhodnutí by mělo padnout v pátek.

reklama

Zdeněk Hřib, který se aktuálně nachází na Tchaj-wanu, zveřejnil dnes informaci, že od středy budou povinné roušky v pražských obchodních centrech. Zprávu po několika minutách smazal. Pokus o telefonické spojení s primátorem nevyšel. Redakce CNN Prima NEWS se proto obrátila na další zainteresované osoby, zda by informaci mohly potvrdit, nebo vyvrátit.

„Tady je prostě obava o to, že oni (krajská hygiena) zase budou rozhodovat o Praze a natruc to schválně změní a bude v tom úplný nepořádek a Praha bude vypadat jako hlupáci. Primátor to chtěl dát, aby všichni věděli, co se chystá, ale zatím to není oficiálně potvrzené. Jde o to, že je tady nepořádek v těch dnech a těch úpravách co se děje,“ uvedl pro CNN Prima NEWS zdroj z okolí primátora Hřiba, který si nepřál být jmenován.

Redakce oslovila i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). „To ještě potvrdit nemůžu, protože to ještě není finálně rozhodnuto. Nevím, z jakých informací pan primátor vychází, proto taky ten tweet smazal, protože to ještě skutečně není potvrzeno,“ reagoval na dotaz ohledně obsahu tweetu primátora Hřiba ministr zdravotnictví. Potvrdil ale, že „nějaké změny budou“.

Rozhodně dojde zítra k nějakému rozhodnutí na základě těch výsledků, které předpokládám, že nebudou lepší než minulý týden

Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová k dotazu na tweet odpověděla, že nemůže potvrdit vůbec nic. „Zítra čekáme na sedmidenní incidenci, podle toho budeme jednat, ministerstvo zdravotnictví, hygienická stanice, magistrát. Rozhodně dojde zítra k nějakému rozhodnutí na základě těch výsledků, které předpokládám, že nebudou rozhodně lepší než minulý týden,“ nevyloučila změny ani Jágrová.

Denní nárůst případů nemoci COVID-19 v Praze opět překonal rekord. Ke čtvrtečním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin ve městě 168 nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie v Česku. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od 1. března, kdy se objevily v Česku první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno 5 470 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se už vyléčily a 113 lidí zemřelo.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama