reklama

Povinné roušky v pražských nákupních centrech? Hřib informaci smazal, Vojtěch to nevyloučil

Do obchodních center budeme zřejmě muset opět v rouškách, alespoň v Praze.
Zdroj: Profimedia.cz

„S ohledem na zhoršující se situaci v pátek krajská hygienická stanice oznámí, že v pondělí vyhlásí nařízení o povinnosti nosit roušky v pražských nákupních centrech, které bude platné od středy. Omlouvám se všem, kteří mají rádi překvapení, ale takto se na to mohou připravit,“ napsal na svůj Twitter pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ve čtvrtek v 18:35. Už o tři minuty později ale zpráva zmizela. Podle informací CNN Prima NEWS se o tomto opatření skutečně jedná, schválené ale zatím není. Finální rozhodnutí by mělo padnout v pátek.

reklama

Zdeněk Hřib, který se aktuálně nachází na Tchaj-wanu, zveřejnil dnes informaci, že od středy budou povinné roušky v pražských obchodních centrech. Zprávu po několika minutách smazal. Pokus o telefonické spojení s primátorem nevyšel. Redakce CNN Prima NEWS se proto obrátila na další zainteresované osoby, zda by informaci mohly potvrdit, nebo vyvrátit.

Tweet na profilu pražského primátora
Tweet na profilu pražského primátora
Zdroj: CNN Prima NEWS

„Tady je prostě obava o to, že oni (krajská hygiena) zase budou rozhodovat o Praze a natruc to schválně změní a bude v tom úplný nepořádek a Praha bude vypadat jako hlupáci. Primátor to chtěl dát, aby všichni věděli, co se chystá, ale zatím to není oficiálně potvrzené. Jde o to, že je tady nepořádek v těch dnech a těch úpravách co se děje,“ uvedl pro CNN Prima NEWS zdroj z okolí primátora Hřiba, který si nepřál být jmenován.

Redakce oslovila i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). „To ještě potvrdit nemůžu, protože to ještě není finálně rozhodnuto. Nevím, z jakých informací pan primátor vychází, proto taky ten tweet smazal, protože to ještě skutečně není potvrzeno,“ reagoval na dotaz ohledně obsahu tweetu primátora Hřiba ministr zdravotnictví. Potvrdil ale, že „nějaké změny budou“.

Rozhodně dojde zítra k nějakému rozhodnutí na základě těch výsledků, které předpokládám, že nebudou lepší než minulý týden

Ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová k dotazu na tweet odpověděla, že nemůže potvrdit vůbec nic. „Zítra čekáme na sedmidenní incidenci, podle toho budeme jednat, ministerstvo zdravotnictví, hygienická stanice, magistrát. Rozhodně dojde zítra k nějakému rozhodnutí na základě těch výsledků, které předpokládám, že nebudou rozhodně lepší než minulý týden,“ nevyloučila změny ani Jágrová.

Denní nárůst případů nemoci COVID-19 v Praze opět překonal rekord. Ke čtvrtečním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin ve městě 168 nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie v Česku. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od 1. března, kdy se objevily v Česku první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno 5 470 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se už vyléčily a 113 lidí zemřelo.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama