reklama
CNN Prima News povinné roušky

povinné roušky

Výpis příspěvků ke štítku „povinné roušky“

Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

Respirátory lidem vadí. Proč je vláda nenahradí rouškami?

Vysoké teploty a nízký počet nakažených lidí onemocněním COVID-19 v Česku vyvolávají debatu o tom, zda je stále nutné nosit respirátory v uzavřených prostorech. Lidé se v nich potí, mnohdy se jim špatně dýchá a odborníci se stále nemohou shodnout, zda je nenahradit rouškami. A nebylo by lepší nechat nošení roušek nebo respirátorů na rozhodnutí každého z nás?

Dostál: Soud nedonutí vládu nevydávat špatná opatření. Zaplatíme je my všichni

Za neplatná vládní opatření proti koronaviru, která časem zrušil Nejvyšší správní soud, nakonec zaplatí běžní lidé. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl právník a odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Řada lidí totiž kvůli neplatným opatřením musela zavřít své podniky a nyní lze očekávat, že se se státem budou soudit o náhradu škod. Ty ovšem poputují z kapes daňových poplatníků.

Od července do MHD a obchodů jen s chirurgickou rouškou, plánuje Vojtěch

Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) předpokládá, že od 1. července budou lidem v MHD a v obchodech stačit pouze chirurgické roušky místo respirátorů. Řekl to úterý v České televizi. Podmínkou pro toto zmírnění pravidel je další zklidňování epidemie koronaviru. Povinnost nosit respirátor či jinou kvalitní ochranu dýchacích cest v Česku platí od 25. února.

První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Policejní hlídky v Praze a Ostravě ve čtvrtek objevily dvě stovky lidí, kteří neměli na určitých místech nasazený respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky. Městská policie hlavního města (MPP) řešila 187 případů porušení vládních nařízení. V Ostravě strážnici odhalili přestupků. Z větší části se snaží porušení řešit domluvou, rozdali však i první pokuty.

reklama