reklama

Mladí divoce zapíjeli konec zákazu nočního vycházení. Party skončila bitkou s policií

Házením lahvemi a kameny vyvrcholil sobotní střet mezi bavící se mládeží a policisty v centru Stuttgartu. Tam se během prvního víkendu, kdy v zemi skončil zákaz nočního vycházení, sešly stovky mladých. Posilněni alkoholem se lidé brzy dostali do potyček s policií, píše web Stuttgarter Nachrichten.

reklama

K incidentu došlo v sobotu večer na náměstí Kleiner Schlossplatz v německé metropoli. Navzdory vládnímu nařízení o zákazu prodeje a konzumace alkoholu na veřejnosti se tam přišlo bavit několik set mladých lidí.

Poté, co je místní policisté několikrát upozornili na to, že porušují vládní nařízení, začali být mladí lidé podle webu Stuttgarter Nachrichten agresivní. Policistům nadávali a uráželi je, zanedlouho se k výhrůžkám přidalo i fyzické násilí. Mladí lidé na strážníky házeli lahve od alkoholu, kameny a začali se s nimi prát.

To už na náměstí bylo zhruba 600 lidí, policisté proto na místo přivolali posily. Střet vyvrcholil kolem půl dvanácté večer, kdy se mladí opět pustili se strážníky do rvaček. Na místě vybuchly i petardy. Během incidentu bylo zraněno pět policistů. Strážci zákona zadrželi šest osob, následně je však zase propustili. Celkem prověřili asi tisícovku lidí.

Situace se na náměstí uklidnila až v brzkých ranních hodinách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama