reklama

Mladí divoce zapíjeli konec zákazu nočního vycházení. Party skončila bitkou s policií

/ fotografií

Házením lahvemi a kameny vyvrcholil sobotní střet mezi bavící se mládeží a policisty v centru Stuttgartu. Tam se během prvního víkendu, kdy v zemi skončil zákaz nočního vycházení, sešly stovky mladých. Posilněni alkoholem se lidé brzy dostali do potyček s policií, píše web Stuttgarter Nachrichten.

reklama

K incidentu došlo v sobotu večer na náměstí Kleiner Schlossplatz v německé metropoli. Navzdory vládnímu nařízení o zákazu prodeje a konzumace alkoholu na veřejnosti se tam přišlo bavit několik set mladých lidí.

Poté, co je místní policisté několikrát upozornili na to, že porušují vládní nařízení, začali být mladí lidé podle webu Stuttgarter Nachrichten agresivní. Policistům nadávali a uráželi je, zanedlouho se k výhrůžkám přidalo i fyzické násilí. Mladí lidé na strážníky házeli lahve od alkoholu, kameny a začali se s nimi prát.

To už na náměstí bylo zhruba 600 lidí, policisté proto na místo přivolali posily. Střet vyvrcholil kolem půl dvanácté večer, kdy se mladí opět pustili se strážníky do rvaček. Na místě vybuchly i petardy. Během incidentu bylo zraněno pět policistů. Strážci zákona zadrželi šest osob, následně je však zase propustili. Celkem prověřili asi tisícovku lidí.

Situace se na náměstí uklidnila až v brzkých ranních hodinách.

K tématu

K incidentu došlo v sobotu večer na náměstí Kleiner Schlossplatz.
K incidentu došlo v sobotu večer na náměstí Kleiner Schlossplatz.
Zdroj: Profimedia.cz

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nový den

Schickův mentální kouč: Jsem na Patrika pyšný, překvapil mě. Jaký postup radí na Anglii?

Schickův mentální kouč: Jsem na Patrika pyšný, překvapil mě. Jaký postup radí na Anglii?

Česká reprezentace dala na Euru zatím tři branky a pod všemi je podepsán jen jediný hráč. Patrik Schick ohromil proti Skotům gólem z půlky, s Chorvatskem vybojoval penaltu a zkrvavený po předchozím zákroku ji šel netradičně i sám kopnout. Úspěšně. Jsem na něj pyšný, říká o něm jeho mentální kouč Jan Mühlfeit, který 22 let působil v Microsoftu. Chválu ale podle něj zaslouží celý český tým. Na Anglii radí jít s respektem, ale beze strachu. Sebedůvěru přirovnal ke sněhové kouli.

Koronavirus

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Přijde nová třetí epidemie, předpovídá uznávaný slovenský epidemiolog Vladimír Krčméry. Podle něj se mohou objevit mutace, které budou mít 30 až 40procentní úmrtnost. A také může přijít zoonotická chřipka, při které se lidé nebudou stíhat pohřbívat. V rozhovoru pro Nový Čas řekl, že dalším vlnám mohou státy předejít, jen pokud okamžitě zareagují na nové mutace, uzavřou hranice, vyhlásí celostátní karanténu a lidé budou opatrní a nebudou oslavovat konec epidemie. Také by se měli nechat očkovat.

Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka
Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný
Otrávím vodu, když nepropustíte vězně, hrozil obviněný Čech. Inspiroval se seriálem
Pospíšil: Feriho kauza koalici Spolu neuškodí. Budoval si svoji vlastní značku
Další články
reklama
reklama