reklama

Mlha, sníh, námraza i ledovka. Meteorologové doporučují zvýšenou opatrnost

Celý nadcházející týden bude ve znamení oblačnosti. Na některých místech České republiky se objeví i mlha, ráno a v noci hrozí námraza, místy i tvorba ledovky při mrznoucím dešti. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto doporučuje zvýšenou opatrnost.

reklama

Přes území České republiky bude přecházet od severozápadu frontální vlna, s ní se na většině území objeví srážky. „Sněhové vločky by se měly většinou objevovat nad 800 m, mohou však zavítat i níže, zejména na severovýchodě Čech a na Moravě. Zde se také mohou výjimečně objevit i mrznoucí srážky,“ píše ČHMÚ na svém webu.

pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území očekáváme slabý déšť nebo přeháňky. Sněhové vločky se objeví převážně v horských oblastech. Na Moravě budou srážky ojediněle i mrznoucí, v dopoledních hodinách hrozí místy tvorba ledovky při mrznoucím dešti. ČHMÚ proto vydal výstrahu pro Pardubický kraj (Králíky), Olomoucký kraj (Mohelnice, Šumperk, Uničov, Zábřeh) a Moravskoslezský kraj (Rýmařov).

Co zejména hrozí:

  • Nebezpečí úrazů při uklouznutí,
  • problémy v dopravě, zvýšená nehodovost,
  • při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,
  • řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně, počítat by měli i s prodloužením doby jízdy.

Na většině území v úterý očekáváme mlhy, zejména v noci a ráno mrznoucí. Ojediněle pak polojasno, nejnižší noční teploty klesnou až na -4 °C. Nejvyšší denní teploty budou 1 až 5 °C. V noci a ráno se bude ojediněle tvořit námraza.

Ve středu bude převážně zataženo, opět se objeví mlhy, místy i mrznoucí. Na horách místy a ojediněle i v nižších polohách bude polojasno. Hrozí i mrznoucí mrholení. Nejnižší noční teploty klesnou až na -3 °C, při déletrvajícím vyjasnění a slabém větru až -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 0 do 4 °C. Zejména v noci a ráno se bude ojediněle tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka.

Čtvrtek bude opět převážně zatažený, objeví se mlhy. Hrozí i mrznoucí mrholení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při déletrvajícím vyjasnění a slabém větru až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 7 °C. Zejména v noci a ráno se bude ojediněle tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka, varuje ČHMÚ.

pátek bude převážně zataženo, mlhavo, ojediněle až polojasno. Očekáváme déšť nebo mrholení, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Opět se podle meteorologů může tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka.

Ani v pondělí se počasí rapidně nezlepší, očekáváme oblačno až zataženo, místy slabý déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.

Tagy: počasí sníh ledovka námraza ČHMÚ výstraha týdenní předpověď

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama