reklama

Mlha, sníh, námraza i ledovka. Meteorologové doporučují zvýšenou opatrnost

Celý nadcházející týden bude ve znamení oblačnosti. Na některých místech České republiky se objeví i mlha, ráno a v noci hrozí námraza, místy i tvorba ledovky při mrznoucím dešti. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto doporučuje zvýšenou opatrnost.

reklama

Přes území České republiky bude přecházet od severozápadu frontální vlna, s ní se na většině území objeví srážky. „Sněhové vločky by se měly většinou objevovat nad 800 m, mohou však zavítat i níže, zejména na severovýchodě Čech a na Moravě. Zde se také mohou výjimečně objevit i mrznoucí srážky,“ píše ČHMÚ na svém webu.

pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území očekáváme slabý déšť nebo přeháňky. Sněhové vločky se objeví převážně v horských oblastech. Na Moravě budou srážky ojediněle i mrznoucí, v dopoledních hodinách hrozí místy tvorba ledovky při mrznoucím dešti. ČHMÚ proto vydal výstrahu pro Pardubický kraj (Králíky), Olomoucký kraj (Mohelnice, Šumperk, Uničov, Zábřeh) a Moravskoslezský kraj (Rýmařov).

Co zejména hrozí:

  • Nebezpečí úrazů při uklouznutí,
  • problémy v dopravě, zvýšená nehodovost,
  • při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,
  • řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně, počítat by měli i s prodloužením doby jízdy.

Na většině území v úterý očekáváme mlhy, zejména v noci a ráno mrznoucí. Ojediněle pak polojasno, nejnižší noční teploty klesnou až na -4 °C. Nejvyšší denní teploty budou 1 až 5 °C. V noci a ráno se bude ojediněle tvořit námraza.

Ve středu bude převážně zataženo, opět se objeví mlhy, místy i mrznoucí. Na horách místy a ojediněle i v nižších polohách bude polojasno. Hrozí i mrznoucí mrholení. Nejnižší noční teploty klesnou až na -3 °C, při déletrvajícím vyjasnění a slabém větru až -5 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 0 do 4 °C. Zejména v noci a ráno se bude ojediněle tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka.

Čtvrtek bude opět převážně zatažený, objeví se mlhy. Hrozí i mrznoucí mrholení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při déletrvajícím vyjasnění a slabém větru až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, při déletrvajícím slunečním svitu až 7 °C. Zejména v noci a ráno se bude ojediněle tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka, varuje ČHMÚ.

pátek bude převážně zataženo, mlhavo, ojediněle až polojasno. Očekáváme déšť nebo mrholení, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Opět se podle meteorologů může tvořit námraza, při mrznoucím mrholení i slabá ledovka.

Ani v pondělí se počasí rapidně nezlepší, očekáváme oblačno až zataženo, místy slabý déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.

Tagy:

V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů

Aktualizováno

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění byl také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je více než sto milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

Třetí den olympiády: Stoprocentní český tenis a vítězství basketbalistů

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. O fenomenální úspěchy se postaraly české tenistky, které své čtyři nedělní zápasy ve výhry a všechny v singlu i deblu postupují do dalšího kola. Jejich úspěch ve večerním duelu postupem do druhého kola podtrhl Tomáš Macháč. Kanoista Lukáš Rohan i kajakářka Kateřina Minařík Kudějová bez problémů postoupili do semifinále.

reklama

Domácí zpravodajství

Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

Aktualizováno

V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

reklama