CNN Prima News mluvčí

mluvčí

Výpis příspěvků ke štítku „mluvčí“

Personální zemětřesení v Babišově týmu pokračuje. Končí Vořechovský i Tünde Bartha

2. února 2023 10:51

Personální změny v týmu expremiéra Andreje Babiše (ANO) nekončí. Po odchodu marketingového experta Marka Prchala opustí neúspěšného prezidentského kandidáta i jeho mluvčí Vladimír Vořechovský a nejbližší spolupracovnice Tünde Bartha. S informací přišel deník Blesk. Odchod dvojice Vořechovský následně potvrdil.

Pavlova mluvčí: Kritizují mě lidé, kteří nikdy nevyhráli volby. Ukážu i vážnou tvář

29. ledna 2023 06:20

Budoucí hradní mluvčí Markéta Řeháková se brání kritice, podle které bylo její vystupování ve volebním štábu Petra Pavla nedůstojné. Velkou roli v jejím výkonu měla hrát davová euforie z vítězství. Zároveň je dosud „pouze“ ředitelkou komunikace kampaně, jako mluvčí prezidenta republiky prý ukáže i vážnější tvář. Sám zvolený prezident ji pochválil.

Detaily z Ovčáčkovy svatby: Malý obřad a Zemanovo požehnání. Co mluvčího na ženě zaujalo?

8. listopadu 2022 07:30

V pondělí se v médiích objevila zpráva, že tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se v pátek oženil. Za manželku si měl v kostele vzít ženu ukrajinského původu. Své nové choti a jejímu synovi v předškolním věku nabídl na jaře útočiště poté, co utekli z Ukrajiny před ruskou invazí. Web Blesk.cz zveřejnil podrobnosti o Ovčáčkově životním kroku.

Vládní podpora zahltila úřady práce. Lidé čekají hodiny, otevírací doby se zkrátily

29. října 2022 14:46

Boj žadatelů o dávky na úřadech práce pokračuje. Lidé stále čekají v dlouhých frontách a doufají, že jim peníze dojdou včas. Ministerstvo práce a sociálních věcí navíc zkrátilo úřední hodiny – žadatelé už nemůžou chodit na úřady čtyři dny v týdnu, ale pouze dva. Důvodem je mnohem větší počet lidí, kteří žádají o příspěvek na bydlení nebo např. o přídavek na dítě.

Zlom v případu ubité Nikoly u Plzně? Policie hledá důležitého svědka, promluvila i kolegyně

27. října 2022 19:41

Policie uvolnila další informace k případu dvacetileté Slovenky, kterou v polovině října našel zmlácenou řidič na silnici u Sulkova na Plzeňsku. Žena na následky zranění po 12 dnech v nemocnici zemřela. Dívka se měla živit jako prostitutka. V souvislosti s tímto případem hledají kriminalisté důležitého svědka, který by mohl svými informacemi pomoci objasnit otázky k vyšetřování případu.

Auto na boku a tři promile v krvi. Bývalá pracovnice soudu pro své dítě do školky nedojela

22. října 2022 13:31

Bývalá mluvčí soudu Patrícia Mišovičová v Nitře za bílého dne narazila do sousedova auta, když jela do školky pro své dítě. Její vozidlo se následně převrátilo na bok. Přivolaní policisté devětatřicetileté ženě provedli dechovou zkoušku. V krvi měla 2,83 promile alkoholu. Incident se odehrál v obci Branč, která se nachází poblíž Nitry.

Expert vysvětlil Okamurovu blamáž: Co kdyby lístek počmáralo dítě nebo poničil pes?

24. září 2022 22:58

Předseda SPD Tomio Okamura chtěl v pátek vyjádřit nesouhlas s Fialovou vládou. Jeho hnutí na Praze 6, kde volí, však do senátních voleb nepostavilo svého kandidáta. Okamura se tak rozhodl znehodnotit lístek pro Jiřího Růžičku (za TOP 09), který mandát obhajuje. Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně. Vyplývá to z vyjádření mluvčího Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jana Cieslara.

Statisícům Čechů končí fixace cen energií. Proč nemusí být letošní změna tragédií?

16. září 2022 06:16

Stovky tisíc lidí čeká letos nepříjemná změna spojená se znatelným zdražením měsíčních záloh kvůli končící fixaci. Nové ceny jim mohou několikanásobně vzrůst. Dodavatelé energií nicméně uvádějí, že se stávající zákazníci nemusejí obávat. Po konci fixace totiž na ně bude čekat výhodnější nabídka, než kdyby zákazník přišel k novému dodavateli.