reklama
CNN Prima News mobilní služby

mobilní služby

Výpis příspěvků ke štítku „mobilní služby“

Sítě 5G v Česku mají zatím roční zpoždění. Čeká se na výsledky výběrového řízení

4. listopadu 2020 10:30

Česká vláda tvrdí, že rozvoj digitální ekonomiky a společnosti patří k jejím hlavním prioritám. Proto přijala 3. října 2018 usnesení, ve kterém deklaruje, že „digitální ekonomika představuje základní pilíř celospolečenských změn, které přináší tzv. čtvrtá průmyslová revoluce“. Tím odstartovala projekt 5G v republice.

Průmysl 4.0 - lepší budoucnost i nové výzvy

28. října 2020 10:30

Lidstvo ve své historii prošlo třemi velkými průmyslovými revolucemi. Od zavedení mechanické výroby na konci 18. století, přes první tovární pásy, až po IT systémy, které posunuly automatizaci práce na zcela novou úroveň. Podle všeho se aktuálně nacházíme na prahu další a zatím nejvýznamnější revoluce. Nazýváme ji Průmysl 4.0.

Dvě dekády v Evropě: lídr v 5G technologiích slaví významné jubileum

21. října 2020 10:55

Na přelomu tisíciletí se společnost Huawei odhodlala ke kroku do neznáma. A s velkými ambicemi vstoupila na evropský trh. Od založení prvního výzkumného centra ve švédském Gothenburgu uplynulo letos 20 let. Dnes společnost Huawei jen v Evropě zaměstnává přes 13 tisíc profesionálů a svou síť výzkumných center zde rozšířila o dalších 22 lokalit.

Jak by vypadal život v pandemii po zavedení sítí 5G. Technologická utopie nebo realita nového desetiletí?

16. října 2020 09:15

Po optimistickém létě začíná některé části Evropy opět svírat chmurná nálada. Na jaře donutil nový koronavirus Covid-19 většinu z členských států přijmout opatření, která výrazně omezila život obyvatel. Některé z nich se k nim nyní vrací. Naštěstí v ne tolik drastické formě likvidující ekonomiku, ovšem změny mohou přijít i velmi náhle. Například při kontaktu s nakaženou osobou musí povětšinou všichni do preventivní karantény. A proto situace, kdy je lidem ze dne na den znemožněn odchod do práce či do školy, tak začíná být vcelku běžným úkazem.

Čtvrtý operátor v Česku: Telekomunikační úřad oznámí podmínky soutěže tento týden

3. června 2020 19:55

Mobilní služby, které u nás patří k nejdražším v Evropě, by podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka zlepšil čtvrtý operátor. Podmínky soutěže, na základě které se poskytovatel vybere, už tento týden zveřejní Český telekomunikační úřad. Jenže pozor, podle řady expertů více operátorů automaticky neznamená nižší ceny.

reklama