Móda z Oscarů: Okouzlující Kidmanová a výstřední Eilish. Kdo se s róbou trefil a kdo ne?

Hollywoodské hvězdy se oblékly do večerních rób a předvedly ty nejlepší kousky od světoznámých módních návrhářů. Na předávání Oscarů se v neděli po červeném koberci prošly slavné osobnosti Nicole Kidmanová, Benedict Cumberbatch, Mila Kunisová, Zendaya či Zoe Kravitzová. Kterým celebritám to nejvíce slušelo a které se se svým výběrem naopak netrefily?

Na předávání filmových cen Oscar se do losangeleského divadla Dolby Theatre sjely desítky celebrit. Zlatou sošku si mimo jiné odnesli herec Will Smith, který se během galavečera dostal do slovní i fyzické potyčky s komikem Chrisem Rockem či režisérka psychologického westernu Síla psa Jane Campionová.

Pořadatelé galavečera se uchýlili k dosud nevyzkoušenému kroku, kdy vítěze osmi zpravidla méně sledovaných kategorií oznámili ještě před vysílanou částí galavečera a v rámci televizního přenosu vyhlásili držitele cen jen urychleně, přičemž děkovné řeči výherců přehráli ze záznamu.

To však vytvořilo zvláštní dynamiku, jelikož čtyři z těchto předem rozdaných ocenění vyhrálo sci-fi Duna, a to filmovou scénografii, střih, zvuk a hudbu. Jejím autorem byl známý filmový skladatel Hans Zimmer, který tím získal již druhou zlatou sošku své kariéry. Duna pak byla oceněna i za kameru a zvláštní efekty a dohromady tak nasbírala šest výher, nejvíce z letošního ročníku.

Smith dal moderátorovi facku

Velký úspěch zaznamenal film V rytmu srdce, jemuž se zadařilo ve všech třech kategoriích, v nichž byl nominován. Kromě nejlepšího filmu to byl také výkon ve vedlejší roli, za nějž byl oceněn neslyšící herec Troy Kotsur, jež přednesl děkovný proslov ve znakové řeči. Film dostal Oscara rovněž za nejlepší scénář podle předlohy.

Willa Smithe akademie ocenila poprvé v jeho kariéře, a to rovnou v hlavní herecké kategorii. Hrdina filmu o dětství tenisových hvězd Sereny a Venus Williamsových s názvem Král Richard: Zrození šampiónek způsobil značný rozruch. Po vtipu komika Chrise Rocka na adresu Smithovy manželky dal herec Rockovi facku a následně na něj již ze svého místa dvakrát zařval „Neber si do své hnusné huby jméno mojí ženy!“

Tagy:
film ceny móda Los Angeles Oscar Nicole Kidman herec celebrity USA Will Smith Benedict Cumberbatch Zendaya Ceny Oscar Mila Kunisová Chris Rock Kodak Theatre ceremoniál Cen Akademie Nicole Kidmanová Zoë Kravitzová