Modelky jsou zpět v akci. V sobotu proběhl odložený Czech Fashion Week

Modelky se po více než půlroce vrátily v Česku na přehlídková mola. Po koronavirové pandemii vstupují do nové sezony, kterou zahájil víkendový Czech Fashion Week v severočeských Teplicích, kam zavítal počtvrté.

Jedenáct návrhářek a návrhářů představilo v sobotu v Teplicích své kolekce, které prezentovali na předních českých modelkách.Akce Czech Fashion Weeku je úžasně zorganizovaná, takže si to užíváme moc,“ sdělila módní návrhářka Jitka Klett.

I ostřílení profesionálové se po delší neplánované přestávce cítili nejistě, později do svého rytmu s lehkostí naskočili. „Po půl roce jsem dneska fitoval, takže je to takové zvláštní, připadal jsem si nejistě, ale za těch pětadvacet let v branži se do toho člověk rychle dostane,“ popsal návrhář Luděk Hanák.

Několikaměsíční pauza v módním průmyslu změnila život jak návrhářům, tak i modelkám. „Pocítila jsem to všechno hodně, protože jsem nikdy nespala tolik nocí ve své posteli. Běžně střídám i několik hotelů za týden, takže jsem si hodně odpočinula. Ale je pravda, že práce mi začala chybět a ten návrat je příjemný," svěřila se modelka Veronika Chmelířová.

„Co se týká plesových šatů a linie Jitka Klett couture, tam obavy nemáme, firma má skoro třicetiletou tradici, oblékáme druhou generaci klientek a ony jsou závislé na nás a my jsme závislé na nich,“ řekla návrhářka Klett.

V lepší budoucnost doufají všichni čeští návrháři. S myšlenkou opustit branži si prý během krize nikdo nepohrával. „Když se zamilujete, tak je strašně těžké lásku opouštět. Doufám, že se ta situace spraví a že u toho ještě nějaký pátek zůstanu,“ dodal Hanák.

Na přehlídkové molo se během Czech Fashion Week vrátily třeba Eliška Bučková nebo Tereza Budková. Sobotní show zakončil Osmany Laffita, módní návrhář kubánského původu působící na českém trhu.

Tagy: