reklama

Modelky jsou zpět v akci. V sobotu proběhl odložený Czech Fashion Week

Modelky se po více než půlroce vrátily v Česku na přehlídková mola. Po koronavirové pandemii vstupují do nové sezony, kterou zahájil víkendový Czech Fashion Week v severočeských Teplicích, kam zavítal počtvrté.

reklama

Jedenáct návrhářek a návrhářů představilo v sobotu v Teplicích své kolekce, které prezentovali na předních českých modelkách.Akce Czech Fashion Weeku je úžasně zorganizovaná, takže si to užíváme moc,“ sdělila módní návrhářka Jitka Klett.

K tématu

I ostřílení profesionálové se po delší neplánované přestávce cítili nejistě, později do svého rytmu s lehkostí naskočili. „Po půl roce jsem dneska fitoval, takže je to takové zvláštní, připadal jsem si nejistě, ale za těch pětadvacet let v branži se do toho člověk rychle dostane,“ popsal návrhář Luděk Hanák.

Několikaměsíční pauza v módním průmyslu změnila život jak návrhářům, tak i modelkám. „Pocítila jsem to všechno hodně, protože jsem nikdy nespala tolik nocí ve své posteli. Běžně střídám i několik hotelů za týden, takže jsem si hodně odpočinula. Ale je pravda, že práce mi začala chybět a ten návrat je příjemný," svěřila se modelka Veronika Chmelířová.

„Co se týká plesových šatů a linie Jitka Klett couture, tam obavy nemáme, firma má skoro třicetiletou tradici, oblékáme druhou generaci klientek a ony jsou závislé na nás a my jsme závislé na nich,“ řekla návrhářka Klett.

V lepší budoucnost doufají všichni čeští návrháři. S myšlenkou opustit branži si prý během krize nikdo nepohrával. „Když se zamilujete, tak je strašně těžké lásku opouštět. Doufám, že se ta situace spraví a že u toho ještě nějaký pátek zůstanu,“ dodal Hanák.

Na přehlídkové molo se během Czech Fashion Week vrátily třeba Eliška Bučková nebo Tereza Budková. Sobotní show zakončil Osmany Laffita, módní návrhář kubánského původu působící na českém trhu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Roman Prymula

Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Nejen politici, ale i mnozí další pobouření lidé využívají sociálních sítí, aby vyjádřili své extrémní rozhořčení nad nočním výletem ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) a Miroslava Faltýnka (ANO) do restaurace a bez roušky. Oba politiky přistihl Blesk.cz a vyfotografoval, jak kolem půlnoci opouštějí v Praze luxusní restauraci Rio’s. Pro normální lidi, kteří se musejí v cizí společnosti pohybovat v rouškách, jsou přitom restaurace uzavřené a fungují maximálně výdejová okénka.

USA

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Triumf Donalda Trumpa. Takové jsou první ohlasy na druhou a poslední prezidentskou debatu, ve které se současný prezident střetl s Joem Bidenem. Kandidáti hovořili o pandemii, jaderných zbraní i rasové otázce. Při debatě o energiích se bývalý viceprezident přiznal, že by nejraději celý ropný průmysl v USA zrušil a přešel na solární energii.

reklama
Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace
Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama