reklama

Modelky jsou zpět v akci. V sobotu proběhl odložený Czech Fashion Week

Modelky se po více než půlroce vrátily v Česku na přehlídková mola. Po koronavirové pandemii vstupují do nové sezony, kterou zahájil víkendový Czech Fashion Week v severočeských Teplicích, kam zavítal počtvrté.

reklama

Jedenáct návrhářek a návrhářů představilo v sobotu v Teplicích své kolekce, které prezentovali na předních českých modelkách.Akce Czech Fashion Weeku je úžasně zorganizovaná, takže si to užíváme moc,“ sdělila módní návrhářka Jitka Klett.

K tématu

I ostřílení profesionálové se po delší neplánované přestávce cítili nejistě, později do svého rytmu s lehkostí naskočili. „Po půl roce jsem dneska fitoval, takže je to takové zvláštní, připadal jsem si nejistě, ale za těch pětadvacet let v branži se do toho člověk rychle dostane,“ popsal návrhář Luděk Hanák.

Několikaměsíční pauza v módním průmyslu změnila život jak návrhářům, tak i modelkám. „Pocítila jsem to všechno hodně, protože jsem nikdy nespala tolik nocí ve své posteli. Běžně střídám i několik hotelů za týden, takže jsem si hodně odpočinula. Ale je pravda, že práce mi začala chybět a ten návrat je příjemný," svěřila se modelka Veronika Chmelířová.

„Co se týká plesových šatů a linie Jitka Klett couture, tam obavy nemáme, firma má skoro třicetiletou tradici, oblékáme druhou generaci klientek a ony jsou závislé na nás a my jsme závislé na nich,“ řekla návrhářka Klett.

V lepší budoucnost doufají všichni čeští návrháři. S myšlenkou opustit branži si prý během krize nikdo nepohrával. „Když se zamilujete, tak je strašně těžké lásku opouštět. Doufám, že se ta situace spraví a že u toho ještě nějaký pátek zůstanu,“ dodal Hanák.

Na přehlídkové molo se během Czech Fashion Week vrátily třeba Eliška Bučková nebo Tereza Budková. Sobotní show zakončil Osmany Laffita, módní návrhář kubánského původu působící na českém trhu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama