CNN Prima News Monte Carlo

Monte Carlo

Výpis příspěvků ke štítku „Monte Carlo“

Modernizovaná Škoda Scala je dál autem pro každého. Litrový tříválec posílil a řidiče nenudí

Fabia a Scala. Vždycky mi přišly rozměrově podobné, i když je dělí dvacet centimetrů. Ale ačkoliv poslední generace Fabie je pravděpodobně tou nejhezčí, na elegantní sestru prostě nemá. Třetí nejprodávanější auto roku 2023 v Česku (také mezi letošním lednem a dubnem) prošlo před nedávnem modernizací a teď konečně také dorazilo do redakčního testu. A to s litrovým tříválcem o výkonu 85 kW a výbavou Top Selection.

Soulož přímo u trati Rallye Monte Carlo? To jsem ještě neviděl, směje se český závodník

Jen pár testovacích dnů stačilo Eriku Caisovi k tomu, aby si zvykl na nový vůz. Se Škodou Fabia RS Rally2 vlétl do sezony odšpuntovanou nejtěžšími rychlostními zkouškami v kopcích nad Monte Carlem ve velkém stylu. Ve třídě WRC skončil celkově čtvrtý. A u toho byl nepřímým svědkem jedné kuriozity, která se stala nejpikantnějším momentem slavného závodu. „Docela jsem se smál,“ řekl 23letý pilot v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS k souloži u trati. Záběry od jednoho ze závodníků pobavily v posledních dnech nejednoho uživatele sociálních sítí.

Djokovičovi bere síly záhadná nemoc. Nikdy se mi to nestalo, znepokojuje mě to, přiznává

Nijak oslnivý vstup do antukové fáze sezony má za sebou světová jednička Novak Djokovič. Srbský tenista napřed vypadl na prestižním podniku v Monte Carlu hned po prvním zápase, na skromnějším turnaji v rodném Bělehradě ve finále podlehl Rusovi Andreji Rubljovovi. Po porážce prozradil, že ho limituje nemoc, o které dvacetinásobný grandslamový šampion referoval velmi záhadně.

Překvapení a obrovská radost, říká rallyová hvězda Cais. Monacká kasina si ale neužil

Česká republika má novou rallye hvězdu. 22letý Erik Cais si o víkendu připsal teprve druhý start mezi nejtěžšími kalibry v seriálu mistrovství světa. Navíc na obávané a slavné trati v Monte Carlu. Ve své kategorii skončil na druhém místě, mezi juniory vyhrál a celkově si vyjel famózní devátou pozici. „S něčím takovým jsem vůbec nepočítal,“ řekl velký talent pro CNN Prima NEWS.