reklama

Motorkáři se honí po lesích s policisty. Ničí přírodu a pokut se nebojí

Správci lesů v Plzeňském kraji si stěžují na motorkáře, kteří jezdí často ve skupinkách do chráněných oblastí a devastují přírodu. Berou to jako adrenalinový sport, při němž se často honí po lesích s policisty. Podobný problém řešili v minulosti i v Národním parku Šumava. Nejvíc prohřešků ale eviduji lesníci na Domažlicku a Konstantinolázeňsku.

reklama

S příchodem teplého počasí motorkáři vyráží čím dál častěji do lesů. Mnohdy na projížďce ve skupinkách devastují přírodu, plaší zvěř a ohrožují přitom lesníky i sebe. Neodradí je ani to, že jim za to hrozí až pokuta 15 tisíc korun.

K tématu

„Mohu říci, že se s tím setkáváme každý den,“ řekl Ivan Klik, ředitel Lesů ČR pro Plzeňský kraj. Poukázal mimo jiné na strž vyježděnou terénními motorkami, v níž dochází k vodní erozi a odplavení lesní půdy.

Podle Klika se někdy podaří motorkáře dopadnout. „Lesníci jsou veřejným činitelem a snaží se příslušnému motorkáři udělit blokovou pokutu. V některých případech se nám podaří je zastavit, ale je to trochu komplikované. Oni si velmi dobře uvědomují, že páchají trestnou činnost a porušují hrubým způsobem několik zákonů. V podstatě k té jejich zábavě patří i adrenalin z toho, že je lesníci a policisté pronásledují,“ popsal Klik.

Podrobnější informace o problému s motorkáři v lesích nejen na Plzeňsku se dozvíte dnes v hlavních zprávách televize CNN Prima NEWS.

Tagy: příroda pokuta motorkář Plzeňský kraj lesy Ivan Klik lesníci

Další hlavní zprávy

Školství

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Přestože by se díky chystaným úpravám epidemiologického systému PES mohly do škol vrátit alespoň závěrečné ročníky základních a středních škol, návrat dalších školáků je značně nejistý. Ve čtvrtém stupni, ve kterém se přitom Česko už podle indexu nachází řadu dní, se do lavic vrátí žáci prvního stupně základních škol. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však nadšení mírní. Podle něj by nejdříve musel výrazně klesnout počet hospitalizovaných s nemocí COVID-19.

Ideální prezident republikánů? Trump končí, ale triumfovat může Pence
Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem
Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
Další články
reklama
reklama