reklama

Motorkáři se honí po lesích s policisty. Ničí přírodu a pokut se nebojí

Správci lesů v Plzeňském kraji si stěžují na motorkáře, kteří jezdí často ve skupinkách do chráněných oblastí a devastují přírodu. Berou to jako adrenalinový sport, při němž se často honí po lesích s policisty. Podobný problém řešili v minulosti i v Národním parku Šumava. Nejvíc prohřešků ale eviduji lesníci na Domažlicku a Konstantinolázeňsku.

reklama

S příchodem teplého počasí motorkáři vyráží čím dál častěji do lesů. Mnohdy na projížďce ve skupinkách devastují přírodu, plaší zvěř a ohrožují přitom lesníky i sebe. Neodradí je ani to, že jim za to hrozí až pokuta 15 tisíc korun.

K tématu

„Mohu říci, že se s tím setkáváme každý den,“ řekl Ivan Klik, ředitel Lesů ČR pro Plzeňský kraj. Poukázal mimo jiné na strž vyježděnou terénními motorkami, v níž dochází k vodní erozi a odplavení lesní půdy.

Podle Klika se někdy podaří motorkáře dopadnout. „Lesníci jsou veřejným činitelem a snaží se příslušnému motorkáři udělit blokovou pokutu. V některých případech se nám podaří je zastavit, ale je to trochu komplikované. Oni si velmi dobře uvědomují, že páchají trestnou činnost a porušují hrubým způsobem několik zákonů. V podstatě k té jejich zábavě patří i adrenalin z toho, že je lesníci a policisté pronásledují,“ popsal Klik.

Podrobnější informace o problému s motorkáři v lesích nejen na Plzeňsku se dozvíte dnes v hlavních zprávách televize CNN Prima NEWS.

Tagy: příroda pokuta motorkář Plzeňský kraj lesy Ivan Klik lesníci

Další hlavní zprávy

reklama
Lidé mohou přežít pod troskami tři až pět dní, řekl traumatolog odlétající do Bejrútu
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
reklama
reklama
Horší než občanská válka? V libanonské metropoli pršelo sklo

360°

Domácí zpravodajství

Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama