CNN Prima News motorsport

motorsport

Výpis příspěvků ke štítku „motorsport“

Teď, nebo nikdy. Chci do formule 1, netají se Staněk pod hrozbou otcova ultimáta

27. července 2022 07:11

Dá se říct, že má nůž na krku. Paradoxně tuto tíživou situaci vytvořil jeho vlastní otec. Pilot Roman Staněk je momentálně jediným Čechem, který má reálnou šanci na to, aby se za pár let objevil v nablýskaném světě formule 1. „Musím ve zbytku sezony ukázat, co ve mně je a že ve formuli 3 už nemám co dělat,“ vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 18letý talent.

Hledá se šampionka formule 1. Český miliardář Komárek chce vypátrat ženské „Hamiltony“

30. června 2022 18:01

Do kokpitu formule 1 nemůže usednout někdo fyzicky nepřipravený. Ale zároveň na trati nevyhrává pilot s největší silou, rozhodují dovednosti, odvaha, mentální stránka a monopost. Tím pádem může být za volantem i žena, oproti většině sportů nemá hendikep. Může, ale ve skutečnosti to tak není. Motorsport včetně F1 je silně machistickým světem. Právě to chtějí změnit český miliardář Karel Komárek spolu s bývalým jezdcem Davidem Coulthardem.

Bývalý šéf formule 1 Ecclestone způsobil poprask: Klidně bych místo Putina schytal kulku

30. června 2022 12:17

Svérázný chlapík Bernie Ecclestone dokázal za své vlády ve formuli 1 pobouřit nespočetněkrát. A v kontroverzních prohlášeních si libuje i v 91 letech. Ve čtvrtek vyvolal rozruch, když se v pořadu Good Morning Britain navzdory všem okolnostem zastal ruského prezidenta Vladimira Putina. Své sympatie nemohl vyjádřit pomocí slov intenzivněji.

Mladý Schumacher pod velkým tlakem. Jeho chyby stojí tým miliony, pochybovačů přibývá

5. června 2022 06:24

Loňská sezona pro něj byla prakticky jen aklimatizační. Mick Schumacher – syn legendárního Michaela Schumachera – usedl do kokpitu monopostu týmu Haas a odbyl si premiérový ročník v F1. Nikdo mu nemohl vyčítat výsledky na chvostu pole, protože seděl v konkurenceneschopném voze. To letos neplatí, přesto stále čeká na premiérový bod kariéry. Chyby 23letého závodníka stojí stáj miliony a tlak veřejnosti sílí.

Kolik zdraví musíme obětovat? Formule divoce poskakují, piloti se bojí nejen o krk

27. května 2022 06:48

Sezonou 2022 vstoupila formule 1 do nové éry. Atraktivnější, soubojovější… a nechtěně také bolavější. Monoposty kvůli tomu prošly mnoha technickými úpravami. Fanoušci se sice více baví, ale piloti o to více také trpí. Především Carlos Sainz, jezdec stáje Ferrari, by rád rozjel debatu o tom, že čas strávený v kokpitu rozhodně není blahodárný a hrozí neblahé zdravotní důsledky.

Cirkus Miami: Formule 1 chce definitivně okouzlit Američany, nabídne i umělý přístav

7. května 2022 07:32

Formule 1 dlouho neměla v USA na růžích ustláno, Američané jevili o královnu motorsportu minimální zájem. Teď ale popularita seriálu v zámoří roste raketovým tempem, což dokazuje pozadí víkendové Grand Prix v ulicích Miami, kde se pojede vůbec poprvé. Tolik očekávání i podle bývalého pilota a nyní oblíbeného experta stanice Sky Sports Martina Brundla kolem jednoho závodu nikdy nebylo.

Podivná omluva za hajlování na stupních vítězů. Nepochopili jste to, tvrdí ruský závodník

12. dubna 2022 15:01

Předvedl gesto, které může být stěží považováno za něco jiného než za hajlování. Mladý ruský motokárový jezdec Arťom Severjuchin však popírá, že by při vyhlášení závodu evropského šampionátu v Portugalsku předvedl nacistický pozdrav. Podle teenagera, kterého tým prakticky bez váhání ihned vyloučil ze svých řad, šlo o nedorozumění.