CNN Prima News motorsport

motorsport

Výpis příspěvků ke štítku „motorsport“

Red Bull vládne formuli 1, ale… Mezi býky to vře, legenda viní neřízenou střelu Verstappena

Kdyby končila sezona formule 1 po prvních dvou závodech, bere tým Red Bull všechno. V Bahrajnu i pak v Saúdské Arábii ukázal ostatním záda, která navíc byla v nedohlednu. Max Verstappen a Sergio Pérez si zarezervovali první a druhé místo, na těchto pozicích se prostřídali. I když by měla být úvodní dominance jasným důvodem k pohodě, opak je pravdou. U „býků“ to během dvoutýdenního volna vře.

Těžký úděl „anděla strážného“. Schumacherova žena je jako vězeň, říká bývalý šéf legendy

Žena Michaela Schumachera Corinna prožívá mimořádně náročných skoro 10 let. Poté, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, se jí život otočil o 180 stupňů. Sportovní legenda vždy považovala manželku za „strážného anděla“ a ona tuto roli plní do puntíku. Podle bývalého Schumacherova šéfa Eddieho Jordana proto oddaná partnerka žila poslední dekádu jako vězeň.

Závod F1 v Džiddě ovládl Red Bull, i přes Verstappenovy trable. Alonso se vrátil na pódium

Také druhý závod nové sezony formule 1 Velkou cenu Saúdské Arábie ovládli jezdci mistrovské stáje Red Bull. Vyhrál Sergio Pérez. Obhájce titulu Max Verstappen, který se v kvalifikaci potýkal s technickými problémy, byl po startu z 15. místa druhý. Potíže se nevyhnuly ani dalšímu favoritovi Charlesi Leclercovi, který kvůli trestu z kvalifikace startoval až z dvanácté pozice. Na třetí příčce původně skončil Fernando Alonso, kvůli trestu však o pódium později přišel. Jeho penalizace se nakonec zrušila, vrátil se proto na stupně vítězů.

Enge: F1 už nikdy nebude nuda. Schumacherovi zavařilo příjmení, na ostatní neměl

O víkendu letos poprvé zhasnou červená světla. Formule 1 se v plné parádě vrátí formou Grand Prix v Bahrajnu a už podruhé bude z pozice úřadujícího šampiona ostatními „loven“ Max Verstappen. Jediný Čech, který se kdy v královně motorsportu objevil, Tomáš Enge mluví za všechny fanoušky, když si přeje drama do posledního závodu. Pro CNN Prima NEWS rozebírá i propuštění Micka Schumachera nebo premiérové závodění mezi kasiny v Las Vegas.

Další smutná slova k Schumacherovi. Co o legendě řekl jeho první šéf ve formuli 1?

Eddie Jordan je mužem, který může říct: „Pomohl jsem stvořit šampiona.“ V roce 1991 dal Michaelu Schumacherovi premiérovou šanci ve formuli 1. Němec se stal v dalších letech hned sedminásobným mistrem světa a legendou svého sportu. I 74letému byznysmenovi se tak těžko mluví o tom, jak se jeho nejslavnějšímu jezdci daří. Nezastírá, že ne příliš dobře.

Trosky připomínající ohnivé peklo. Jak vypadá vůz, ve kterém Grosjean přežil vlastní smrt?

Romain Grosjean má od konce listopadu roku 2020 přezdívku „Fénix“. Tehdy totiž zázračně vyšel z plameny zachváceného vozu. Ke své smůle zažil v Bahrajnu jednu z nejděsivějších nehod v dějinách formule 1, ke svému štěstí vyvázl jen s popáleninami rukou, které mu nebránily pokračovat v závodní kariéře. Ale jak dopadl zničený vůz? Veřejnost se teď může podívat, z trosek se totiž stane exponát vystavený v Madridu jako memento hororu s dobrým koncem.

Trpícího Schumachera chtěl zradit blízký přítel. Média mají s rodinou jasnou dohodu

Od konce roku 2013 neviděla veřejnost žádnou novou fotografii Michaela Schumachera. Snímek legendy, kterou před více než devíti lety potkala fatální nehoda na lyžích, přitom měl vzniknout, ale média napříč Evropou odmítla nabízený materiál od blízkého přítele sedminásobného šampiona formule koupit. Podle nově zveřejněných informací z Německa mezi tamními médii platí nepsaná dohoda, že o stavu Schumachera se nepíše. I když by informace byly.

Kruh se uzavřel. Superžolíkovi Schumacherovi bude šéfovat bývalý inženýr legendárního otce

Dva roky a dost. Pro Micka Schumachera se sezonou 2022 skončilo angažmá v týmu Haas, vypadl z 20členné sestavy stálých pilotů formule 1. Ale královnu motorsportu neopouští, získal speciální pozici dvojitého rezervního jezdce. Po Mercedesu najal mladého Němce i McLaren, čímž se uzavírá kruh. V britské stáji totiž bude Schumacherovi šéfovat Andrea Stella, jenž před 20 lety pečoval jako inženýr o Mickova fenomenálního otce Michaela.