reklama

Tisíce želv zachránili v Texasu před umrznutím, zahřívají je díky generátorům

Z hypotermického šoku se želvy budou dostávat i několik dní.
Zdroj: Sea Turtle Inc.

Dobrovolníci z celého okolí South Padre Island mají již několik dní napilno se záchranou želv, které ohrozila nenadálá změna počasí. V Texasu totiž již několik dní zuří mrazivé teploty a sněžné bouře. Dosud se podařilo zachránit více než čtyři tisíce želv.

reklama

Organizace Sea Turtle Inc. spravuje útulek pro želvy v nouzi. Kromě stálých obyvatel jim nyní do péče přibyly i tisíce želv zachráněných před mrazy, které v Texasu udeřily před několika dny. I útulek zůstal od pondělí v chladném počasí bez elektřiny podobně jako čtyři miliony obyvatel Texasu. Mrazy zaskočily i provozovatele rozvodných sítí, kteří vybízeli, aby lidé pokud možno na pár dní opustili své domovy.

Jakmile mrazy poleví, želvy budou znovu vypuštěny na pláže.
Jakmile mrazy poleví, želvy budou znovu vypuštěny na pláže.
Zdroj: Sea Turtle Inc.

Útulku se nakonec podařilo od dárců získat dostatečné množství generátorů, aby bylo možné v budově udržet stálou teplotu a želvy dále nestrádaly. „Zatím nevíme, jestli to bylo dostatečně rychle pro pacienty v naší nemocnici, ale je to rozhodně velký krok kupředu,“ uvedla výkonná ředitelka organizace Wendy Knight. Tým dobrovolníků mezitím v bouři hledal další vyplavené želvy. Pokud tělesná teplota želv klesne příliš nízko, nedokážou se nadále pohybovat, jíst ani udržet hlavu nad hladinou.

Zachráněné želvy obsadily doslova každý kout rehabilitačního centra.
Zachráněné želvy obsadily doslova každý kout rehabilitačního centra.
Zdroj: Sea Turtle Inc.

„Jde o největší akci na záchrannu mořských želv na jihu Texasu a za veškerou podporu jsme nesmírně vděční,“ uvedla organizace na své facebookové stránce. V Texasu žije pět druhů mořských želv, které jsou podle Červeného seznamu ohrožené. Mrazivé počasí a výpadek elektřiny ale samozřejmě zasáhl i další texaské útulky i zvířata na farmách.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama