reklama

Mrazivé setkání. Turistky očuchával medvěd černý, nejspíše hledal jídlo

Mrazivý zážitek čekal na tři turistky, které se rozhodly navštívit chráněnou přírodní rezervaci Chipinque na severu Mexika. Cestu jim totiž zkřížil medvěd černý, označovaný také jako baribal. Celou situaci natočil na mobilní telefon jeden kolemjdoucí. Ženám se nakonec nic nestalo.

reklama

„Když vezmu chování medvědů v severoamerických národních parcích, tak k setkání s baribaly dochází denně v tisíci případech a baribal v rozhodně nepovažuje člověka za kořist. Pokud se o lidi zajímá, tak třeba jenom proto, že mají batoh a v něm jídlo,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

K tématu

Zemřelo 25 lidí

Turistky zvolily taktiku nehýbat se a to jim podle expertů zachránilo život. Podle tiskového vyjádření správy rezervace Chipinque musí ale lidé se s kontaktem se zvířetem počítat. „Chipinque je domovem divoké flóry i fauny. To, že spatříte velkého savce, tedy není vyloučeno. Je odpovědností návštěvníka chovat se celou dobu obezřetně a vyhýbat se bezprostřednímu kontaktu se zvířetem. Ne se s medvědem snažit vyfotit, jak je vidět na videu,“ píše se v tiskové zprávě.

Baribalové se přirozeně vyskytují na území Kanady, USA a na severu Mexika. Za posledních dvacet let tam podle úřadů následkem jejich útoku zemřelo 25 lidí. Správa parku chce dotyčného medvěda odchytit a postihovat v budoucnu bude prý hlavně nezodpovědné návštěvníky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama