reklama

Mrazivé setkání. Turistky očuchával medvěd černý, nejspíše hledal jídlo

Mrazivý zážitek čekal na tři turistky, které se rozhodly navštívit chráněnou přírodní rezervaci Chipinque na severu Mexika. Cestu jim totiž zkřížil medvěd černý, označovaný také jako baribal. Celou situaci natočil na mobilní telefon jeden kolemjdoucí. Ženám se nakonec nic nestalo.

reklama

„Když vezmu chování medvědů v severoamerických národních parcích, tak k setkání s baribaly dochází denně v tisíci případech a baribal v rozhodně nepovažuje člověka za kořist. Pokud se o lidi zajímá, tak třeba jenom proto, že mají batoh a v něm jídlo,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

K tématu

Zemřelo 25 lidí

Turistky zvolily taktiku nehýbat se a to jim podle expertů zachránilo život. Podle tiskového vyjádření správy rezervace Chipinque musí ale lidé se s kontaktem se zvířetem počítat. „Chipinque je domovem divoké flóry i fauny. To, že spatříte velkého savce, tedy není vyloučeno. Je odpovědností návštěvníka chovat se celou dobu obezřetně a vyhýbat se bezprostřednímu kontaktu se zvířetem. Ne se s medvědem snažit vyfotit, jak je vidět na videu,“ píše se v tiskové zprávě.

Baribalové se přirozeně vyskytují na území Kanady, USA a na severu Mexika. Za posledních dvacet let tam podle úřadů následkem jejich útoku zemřelo 25 lidí. Správa parku chce dotyčného medvěda odchytit a postihovat v budoucnu bude prý hlavně nezodpovědné návštěvníky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Evropská unie

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

České vztahy s Ruskem jsou na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat komunikovat. Před začátkem čtvrtečního summitu Evropské unie to prohlásil český premiér Andrej Babiš, podle něhož tuzemsko zváží podporu návrhu na uspořádání vrcholného jednání unijních lídrů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na programu summitu bude také diskuse o podpoře práv komunity LGBT. Důvodem je široce kritizovaný maďarský zákon, který zakazuje na školách osvětu o sexuálních menšinách. K výzvě Maďarsku se český premiér nevyjádřil a prohlásil, že si chce nechat novou normu vysvětlit od maďarského předsedy vlády Viktora Orbána. Sám to prý nedokáže posoudit.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Další články
reklama
reklama