reklama

Mrazivé setkání. Turistky očuchával medvěd černý, nejspíše hledal jídlo

Mrazivý zážitek čekal na tři turistky, které se rozhodly navštívit chráněnou přírodní rezervaci Chipinque na severu Mexika. Cestu jim totiž zkřížil medvěd černý, označovaný také jako baribal. Celou situaci natočil na mobilní telefon jeden kolemjdoucí. Ženám se nakonec nic nestalo.

reklama

„Když vezmu chování medvědů v severoamerických národních parcích, tak k setkání s baribaly dochází denně v tisíci případech a baribal v rozhodně nepovažuje člověka za kořist. Pokud se o lidi zajímá, tak třeba jenom proto, že mají batoh a v něm jídlo,“ řekl pro CNN Prima NEWS ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

K tématu

Zemřelo 25 lidí

Turistky zvolily taktiku nehýbat se a to jim podle expertů zachránilo život. Podle tiskového vyjádření správy rezervace Chipinque musí ale lidé se s kontaktem se zvířetem počítat. „Chipinque je domovem divoké flóry i fauny. To, že spatříte velkého savce, tedy není vyloučeno. Je odpovědností návštěvníka chovat se celou dobu obezřetně a vyhýbat se bezprostřednímu kontaktu se zvířetem. Ne se s medvědem snažit vyfotit, jak je vidět na videu,“ píše se v tiskové zprávě.

Baribalové se přirozeně vyskytují na území Kanady, USA a na severu Mexika. Za posledních dvacet let tam podle úřadů následkem jejich útoku zemřelo 25 lidí. Správa parku chce dotyčného medvěda odchytit a postihovat v budoucnu bude prý hlavně nezodpovědné návštěvníky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

reklama
Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů
Fronty a pozdní otevření. Slovensko začalo s plošným testováním obyvatel
Následky covidu: V Česku vzrostla nezaměstnanost, Slovensku hlouběji klesl HDP
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu
Několik hodin denně pečuje Dominik o kůži. Jak žije mladý muž s nemocí motýlích křídel?
Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají
Další články
reklama
reklama