reklama

Musím si vzít toho slovinského premiéra. Babiš přerušil telefonátem tiskovku

Během tiskové konference před odletem na jednání předsedů vlád zemí V4 ve Varšavě zazvonil Andreji Babišovi telefon. Přítomným novinářům se omluvil, že mu volá slovinský premiér. Český premiér se svému slovinskému protějšku nejdříve představil česky, poté už hovor pokračoval v angličtině. Po několika minutách telefonování, během nichž Babiš přítomné novináře nechal čekat, se vrátil k pultíku s mikrofony a zeptá se: „Tak, kde jsme to skončili?“

reklama

„Já se omlouvám, já si musím vzít toho slovinského premiéra,“ sdělil novinářům na tiskové konferenci Babiš. Slovinskému premiérovi popisoval situaci koronavirové nákazy ve slezských dolech.

„Dobré ráno, jsem zrovna na tiskové konferenci, ale chtěl jsem se jen zeptat na tento problém. Víte, je to jen lokální ohnisko nákazy v těžebním dole černého uhlí. V zemi máme normálně okolo 40 nových nakažených denně, takže nemusíte mít žádné obavy a přijímat speciální opatření. Žádal jsem našeho ministra zdravotnictví, aby kontaktoval vašeho ministra zdravotnictví a vysvětlil mu situaci,“ říkal Babiš svému slovinskému protějšku do telefonu.

Poté předseda vlády pokračoval. „Ano, ale my ta konkrétní opatření neznáme. Rozumíme tomu, že přechod do Chorvatska není problém v průběhu 12 hodin, naši lidé mohou cestovat, ale my čekáme na přístup do Slovinska,“ vysvětloval a znovu zmínil denní nárůsty počtu nakažených v Česku. „Náš ministr zdravotnictví se snažil dovolat vašemu, ale neúspěšně,“ doplnil na závěr telefonického rozhovoru Babiš.

Schůzka premiérů V4 zahrnuje jednání, tiskovou konferenci a pracovní oběd. Hlavními tématy jsou program a priority polského předsednictví, víceletý finanční rámec Evropské unie či fond obnovy na podporu států a regionů, které nejvíce zasáhla krize způsobená novým koronavirem. Řešit by předsedové vlád měli také aktuální evropské otázky typu migrace.

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama