reklama

Muž bil a sexuálně zneužíval děti, od spoluvězňů dostal nakládačku. Ti teď čelí obvinění

Michael George Corey si v texaské věznici odpykává trest za týrání a sexuální zneužívání dětí. Když se o případu z televizních zpráv dozvěděli jeho spoluvězni, muže, který například bil malé děti pádlem, napadli a než stačili zasáhnout dozorci i pořádně zmlátili. Pro útočníky bude mít incident zřejmě další soudní dohru.

reklama

Podle šerifa texaského okresu Wichita se útok odehrál ve středu krátce poté, co byl Coreyho případ zmíněn v televizních zprávách. Napadení trvalo přibližně minutu a prznitel dětí si z něj odnesl modřiny a monokl. Tři útočníci nyní čelí obvinění. Jakému, šerif neupřesnil.

Corey je ve vězení už čtvrtým rokem. Zatčen byl v únoru 2018 a bylo proti němu vzneseno 45 bodů obžaloby týkajících se sexuálních zločinů proti chlapci a dvěma dívkám ve věku 8, 10 a 11 let. Už před tím byl 36letý muž v 10leté podmínce kvůli opakovanému zranění dítěte. Jednalo se o stejné děti, kterým ubližoval i později.

Podle stanice KFDX nutil Corey děti například předklonit se a pak je bil dřevěným pádlem, okolo kterého byly omotané plastové stahováky. Později děti nutil, aby spolu praktikovaly různé sexuální aktivity. Děti udělaly všechno, co jim řekl, protože v opačném případě jim hrozil ještě horším bitím, informuje KFDX.

Zneužívaná 10letá dívka později úřadům popsala, jak ji Corey nutil na dvorku ohnout se a dotknout se cihel. Pokud se dívka pohnula nebo spadla, začal ji bít. Někdy jí ani nedal šanci a bil jí po celém těle. Její pěstounka Tammy Vaughnová prý jen seděla na gauči a počítala facky, informoval web USA Today.

Že je něco v nepořádku, odhalili zaměstnanci školy, kam chodil zneužívaný 8letý chlapec, a kontaktovali policii. Policisté následně navštívili Coreyho a zjistili že zneužívání má daleko širší rozměr. Během prohlídky objevili například dřevěné pádlo, na kterém byl nápis „Jednej správně“. Policie zabavila také notebook, ve kterém si měl Corey, jak děti uvedly, přehrávat porno.

Proti Coreymu bylo nakonec vzneseno 45 obvinění včetně sexuálního útoku na dítě za použití násilí, nucení dítěte k sexuálním aktivitám či opakované sexuální zneužívání dítěte mladšího 14 let. Obvinění proti pěstounce Vaughnové, která nebyla schopna vysvětlit, proč týrání a zneužívání nenahlásila, bylo nakonec podle KFDX staženo. V jakém vztahu či poměru byli Corey a Vaughnová, není ze zpráv amerických medií jasné. Soud s Coreym pokračuje tento týden.

Tagy:
Texas bití vězeň sexuální zneužívání týrání pedofil soud zneužívání vězení zneužívání nezletilých USA rvačka spoluvězeň

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba
Reportáž

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jaká opatření zavést ve školách? Odpoví Hostomský i Vojtěch
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jaká opatření zavést ve školách? Odpoví Hostomský i Vojtěch

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Šíření koronaviru v Česku zrychluje, za jediný týden přibyl více než dvojnásobek nakažených. I proto nás čekají přísnější opatření. Jaký výsledek si od toho vláda slibuje a jak bude postupovat s covidovými nařízeními ve školách? Na tyto a další otázky odpoví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Nové restrikce zhodnotí i biochemik Zdeněk Hostomský. Sledujte Hlavní zprávy v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama