Posun v případu ohořelého těla na Děčínsku. Podezřelý má být násilník, skončil ve vazbě

Soudkyně v Děčíně poslala do vazby 41letého muže z Jiříkova na Děčínsku. Ten je obviněn z vraždy ženy z nedaleké vesnice. Torzo jejího ohořelého těla našli v pátek hasiči mezi odpadky v lese v nedalekém Rumburku.

„Soud mému návrhu na vzetí obviněného do vazby vyhověl. Důvody jsou, aby nepokračoval v trestné činnosti a neskrýval se,“ uvedl státní zástupce Vladimír Jan. Podle zjištění CNN Prima NEWS oběť pohřešoval den před smrtí manžel. S obviněným se žena navíc prý velmi dobře znala, bydleli jen několik kilometrů od sebe.

„Mezi policisty a hasiči se vypráví, že ji měl zavraždit u sebe v domě v Jiříkově. Žil tam sám, jeho žena od něj odešla. Prý hodně pil,“ sdělila pro CNN Prima NEWS svědkyně, která si přála zůstat v anonymitě. Redakce její identitu zná. Svědkyně má údajně strach, aby jí obviněný v případě propuštění neublížil.

Už v minulosti měl být totiž podle informací CNN Prima NEWS soudně trestaný za sexuální delikty na ženách. „Někdy v roce 2013 dostal podmínku za znásilnění, byl i na léčení. Pak si změnil příjmení. V srpnu 2019 se znovu pokusil znásilnit ženskou,“ uvedla svědkyně. Před dvaceti lety byl podle CNN Prima NEWS obviněný muž také odsouzený za pokus o vraždu v souvislosti se znásilněním ženy.

K soudu muže přivedla ozbrojená eskorta, ve vazební cele v Teplicích teď bude čekat na další vývoj v případu. Pokud státní zástupce podá obžalobu, začne hlavní líčení.

Obyvatelé Šluknovského výběžku žili celý víkend v nejistotě. Policie totiž i přes opakované dotazy nekomentovala jakékoli výsledky vyšetřování. Během víkendu policejní mluvčí Alena Bartošová tvrdila, že žádné aktuální informace nemá.

Jak ale potvrdili svědci, už v sobotu byli kriminalisté u podezřelého doma a několik hodin malý dům v Jiříkově prohledávali. Zřejmě hledali vražednou zbraň. Následně zadrželi podezřelého.

Zmatená policie

V pondělí ráno policie po opětovných dotazech a nejasných odpovědích konečně zveřejnila, že zná identitu poškozené a že zadržela podezřelého z vraždy. „Probíhaly procesní úkony, zveřejněním by mohlo dojít k narušení průběhu vyšetřování,“ reagovala na kritiku policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Během pondělního dne ale policie potvrdila, že policejní komisař podezřelého muže obvinil a státní zástupce v Děčíně pak podal k soudu návrh na vzetí do vazby, kterému soud zhruba po hodině jednání vyhověl.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému za vraždu spáchanou obzvláště surovým způsobem dvacet let vězení až výjimečný trest.

Tagy: