Muž poslal do věznice balík s drogami. Na poště ho zachytila kamera, policie žádá o pomoc

Dozorci z věznice Vinařice na Kladensku odhalili balík, ve kterém byly drogy. Zásilku s třemi gramy pervitinu odeslal neznámý muž jednomu z odsouzených. Na poště ve Slaném ho u přepážky natočily kamery. A středočeští kriminalisté ho teď hledají.

Záběry ukazují běžnou rutinu na poště. Muž vypisuje žádanku k odeslání balíku. Pak přichází k přepážce a krabici odesílá. Na první pohled nic zvláštního, jenže tenhle muž je pro kriminalisty klíčový.

„Neznámý pachatel odeslal z pošty ve Slaném zásilku do věznice Vinařice, ve které se nacházela tuba od lepidla, v níž vězeňská služba nalezla pervitin,“ popsal kriminalista.

Balíček byl určen jednomu z odsouzených, až k němu se ale nedostal. Každou zásilku totiž dozorci pečlivě kontrolují. „Ve vinařské věznici jsme za poslední dobu měli dva záchyty. Oba dva byly v balících a oba dva byly odhaleny služebním psem –⁠ specialistou na drogy. První záchyt byl pervitin, který byl schovaný v tuhém deodorantu,“ potvrdila mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová.

Další záchyt byl právě v již zmíněné tubě od lepidla, ve které dozorci objevili celé tři gramy pervitinu. Policisté teď žádají veřejnost o pomoc s pátráním po muži, který zásilku poslal. „V této souvislosti se obracíme na všechny, kteří muže na videozáznamu poznávají nebo mají k osobě jakékoliv informace, aby nám je poskytli na linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Drogy řeší dozorci několikrát za měsíc

Vynalézavost, jak dostat drogy k odsouzeným, je prakticky nekonečná. Podobné záchyty řeší dozorci několikrát do měsíce. „Pokud přijde balíček konkrétnímu vězni, balík nemusí převzít. Může tušit, že tam ta droga bude, a v tom případě mu žádný postih nehrozí,“ upřesnila Prunerová.

Drogy jsou ve věznicích hodně žádaným artiklem. O tom, jak to uvnitř chodí, promluvil bývalý vězeň, který byl za mřížemi několik let. Kvůli své minulosti si přál zůstat v anonymitě. „Mně balíček nepřišel, nejsem drogově závislý. Drogy se do věznice dostávají jednou jedinou cestou. Když vězeň pracuje, drogy převezme a nacpe si ji do tělních dutin. A do té věznice se pak dostanou,“ prozradil.

Za pašování narkotik do věznice hrozí jeden rok až pět let za mřížemi.

Tagy:
drogy policie zásilka pátrání věznice Slaný balík pervitin Kladensko dozorci metamfetamin droga videokamera Vězeňská služba České republiky okres Kladno Vinařice