reklama

Muž v Bělorusku se zapálil před policejní stanicí, je ve vážném stavu na JIP

Před policejní stanicí v běloruském městě Smaljavičy se v pátek neznámý muž polil benzinem a zapálil. Ve vážném stavu byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče, uvedl portál Tut.by. Motiv činu zatím není znám. Ministerstvo vnitra podle agentury Reuters tvrdí, že muž dříve trpěl psychickými problémy.

reklama

Když vyšlehly plameny a muž se zhroutil bolestí na chodník, ze strážnice vyběhl jeden z policistů, který oheň uhasil hasicím přístrojem. Muž podle portálu nevykřikoval žádná hesla. Jeho totožnost a motivy činu vyšetřovatelé zjišťují.

„Přijížděl jsem ke křižovatce, u které je policejní stanice. Stály tam hasičské vozy se zapnutými majáčky, byli tam policisté. Ležel u nich člověk a vedle hořely nějaké hadry či oblečení. Nejdřív jsem si myslel, že tam leží nějaká figurína, ale pak jsem si všiml, že se ten člověk hýbe. Byl celý pokrytý nějakým bílým práškem. Pak přijely dvě sanitky a odvezly ho,“ vylíčil Tut.by očitý svědek.

Varování: Video obsahuje drastické záběry, neměly by se na něj dívat děti a citlivé osoby.

Mluvčí ministerstva vnitra později upřesnila, že se zapálil 36letý místní obyvatel, který měl v minulosti potíže se zákonem kvůli zálibě v lihovinách a také se několikrát pokusil o sebevraždu. Před několika dny muž zatelefonoval na policii a sdělil, že na hřbitově účtuje se životem, ale policisté mu po příjezdu na místo v sebevraždě zabránili. Kvůli sebevražedným sklonům podstoupil před několika lety léčení.

Na Twitteru se objevily informace, že muž nyní leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče jedné z nemocnic. Má popáleniny na 90 procentech těla.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Demonstranti se přesunuli na Klárov. Policie řešila několik konfliktů

Živě ON-LINE: Demonstranti se přesunuli na Klárov. Policie řešila několik konfliktů

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny. Poté se demonstranti přesunuli na Klárov, kde došlo k dalším konfliktům. Zasáhnout musela policie.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama