reklama

Muž, který vzplanul po zásahu taserem, zemřel. Policisté zveřejnili záběry z incidentu

Tragický případ z policejní stanice v americkém městečku Catskill řeší tamní prokuratura. V nemocnici před pár dny zemřel mladý muž, který podlehl zraněním z těžkých popálenin. Ty mu nechtěně způsobil příslušník zákona, když na něj použil taser. Po jeho zásahu začal muž hořet.

reklama

Vysoký, mírně dezorientovaný muž přichází na policejní stanici v doprovodu dvou strážníků. Chová se podivně, několikrát klepe na zavřené okno přepážky, posunuje nábytek, pak se začne svlékat. Na služebně se mu snaží domluvit tři policisté. Obsah jejich slov kamery nezachytily.

A pak se to stane. V záchvatu zlosti hromotluk popadne kanystr s dezinfekcí a postříká si hlavu, krk a záda. Trojice policistů ho obklíčí a jeden z nich na něj zamíří taserem. Po zásahu elektrickým proudem muž vzplane. Vyděšení policisté před ním prchají pryč. „Myslím, že se báli, že si ten muž ublíží, a proto zasáhli. Podrobnosti jejich zásahu stále zjišťujeme,“ uvedl policejní velitel Dave Darling.

Záchranka dorazila až za 20 minut

Pak se jeden z policistů vrací a pomáhá muže uhasit. Dlouhé minuty se všichni na stanici dohadují, co dál. Popálený muž chaoticky pobíhá po místnosti. Dobrých dvacet minut trvá, než přijede záchranka, která ho odváží do nemocnice. Tam devětadvacetiletý muž po šesti týdnech, tedy v polovině prosince, zemřel. I když se případ stal už v říjnu.

„Zveřejnění těchto záběrů umožnilo nařízení generální prokurátorky Jamesové, podle níž je třeba video, které její úřad v rámci vyšetřování od policie obdržel, zveřejnit, aby se zvýšila transparentnost a posílila důvěra veřejnosti v této záležitosti,“ uvádí prohlášení Generální prokurátorky New Yorku.

Případ stále není uzavřen. Vyšetřovatelé teď musejí odpovědět na otázky, jestli byl policejní zásah přiměřený situaci a jestli mohli policisté předvídat jeho fatální následky.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama