CNN Prima News Gabriela Božilová

Gabriela Božilová

reportérka FTV Prima, CNN Prima NEWS

gabriela.bozilova@iprima.cz

Nejnovější příspěvky autora

Všude je cítit pach mrtvol, říkají po zemětřesení Maročané. Stěžují si na slabou pomoc vlády
Zahraničí

Všude je cítit pach mrtvol, říkají po zemětřesení Maročané. Stěžují si na slabou pomoc vlády

Počet obětí pátečního zemětřesení v Maroku už překročil dva a půl tisíce. Další tisíce lidí mohou být stále pod troskami. Záchranáři svádějí boj s časem. Většinou už vyprošťují jen mrtvá těla. Lidé si stěžují na nedostatečnou a pomalou pomoc od státu. A marockou vládu kritizují i zahraniční záchranářské týmy, které nechápou, proč stále čekají na oficiální žádost a povolení ke vstupu do země.

Další příspěvky autora

Rusko pálí rakety hlava nehlava, po školce ve Lvově zbyl jen kráter. A Putin? Viní Západ

Rusové v noci znovu zaútočili na Ukrajinu. Letecký poplach byl vyhlášen po celé zemi. Výbuchy se ozývaly hlavně z Dnipra, ale také z měst na západě Ukrajiny. Ve Volyňské oblasti zemřeli tři lidé a ve Lvově rakety zdevastovaly mateřskou školu. Podle ukrajinských zdrojů protivzdušná obrana zlikvidovala 16 ruských střel. Ruský diktátor Vladimir Putin vedle toho na bezpečnostní konferenci v Moskvě burcoval ostatní státy, aby nepřilévaly olej do ohně dalším vyzbrojováním Ukrajiny.

Rozřezal manželku motorovou pilou. Policie v USA zřejmě dopadla „kufrového“ vraha

Kufrový vrah. Tak američtí vyšetřovatelé pojmenovali pachatele hrůzného činu, který otřásl Floridou. Obyvatelé Delray Beach koncem července našli ve vodě pět zavazadel a v nich různé části ženského těla. Oběť se později podařilo identifikovat, nyní strážci zákona zatkli i jejího vraha. Tím je podle všeho manžel mrtvé ženy, kterou zřejmě rozřezal motorovou pilou.

Otřesný případ na Slovensku. Muž ze sirotčince kupčil s nemluvnětem, sloužit mohlo i na orgány

Slovenskem otřásl případ obchodování s dětmi. Na hranicích s Ukrajinou zadrželi pohraničníci muže, který chtěl na Slovensku prodat ročního chlapečka. Doprovázela ho matka dítěte. Ta později potvrdila, že jí za dítě slíbil pět tisíc dolarů. Zadržený pracuje v sirotčinci a angažuje se i v charitativní organizaci. Podle slovenských médií nemusí jít o ojedinělý případ a ukrajinské děti mohou být prodávány nejen k adopci, ale také k obchodu s lidskými orgány.