muzea

Výpis příspěvků ke štítku „muzea“

Unikátní železnice i architektura. Hitlerem zbožňovaný Linec boří předsudky a vábí turisty

Linec měl dlouhou dobu nálepku průmyslového města, ve kterém toho příliš k vidění není. Dnes to už ale rozhodně neplatí. Investice vynaložené na přilákání turistů jsou vidět prakticky na každém kroku. A město se nebojí svérázných experimentů. Pojďme se tedy podívat, co město ležící na Dunaji může nabídnout ze svého repertoáru.

Otevřené restaurace, bary či muzea. Část Evropy rozvolňuje koronavirová opatření

V Itálii a v Polsku uvolňují některá z restriktivních protiepidemických opatření zavedených proti šíření onemocnění COVID-19. V Polsku otevřou kulturní zařízení a obchody v nákupních centrech, ve většině italských regionů muzea, restaurace a bary. O možném uvolnění opatření od 8. února bude jednat rakouská vláda. V dalších evropských zemích probíhají demonstrace proti vládním protipandemickým nařízením.

Kvůli koronaviru jsou zavřena divadla a kina, ruší se plesy i koncerty

Bezpečnostní rada státu zakázala pořádat všechny akce s účastí vyšší než 100 lidí. Opatření v boji proti koronaviru se tak dotknou například kulturních, církevních a dalších hromadných akcí. Ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD pak rozhodl o zavření všech příspěvkových organizací Ministerstva kultury, tedy některých divadel, galerií anebo muzeí. A zákaz se dotkl i filmových festivalů.

Dnešní noc bude patřit muzeím: Startuje Pražská muzejní noc

Pražská muzejní noc dnes odstartuje už svůj 16. ročník. Pětačtyřicet muzeí, galerií a dalších kulturních institucí bude návštěvníkům otevřeno od dnešních devatenácti hodin až do jedné hodiny ranní. Po osmi letech budou moci v rámci Muzejní noci návštěvníci obdivovat i prostory zrekonstruovaného Národního muzea.