reklama

Policisté použili pepřový sprej proti malé dívce. Můžeš si za to sama, zlato, řekli jí

Díky novým záběrům jsou k dispozici další podrobnosti v případu devítileté dívky, proti níž policisté použili pepřový sprej. „Můžeš si za to sama, zlato,“ odpověděl jeden z policistů, když si na jejich postup stěžovala. K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli tomu, že měli „rodinné problémy“.

reklama

Na novém záznamu, pořízeném na kameru upevněnou na uniformu jednoho z policistů, je slyšet, jak se školačka opakovaně ptá, kdy přijede sanitka a prosí policisty, aby pepřový sprej nepoužívali.

„Vykloň hlavu z okna, studený vzduch ti udělá dobře,“ řekl dívce jeden ze strážníků. Ta dál prosila o pomoc a přivolání sanitky, protože ji pepřový sprej pálil v obličeji. „Má to pálit, jmenuje se to pepřový sprej,“ odbyl ji policista.

K tématu

Policisté proti ní použili pepřový sprej, když čekala v poutech na zadní sedačce jejich auta. „Můžeš si za to sama, zlato,“ říká jí jeden ze strážců zákona. Video končí příjezdem záchranářů, kteří si školačku převzali a převezli ji do nemocnice. Později byla předána zpět rodině.

K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli „rodinným problémům“. Dívka prý projevovala sebevražedné sklony a ohrožovala i ostatní členy rodiny.

Policisté nepřivolali odbornou psychologickou pomoc, nasadili jí pouta a zavlekli do policejního auta. Poté ji „zklidnili“ pepřovým sprejem. Jeden ze zasahujících policistů už byl suspendován, dva další si v práci vzali nucené volno.

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama