reklama

Policisté použili pepřový sprej proti malé dívce. Můžeš si za to sama, zlato, řekli jí

Díky novým záběrům jsou k dispozici další podrobnosti v případu devítileté dívky, proti níž policisté použili pepřový sprej. „Můžeš si za to sama, zlato,“ odpověděl jeden z policistů, když si na jejich postup stěžovala. K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli tomu, že měli „rodinné problémy“.

reklama

Na novém záznamu, pořízeném na kameru upevněnou na uniformu jednoho z policistů, je slyšet, jak se školačka opakovaně ptá, kdy přijede sanitka a prosí policisty, aby pepřový sprej nepoužívali.

„Vykloň hlavu z okna, studený vzduch ti udělá dobře,“ řekl dívce jeden ze strážníků. Ta dál prosila o pomoc a přivolání sanitky, protože ji pepřový sprej pálil v obličeji. „Má to pálit, jmenuje se to pepřový sprej,“ odbyl ji policista.

Policisté proti ní použili pepřový sprej, když čekala v poutech na zadní sedačce jejich auta. „Můžeš si za to sama, zlato,“ říká jí jeden ze strážců zákona. Video končí příjezdem záchranářů, kteří si školačku převzali a převezli ji do nemocnice. Později byla předána zpět rodině.

K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli „rodinným problémům“. Dívka prý projevovala sebevražedné sklony a ohrožovala i ostatní členy rodiny.

Policisté nepřivolali odbornou psychologickou pomoc, nasadili jí pouta a zavlekli do policejního auta. Poté ji „zklidnili“ pepřovým sprejem. Jeden ze zasahujících policistů už byl suspendován, dva další si v práci vzali nucené volno.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama