reklama

Chtěl napadnout Babiše, teď mu hrozí vězení. Pojď na férovku, vyzýval útočník ochranku

Ozbrojený 33letý muž, který ve středu vnikl na Úřad vlády, měl u sebe plynovou zbraň a nůž. Podle policie je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví a násilí proti úřední osobě a hrozí mu až šest let za mřížemi. Během incidentu vyzval ochranku na souboj.

reklama

„Případ se stal ve středu 24. listopadu kolem poledne. Na Úřad vlády přišel 33letý muž s tím, že by chtěl předat písemnost konkrétní osobě. Pracovnice mu vysvětlila, že to není možné a zdůraznila, ať dopis nechá na vrátnici, kde dojde k předání,“ řekl pro CNN Prim NEWS pražský policejní mluvčí Jan Rybanský.

Muž odmítl a dožadoval se osobního předání. „Jeho verbální agrese se začala stupňovat, ochranná služba muže opakovaně vyzvala, aby se choval slušně. Muž se na ně obořil a se slovy ‚Pojď na férovku‘ pravou rukou sáhl pod kabát, kde měl pistoli,“ popsal mluvčí.

Ochranka okamžitě zareagovala a z obavy, že zaútočí, agresora za pomoci donucovacích prostředků zadržela a zbraň zajistila. „Muži hrozí za spáchání trestného činu, výtržnictví a násilí proti úřední osobě až šestiletý trest vězení. V současné době je v lékařském zařízení v Bohnicích,“ dodal Rybanský.

Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že útočník přišel za ním. „Samozřejmě nám vyhrožují. Včera (ve středu) sem přišel takovýto borec a chtěl mě napadnout. Měl tadytu kudlu, tu pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici. Ano, i takové věci se stávají,“ zmínil Babiš ve videu, které zveřejnil na internetu.

Policie na svém Twitteru okomentovala stále přibývající násilí vůči autoritám z oboru zdravotnictví, ústavním činitelům a zdravotnickému personálu. „Policie ČR sílící útoky a projevy agresivity vnímá. Pachatele 4 z 5 mediálně známých útoků, ke kterým došlo v posledních dnech, jsme dopadli a vedeme s nimi řízení,“ informovali veřejnost.

Zároveň dodali, že speciální týmy kriminalistů také stále monitorují kyber prostředí a v této souvislosti už stíhají desítky „internetových hrdinů“, kterým za nebezpečné vyhrožování hrozí až tři roky za mřížemi.

Babiš čelil výhrůžkám již v minulosti. Na konci února v Partii na CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům. Podezřelý muž byl zatčen ve Španělsku a policie ho obvinila za vydírání. „Ten pán mi napsal omluvný dopis,“ uvedl Babiš v půlce dubna. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama