reklama

Z 35metrového továrního komínu se zřítili dva muži, pád nepřežili

V pátek po 23. hodině večerní zasahovali záchranáři a policisté u tragické nehody způsobené pádem z 35metrového komínu. V areálu bývalé továrny na zpracování mramoru v Dobřichovicích na Praze-západ se z něj zřítili dva muži. Jeden na místě podlehl zraněním, druhý zemřel poté, co ho transportoval vrtulník do motolské nemocnice.

reklama

K neštěstí došlo v Bezručově ulici. Podle prvotních informací Týdeníku Policie se v areálu měla pohybovat skupina asi deseti mladších lidí. Dva muži potom měli vylézt až na vrchol komínu, ze kterého se v jednu chvíli oba zřítili.

Na místo ihned vyjel hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ze stanice Řevnice, policie, i vrtulník. „U pádu dvou lidí z továrního komínu zasahovaly dvě posádky ZZS Trans Hospitalu PLUS a vrtulník leteckých záchranářů z Prahy. 27letý muž utrpěl při pádu zranění neslučitelná se životem a lékař u něj mohl již pouze konstatovat smrt. Druhý muž, jehož totožnost jsme v době zásahu neznali, utrpěl vážná poranění. Po připojení na umělou plicní ventilaci a po poskytnutí intenzivní lékařské péče byl za asistence hasičů přepraven k vrtulníku a poté letecky transportován do motolské nemocnice,“ sdělil pro web Novinky.cz ředitel řevnických záchranářů Bořek Bulíček.

Podle policejní mluvčí Michaely Richterové druhý muž zemřel po převozu do nemocnice.

Na místě záchranáři ošetřili i 21letou ženu, která byla po incidentu v šoku. Následně ji ale ponechali v areálu. Případem se začali zabývat také kriminalisté a koroner. Zdokumentovali stopy a ohledali tělo zemřelého. Příčiny tragické události nyní nadále prošetřují.

K tématu

Tagy: zranění komín továrna Hasičský záchranný sbor areál pád

Další hlavní zprávy

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Vládní uvolnění: Od úterý otevřou papírnictví a obchody s dětským oblečením
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama