reklama

Traktor mi u vás sedí víc, vmetla Jurečkovi Babišova poslankyně kvůli postu ministra práce

Středeční hlasování o důvěře pro vládu Petra Fialy (ODS) se pořádně natahuje. S kritikou postupně vystupují především poslanci ANO a vládu nijak nešetří. Kolem 17. hodiny se slova ujala poslankyně ANO Jana Pastuchová, která se dlouhodobě věnuje sociální oblasti. Zkritizovala především nového ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, který podle ní víc rozumí zemědělství. Argumentovala i tím, že sdílí fotografie s traktorem.

reklama

„Jsem taky na Facebooku, ale celých osm let, co vás sleduji, tak vás tam vidím na traktoru a v zemědělství a chápu, že tomu opravdu rozumíte. To vám nemůžu upřít. Ale na sociálním výboru jsem se s vámi nesetkala, a to jsem tu třetí volební období. Traktor mi tam u vás prostě sedí víc,“ prohlásila ve svém projevu poslankyně ANO Jana Pastuchová.

A skutečně, Marian Jurečka se často pyšní tím, že je soukromý zemědělec a sdílí i fotografie se svou rodinou. Pastuchové odpověděl, že ve Sněmovně na sociálním výboru byl. Co přesně ale řekl, na mikrofonech z jednacího sálu slyšet nebylo.

Posted by Marian Jurečka on Sunday, October 31, 2021

Není tajemstvím, že Jurečka nebyl první volbou nové koalice na post ministra práce a sociálních věcí. Debatovalo se především o Markétě Pekarové Adamové, šéfce TOP 09, nebo Olze Richterové (Piráti). Sama Pastuchová si spolupráci s oběma ženami, byť stály na opačné straně pomyslné barikády, v předchozím volebním období pochvalovala.

Kvůli výsledku Pirátů i složení Sněmovny se nakonec ale ani jedna o post ministryně neucházela. Jurečka tak nakonec na tento post usedl především z pragmatických důvodů. Obsazení resortů jednotlivými stranami už bylo totiž naplánováno. Jurečka přitom původně i kvůli svým předchozím zkušenostem mířil právě na resort zemědělství. Tam seděl už ve vládě Bohuslava Sobotky, kterou lidovci tvořili společně s ČSSD a hnutím ANO od roku 2014 do roku 2017.

Práce na resortu práce a sociálních věcí bude pro následující čtyři roky zásadní. Ministr bude mít na starosti především přípravu nové důchodové reformy. Vláda slibuje, že ji předloží do konce roku 2023.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama