reklama

Slušný premiér? Mě už to taky s*re, prohlásil ve Sněmovně Fiala. Nahrála to kamera

Premiér Petr Fiala (ODS) si odpoledne postěžoval kolegům z vlády, že už ho to „taky s*re“. Veřejnost to slyšet neměla, jenže vulgaritu nahrály sněmovní mikrofony i kamery. Vláda přitom v programovém prohlášení slibuje, že se zasadí o zlepšení politické kultury.

reklama

Kabinet Petra Fialy žádá ve středu Sněmovnu o důvěru. Jednání začalo v 9 hodin ráno a zdaleka není u konce. V pět hodin odpoledne se ještě do debaty hlásilo 37 poslanců. Všichni odhadují, že schůze skončí nad ránem.

Kolem půl třetí odpoledne kamery nahrály premiérovu vulgaritu. „Mě už to taky s*re,“ řekl ve 14:32 Fiala svému kolegovi, ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL). Ten si však na výrok nevzpomíná. „Nevím o tom,“ napsal Jurečka CNN Prima NEWS.

„Pan premiér je jen člověk a občas mu neveřejně něco ujede,“ komentoval pro CNN Prima NEWS mluvčí vlády Václav Smolka.

Podle Fialových kolegů, kteří si nepřáli být jmenováni, premiéra naštvalo, že schůze musela být několikrát přerušena, protože v sále nebyli všichni ministři jeho vlády.

Nestydět se za premiéra

Fiala v předvolebním klání dával důraz na to, že v případě úspěchu bude slušným premiérem a bude se snažit o zlepšení politické kultury. Stejný slib stojí i v programovém prohlášení vlády. Na billboardech koalice Spolu stálo například heslo: „Nestydět se za svého premiéra“.

Do Fialy už se obul poslanec opozičního hnutí ANO Ondřej Babka. Citoval premiérův výrok z 9. hodiny ráno. „Mám tuto instituci v hluboké úctě a nepovažuji ji za zbytečnou ani za žvanírnu,“ připomněl Babka.

„Já to beru tak, že každému to někdy ujede,“ komentoval Fialův sprostý výrok bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Není to poprvé, kdy sněmovní mikrofony a kamery nahrály sprosté výrazy členů vlády. Když byla Alena Schillerová ministryně financí, řekla svému kolegovi Janu Hamáčkovi z ČSSD: „Příště se na vás vys*rem.“

Schillerovou tehdy naštvalo, že poslanec ČSSD Ondřej Veselý prosadil do programu jednání diskusi o tom, jak bude vláda výpadek příjmů obcím a krajům kompenzovat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama