reklama

Na koronavirus se nechám očkovat veřejně v přímém přenosu, řekl Kolovratník z ANO

Ve středu Poslanecká sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, další hlasování se zřejmě uskuteční den před Štědrým dnem. Řešila také očkování proti koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se těmto tématům věnovali místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO), místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Ondřej Veselý, člen senátorského klubu STAN Jiří Drahoš a předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

reklama

Senátor Nytra uvedl, že nechápe, proč by se měl nouzový stav prodlužovat. Podle poslance Kolovratníka by se ale hazardovalo s lidskými životy, pokud by skončil středeční půlnocí. „Nouzový stav není nic speciálního, co by vládě dávalo extrémně mimořádné pravomoci. Je to právní rámec, ve kterém se vláda může pohybovat,“ zdůraznil.

K tématu

Ve středu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) řekl, že v momentě, kdy nouzový stav skončí, nastane průšvih. S tím ale nesouhlasí senátor Nytra: „Průšvih nastal už podstatně dřív. Vše přece mohlo být nachystáno v měsících, když jsme si mysleli, že jsme nad virem zvítězili definitivně.“

Co se týče vakcinace proti koronaviru, poslanec Veselý v pořadu CNN Prima NEWS sdělil, že se už ví, kde a jak se bude očkování konat. Řeší se ale ještě logistika.

Podle senátora Drahoše ovšem vláda zaspala v PR propagaci očkování a argumenty premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana ohledně vakcinace jich samotných vysílají velmi špatné signály. „Nejvíce mi vadí, že vláda už teď podcenila odezvu obyvatel,“ dodal Drahoš.

„Za sebe chci říct, že se na očkování těším a chci se nechat očkovat veřejně v přímém přenosu, aby lidé viděli, že jdeme příkladem a že očkování je opravdu bezpečné,“ reagoval na to poslanec Kolovratník.

Sněmovna také požaduje po vládě vyhodnocení uplynulého nouzového stavu. V součtu se jednalo o 68 dnů. Podle poslance Veselého se ale vše má hodnotit až ve chvíli, kdy je dobojováno.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama