reklama
CNN Prima News Jiří Drahoš

Jiří Drahoš

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Drahoš“

Vystrčil uctil památku Jana Palacha. Fiala poslal květiny, veřejnost zapálila svíčky

16. ledna 2022 11:49

Odkaz činu Jana Palacha upozorňuje, že hájit svobodu a nezávislost je velmi důležité. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) to v neděli dopoledne řekl na pietním aktu k uctění památky studenta, který se před 53 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Vystrčil také zdůraznil, že je třeba se o demokracii starat. Palach se v lednu 1969 zapálil, aby vyburcoval společnost z letargie, do níž upadala po zděšení z okupace země vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Těžce popálený mladík zemřel 19. ledna 1969.

PŘEHLEDNĚ: Kdo se stane příštím prezidentem? Podívejte se, jaká jména jsou ve hře

6. ledna 2022 08:36

Do příštích prezidentských voleb zbývá zhruba rok. Zatím stále není úplně jasné, kdo se boje o Hrad zúčastní. Ve veřejném prostoru se už ale některá jména skloňují čím dál častěji. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala na základě volebních preferencí osm možných kandidátů, kteří zájem o post hlavy státu nevylučují.

Chaos a nedůvěra vůči očkování jsou zásluhou vaší vlády, vmetl Drahoš Schillerové

25. listopadu 2021 12:53

Senátor Jiří Drahoš (za STAN) se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do dosluhující vlády za to, jak postupuje v boji proti covidové epidemii. Někdejší kandidát na prezidenta kabinet Andreje Babiše (ANO) obvinil z chaotické komunikace, která prý vedla k nedůvěře lidí v očkování. Podle ministryně financí v demisi Aleny Schillerové (ANO) ale budoucí vláda Petra Fialy (ODS) v řešení epidemické situace nepřišla s ničím novým a naopak se vrací o krok zpět.

Sledujte ŽIVĚ debatu Drahoše se Schillerovou. Jaký názor mají na novou Fialovu vládu?

25. listopadu 2021 09:16

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opouští nemocnici a v pátek jmenuje předsedu ODS Petra Fialu premiérem. Budou vyjednávání o nové vládě hladká? A co budoucí kabinet České republice přinese? I na toto téma promluví v pořadu Zprávy PLUS ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a senátor Jiří Drahoš (za STAN). Debatu sledujte od 9:30 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Babiš, Němcová, Paroubek. Kdo další by se mohl ucházet o Hrad, kdyby Zeman abdikoval?

22. října 2021 06:17

Současná komplikovaná situace kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana vyvolává řadu otázek. Pokud by byla hlava státu nucena kvůli svému zdravotnímu stavu abdikovat, musely by do 90 dnů proběhnout nové prezidentské volby. To by však znamenalo, že by z volebního klání byly v podstatě vyloučeni nepolitičtí kandidáti, kteří by neměli dostatek času pro sběr podpisů občanů.

Drahoš: Zemanův výrok je mimo. Polsko a Maďarsko nelze podporovat automaticky

9. prosince 2020 23:14

Státy Visegrádské čtyřky (V4) by měly být podle prezidenta Miloše Zemana jednotné při podpoře Polska a Maďarska v jejich sporu s Evropskou komisí o unijní rozpočet. Prezident to řekl po středečním jednání s polským protějškem Andrzejem Dudou. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se tématu věnovali místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO), místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Ondřej Veselý, člen senátorského klubu STAN Jiří Drahoš a předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Na koronavirus se nechám očkovat veřejně v přímém přenosu, řekl Kolovratník z ANO

9. prosince 2020 22:46

Ve středu Poslanecká sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu do 23. prosince, další hlasování se zřejmě uskuteční den před Štědrým dnem. Řešila také očkování proti koronaviru. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se těmto tématům věnovali místopředseda sněmovního hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO), místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Ondřej Veselý, člen senátorského klubu STAN Jiří Drahoš a předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

reklama