CNN Prima News Jiří Drahoš

Jiří Drahoš

Výpis příspěvků ke štítku „Jiří Drahoš“

Jirsa: Pavel podává neskutečný výkon. Babiš jede úplnou hranu, ale nastavuje agendu

21. ledna 2023 18:44

Generál ve výslužbě Petr Pavel v kampani před 2. kolem prezidentské volby podává až neskutečně dobrý výkon a dokáže skvěle pracovat pod tlakem, na druhou stranu se mu však zatím nepodařilo převzít iniciativu. Tak výkon prezidentského kandidáta ve vysílání CNN Prima NEWS zhodnotil marketingový expert a moderátor podcastu Insider Tomáš Jirsa. Podle něj naopak expremiér Andrej Babiš (ANO) sice nastoluje agendu, ale působí velmi nervózně a pohybuje se na hraně toho, co si lze dovolit. Marketér Jakub Hussar má za to, že Babiš v kampani chybuje.

Spolupráce Pavla s Nerudovou má šanci uspět. Politolog řekl, kde má generál slabé stránky

17. ledna 2023 18:02

Spolupráce Petra Pavla s Danuší Nerudovou má šanci na úspěch. Profesorka bývalému generálovi může pomoct v jeho slabších tématech, jakými jsou například ekonomika nebo sociální témata, myslí si politolog Jan Kubáček. Zároveň ale úzké spojení finalistů prezidentské volby není tak neobvyklé, jak oba kandidáti tvrdí.

Strašení válkou, svět chaosu i poker face. Co nás čeká v týdnech před druhým kolem?

16. ledna 2023 07:51

Češi se musí v souvislosti s druhým kolem prezidentských voleb v příštích dnech připravit na tvrdou kampaň. Političtí komentátoři upozorňují, že pokud chce šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve volbách uspět, je třeba odradit občany od podpory jeho soka – generála ve výslužbě Petra Pavla. S podobnou strategií prý dvakrát uspěl i Miloš Zeman, současná hlava státu.

Čtyři volební komise chybovaly. Fiala nabádá ke kampani bez lhaní a urážek

16. ledna 2023 07:01

Premiér Petr Fiala (ODS) nabádá ke kampani bez lhaní a urážek. Čtyři volební komise chybovaly, uvedl ČSÚ. Kandidát Petr Pavel v úvodním klání porazil Andreje Babiše (ANO) se ziskem 35,40 procenta hlasů. Volební účast dosáhla 68,24 procenta voličů. Babiš už v sobotu Pavla přirovnal k Vladimiru Putinovi a mluvil o něm jako o vládním kandidátovi a komunistickém rozvědčíkovi, přestože sám má komunistickou minulost.

Babiš rozjel kampaň, Pavla spojuje s válkou. Jako Zeman, jen jiné lži, komentují experti

15. ledna 2023 18:08

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš rozjel okamžitě po konci 1. kola prezidentských voleb tvrdou kampaň, kterou experti předpovídali. Svého soupeře Petra Pavla už v neděli na billboardech vykreslil jako nepřítele, který zavleče Česko do války. Sám o sobě pak tvrdí, že je diplomat. Podle odborníků jde o podobnou taktiku, jakou použil prezident Miloš Zeman proti Jiřímu Drahošovi.

KOMENTÁŘ: Osm důvodů, které mohou Pavlovi prohrát druhé kolo prezidentských voleb

14. ledna 2023 18:26

Zdá se, že jde vše podle průzkumů, předpokladů i odhadů sázkových kanceláří. Ve druhém kole se utkají Babiš s Pavlem. První kolo nakonec těsně vyhrál Petr Pavel, oba ale získali podstatně více hlasů, než se čekalo. Ve druhém by se tak voliči měli spojit proti Babišovi a je hotovo. Jenže to už tady bylo v roce 2018 a Jiří Drahoš prezidentem v posledních pěti letech nebyl. Prostá matematika totiž nestačí.

TV debaty měnily volby. Schwarzenberg, Drahoš i Nixon selhali, neúčast se může vymstít

11. ledna 2023 07:27

Prezidentské televizní debaty měly ambici ovlivňovat výsledky voleb již od svých prvopočátků. Zřejmým důkazem je často vzpomínaná první debata amerických kandidátů J. F. Kennedyho a Richarda Nixona v roce 1960. Česko však není výjimkou. Na své přešlapy z debat zřejmě neradi vzpomínají také Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš. Oba je porazil Miloš Zeman. Zda se bude historie opakovat, můžete sledovat ve středu od 20:15 na CNN Prima NEWS, kde se v superdebatě utkají favorité aktuální prezidentské volby.

Petiční bída. Drahoš měl o desítky tisíc podpisů více než současní uchazeči, nepomohly mu

18. listopadu 2022 05:11

Podpisy nejsou všechno – a už vůbec ne zárukou dobrého volebního výsledku. Největší favorité v minulých prezidentských volbách dokázali překročit hranici 100 tisíc jmen na petičních arších. Historickým rekordmanem byl tehdejší kandidát Jiří Drahoš, který dokázal shromáždit o desítky tisíc podpisů více než aktuálně nejsilnější adepti na Pražský hrad. Ani tato podpora v předvolební fázi mu ale prezidentské křeslo nezajistila.

Češi už mají favorita na prezidenta, vyplývá z průzkumu. Očekává se mimořádná volební účast

12. listopadu 2022 17:37

Téměř tři čtvrtiny Čechů by si vybraly mezi uchazeči o prezidentské křeslo svého favorita. Hlasovat o nástupci Miloše Zemana se v lednu rozhodně nebo spíše chystá 83 procent voličů, vyplývá z aktuálního průzkumu agentury Median pro Radiožurnál. Kdyby do druhého kola nepostoupil jejich favorit, byla by účast voličů podle průzkumu zřejmě nižší – asi 71procentní.

Babiš má největší šanci být prezidentem. Ale aby vyhrál, musí přitvrdit, říká Dolejší

1. listopadu 2022 23:24

Andrej Babiš (ANO) má jednoznačně největší šance být zvolen prezidentem, řekl politický komentátor Václav Dolejší v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj má postup do druhého kola v podstatě jistý. Sociolog a ředitel výzkumu agentury STEM Jaromír Mazák ale podotkl, že Babiš dlouhodobě naráží na strop 30 procent hlasů a stojí proti němu navíc přes 50 procent voličů, pro něž je nevolitelný.