reklama

Na prodej je první vůz F1 Michaela Schumachera. Stojí téměř 37 milionů korun!

Ve Velké Británii je momentálně k mání vůz formule 1, který odstartoval kariéru jednomu z nejslavnějších jezdců v historii tohoto automobilového sportu –⁠ Michaelu Schumacherovi. Jeden ze sedmi exemplářů modelu Jordan 191 může být váš za 1,25 milionu liber, tedy za přibližně 37 milionů korun.

reklama

Vůz formule 1, celým názvem Jordan 191 –⁠ Ford Cosworth HB, řídil Schumacher při svém debutu na Velké ceně Belgie v roce 1991, na jeho vůbec prvním závodě. Jeden z pouhých sedmi vyrobených exemplářů teď míří do prodeje. Zájemce za legendární stroj zaplatí v přepočtu 36 931 000 Kč (1,25 milionu liber).

S vozem Jordan 191 nejdříve soutěžil italský závodník Andrea de Cesaris na Velké ceně Maďarska v roce 1991, který se kvalifikoval na 16. místě a nakonec skončil na sedmé pozici. O dva týdny později debutoval za volantem tohoto monopostu teprve 21letý německý pilot Michael Schumacher.

Netrvalo dlouho a Schumacher začal během belgického závodního víkendu zajíždět lepší časy než De Cesaris, a to i přesto, že řídil jeho auto. Schumacher odstartoval závod na 7. místě, ale kvůli problémům se spojkou musel v prvním kole odstoupit.

Michael však svým výkonem ohromil nejen širokou veřejnost, ale dokonce i miliardáře a zároveň manažera týmu F1 Benetton Flavia Briatoreho, jenž mu následně nabídl kontrakt.

Formule putovala ke sběrateli

Po sezoně 1991 bylo auto prodáno belgickému sběrateli Jeanu Blattonovi, v jehož sbírce zůstalo až do roku 2005. Vůz poté koupil Didier Siruge. Od té doby se několikrát objevil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, přičemž stále zůstává v provozuschopném stavu. Naposledy byl viděn na Masters Historic Race Weekend v Donington Parku na začátku tohoto roku.

První formule 1 Michaela Schumachera se nabízí v zachovalém stavu, se startovacím vybavením včetně předehřívače, s působivou historickou dokumentací a certifikátem pravosti, modelem s podpisem Schumachera a originálním volantem ve vitríně.

Tagy:
prodej Německo Velká Británie Formule 1 závodní vůz debut závodní auta závodník Michael Schumacher motosport sportovní vozy bývalý pilot Formule 1 Závod série závodů automobilový sport Velká cena Maďarska Velká cena Belgie Jordan 191

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

reklama

Domácí zpravodajství

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama