reklama

Na rande nebo s rodinou. Autokina jsou v době koronaviru stále populárnější

Sledování filmů z pohodlí auta znají hlavně lidé v Americe. V době pandemie koronaviru se ale fenomén autokin stále více rozšiřuje také do českých měst. Jedním z takových je i autokino v Ústí nad Labem, kde promítají filmy přímo na parkovišti před nákupním centrem. Zájem je obrovský.

reklama

„Je to myšlenka stará zhruba 14 dnů. V novinách jsem si přečetl, že v Německu se rozjíždí autokina, tak jsme chytili příležitost a během pár dnů jsme začali promítat také u nás, v Ústí nad Labem,“ říká pořadatel Lubomír Machoň.

Filmy v Ústí nad Labem promítají na obří LED stěnu o rozměrech 10 x 6 metrů. Sledovat je na zdejším parkovišti může až 130 aut.

Zvuk si lidé pouští do autorádia

Postup pro získání vstupenky je jednoduchý. Zájemci si na webu vyberou oblíbený film s tím, že pod odkazem vidí i obsazenost promítání. Provedou rezervaci, zaplatí poplatek a na místě se pak prokáží platným QR kódem. Mezi filmy jsou jak české, tak zahraniční hity. Promítání začíná ve vybrané dny od 15:00, 18:30 a 22:00 hodin.

K tématu

„Odpoledne hrajeme zvuk do externích reproduktorů, v nočních hodinách od 22 hodin do krabiček - každý, kdo přijede, tak obdrží krabičku se signálem a může si pustit zvuk do autorádia, nebo dostane sluchátka,“ doplňuje organizátor Lubomír Machoň.

Autokin je v ČR více

Ústecké autokino už promítalo například filmy jako Lví král, Vratné lahve nebo Pomáda. Podobná autokina v době koronavirové krize fungují rovněž v Liberci, Sokolově nebo v Klatovech.

„Dodržujeme všechna hygienická pravidla. Krabičky jsou dezinfikovány, personál má ochranné štíty, roušky i rukavice. Vzhledem k tomu, že zájem o autokino v Ústí nad Labem přetrvává, budeme v promítání filmů pokračovat i v dalších dnech," dodává Machoň.

V nabídce jsou filmové hity jako Nabarvené ptáče, Hanebný pancharti nebo dokument V síti.

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Nový den: Jak rok s koronavirem hodnotí biolog Flegr a stomatolog Šmucler

Sledujte ŽIVĚ Nový den: Jak rok s koronavirem hodnotí biolog Flegr a stomatolog Šmucler

V pondělí 1. března to bude rok, co se Česká republika potýká s koronavirovou pandemií. V pořadu Nový den ve speciálním vysílání zhodnotí posledních 12 měsíců molekulární biolog Jaroslav Flegr nebo stomatolog Roman Šmucler. Hostem bude i krizový manažer pražské záchranné služby Ondřej Šedivka, který byl během první vlny u převozu Čechů vracejících se z Wu-chanu.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Kratší pracovní týden podle Maláčové: Lidem vezme práci i část mezd, tvrdí experti
Chilský solární tygr cení zuby. Nastupující energetická velmoc má i českou stopu
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš
Jak se starat o respirátor? Na sterilizaci v troubě a mrazáku se odborníci neshodnou
Další články
reklama
reklama