Na rande nebo s rodinou. Autokina jsou v době koronaviru stále populárnější

Autokina jsou stále oblíbenější

Sledování filmů z pohodlí auta znají hlavně lidé v Americe. V době pandemie koronaviru se ale fenomén autokin stále více rozšiřuje také do českých měst. Jedním z takových je i autokino v Ústí nad Labem, kde promítají filmy přímo na parkovišti před nákupním centrem. Zájem je obrovský.

„Je to myšlenka stará zhruba 14 dnů. V novinách jsem si přečetl, že v Německu se rozjíždí autokina, tak jsme chytili příležitost a během pár dnů jsme začali promítat také u nás, v Ústí nad Labem,“ říká pořadatel Lubomír Machoň.

Filmy v Ústí nad Labem promítají na obří LED stěnu o rozměrech 10 x 6 metrů. Sledovat je na zdejším parkovišti může až 130 aut.

Zvuk si lidé pouští do autorádia

Postup pro získání vstupenky je jednoduchý. Zájemci si na webu vyberou oblíbený film s tím, že pod odkazem vidí i obsazenost promítání. Provedou rezervaci, zaplatí poplatek a na místě se pak prokáží platným QR kódem. Mezi filmy jsou jak české, tak zahraniční hity. Promítání začíná ve vybrané dny od 15:00, 18:30 a 22:00 hodin.

„Odpoledne hrajeme zvuk do externích reproduktorů, v nočních hodinách od 22 hodin do krabiček - každý, kdo přijede, tak obdrží krabičku se signálem a může si pustit zvuk do autorádia, nebo dostane sluchátka,“ doplňuje organizátor Lubomír Machoň.

Autokin je v ČR více

Ústecké autokino už promítalo například filmy jako Lví král, Vratné lahve nebo Pomáda. Podobná autokina v době koronavirové krize fungují rovněž v Liberci, Sokolově nebo v Klatovech.

„Dodržujeme všechna hygienická pravidla. Krabičky jsou dezinfikovány, personál má ochranné štíty, roušky i rukavice. Vzhledem k tomu, že zájem o autokino v Ústí nad Labem přetrvává, budeme v promítání filmů pokračovat i v dalších dnech," dodává Machoň.

V nabídce jsou filmové hity jako Nabarvené ptáče, Hanebný pancharti nebo dokument V síti.

Tagy: