reklama

Na rande nebo s rodinou. Autokina jsou v době koronaviru stále populárnější

Sledování filmů z pohodlí auta znají hlavně lidé v Americe. V době pandemie koronaviru se ale fenomén autokin stále více rozšiřuje také do českých měst. Jedním z takových je i autokino v Ústí nad Labem, kde promítají filmy přímo na parkovišti před nákupním centrem. Zájem je obrovský.

reklama

„Je to myšlenka stará zhruba 14 dnů. V novinách jsem si přečetl, že v Německu se rozjíždí autokina, tak jsme chytili příležitost a během pár dnů jsme začali promítat také u nás, v Ústí nad Labem,“ říká pořadatel Lubomír Machoň.

Filmy v Ústí nad Labem promítají na obří LED stěnu o rozměrech 10 x 6 metrů. Sledovat je na zdejším parkovišti může až 130 aut.

Zvuk si lidé pouští do autorádia

Postup pro získání vstupenky je jednoduchý. Zájemci si na webu vyberou oblíbený film s tím, že pod odkazem vidí i obsazenost promítání. Provedou rezervaci, zaplatí poplatek a na místě se pak prokáží platným QR kódem. Mezi filmy jsou jak české, tak zahraniční hity. Promítání začíná ve vybrané dny od 15:00, 18:30 a 22:00 hodin.

K tématu

„Odpoledne hrajeme zvuk do externích reproduktorů, v nočních hodinách od 22 hodin do krabiček - každý, kdo přijede, tak obdrží krabičku se signálem a může si pustit zvuk do autorádia, nebo dostane sluchátka,“ doplňuje organizátor Lubomír Machoň.

Autokin je v ČR více

Ústecké autokino už promítalo například filmy jako Lví král, Vratné lahve nebo Pomáda. Podobná autokina v době koronavirové krize fungují rovněž v Liberci, Sokolově nebo v Klatovech.

„Dodržujeme všechna hygienická pravidla. Krabičky jsou dezinfikovány, personál má ochranné štíty, roušky i rukavice. Vzhledem k tomu, že zájem o autokino v Ústí nad Labem přetrvává, budeme v promítání filmů pokračovat i v dalších dnech," dodává Machoň.

V nabídce jsou filmové hity jako Nabarvené ptáče, Hanebný pancharti nebo dokument V síti.

Domácí

Mým vzorem na sociálních sítích je Trump, řekl Ovčáček v pořadu K věci

Další hlavní zprávy

Byznys

Pohroma pro zaměstnavatele. Klíčová změna prošla narychlo a bez diskuze

Pohroma pro zaměstnavatele. Klíčová změna prošla narychlo a bez diskuze

Zaměstnavatelé se musí připravit na zásadní změnu. Od září budou mít pouze dva dny na to, aby na Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) nahlásili nového zaměstnance nebo odchod stávajícího. Doposud měli na odeslání této „ohlášky“ osm dní. Změna prošla parlamentem zcela bez povšimnutí a bez jakékoli debaty v době legislativní nouze, tedy zrychleně. Navíc v případě, že se zaměstnavatel zpozdí, mu hrozí pokuta ve výši 20 tisíc korun.

Byznys

Šéf Ryanairu pro CNN Prima NEWS: Jestli Smartwings padnou, nahradíme jejich lety

Šéf Ryanairu pro CNN Prima NEWS: Jestli Smartwings padnou, nahradíme jejich lety

Pokud padnou české aerolinky Smartwings, kdo jejich lety z Prahy nahradí? Na příležitost čeká hned několik zahraničních leteckých společností. Praha je totiž oblíbená a atraktivní destinace. O situaci v letecké dopravě a konkrétně o Smartwings si s ředitelem společnosti Ryanair povídala Pavlína Wolfová pro dnešní večerní „360ku“. Může místo Smartwings na Ruzyni zaujmout právě irská nízkonákladovka?

Pořady

Pikora: Hesla Macrona a Merkelové k záchrannému fondu EU připomínají sovětskou éru

Pikora: Hesla Macrona a Merkelové k záchrannému fondu EU připomínají sovětskou éru

Koronavirus u nás nejcitelněji zasáhl automobilový průmysl a osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), míní ekonom Vladimír Pikora. Host moderátora Pavla Štrunce mimo jiné uvedl, že celá ekonomika běží na úvěr a planeta je předlužená. Dotace jsou podle něj zlo a fráze prezidenta Macrona a kancléřky Merkelové, že „Evropa tuto krizi překoná a vzejde z ní silnější“ mu připomíná heslo „se Sovětským svazem na věčné časy“.

reklama
Karviná je epicentrem koronaviru v Česku, do ulic i hospod se vrací strach
VIDEO: Policista v USA zatčenému klečel na krku. Muž následně zemřel
reklama
reklama
Vir má velké PR, očkovat proti COVID-19 bych se nenechala, říká primářka Adámková

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Pieta není namístě. Za adoraci nacistů může nedostatek vzdělání, míní Klíma
Cena jednorázového léku pro Maxíka je vysoká, ale vyjde levněji než celoživotní léčba
PODCAST: Potravinová soběstačnost jako vyhlášení války českým spotřebitelům?
Další články
reklama
reklama