reklama

Na rande nebo s rodinou. Autokina jsou v době koronaviru stále populárnější

Sledování filmů z pohodlí auta znají hlavně lidé v Americe. V době pandemie koronaviru se ale fenomén autokin stále více rozšiřuje také do českých měst. Jedním z takových je i autokino v Ústí nad Labem, kde promítají filmy přímo na parkovišti před nákupním centrem. Zájem je obrovský.

reklama

„Je to myšlenka stará zhruba 14 dnů. V novinách jsem si přečetl, že v Německu se rozjíždí autokina, tak jsme chytili příležitost a během pár dnů jsme začali promítat také u nás, v Ústí nad Labem,“ říká pořadatel Lubomír Machoň.

Filmy v Ústí nad Labem promítají na obří LED stěnu o rozměrech 10 x 6 metrů. Sledovat je na zdejším parkovišti může až 130 aut.

Zvuk si lidé pouští do autorádia

Postup pro získání vstupenky je jednoduchý. Zájemci si na webu vyberou oblíbený film s tím, že pod odkazem vidí i obsazenost promítání. Provedou rezervaci, zaplatí poplatek a na místě se pak prokáží platným QR kódem. Mezi filmy jsou jak české, tak zahraniční hity. Promítání začíná ve vybrané dny od 15:00, 18:30 a 22:00 hodin.

K tématu

„Odpoledne hrajeme zvuk do externích reproduktorů, v nočních hodinách od 22 hodin do krabiček - každý, kdo přijede, tak obdrží krabičku se signálem a může si pustit zvuk do autorádia, nebo dostane sluchátka,“ doplňuje organizátor Lubomír Machoň.

Autokin je v ČR více

Ústecké autokino už promítalo například filmy jako Lví král, Vratné lahve nebo Pomáda. Podobná autokina v době koronavirové krize fungují rovněž v Liberci, Sokolově nebo v Klatovech.

„Dodržujeme všechna hygienická pravidla. Krabičky jsou dezinfikovány, personál má ochranné štíty, roušky i rukavice. Vzhledem k tomu, že zájem o autokino v Ústí nad Labem přetrvává, budeme v promítání filmů pokračovat i v dalších dnech," dodává Machoň.

V nabídce jsou filmové hity jako Nabarvené ptáče, Hanebný pancharti nebo dokument V síti.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Přednostně očkovaný Kabátek zůstává ředitelem VZP, řekla správní rada

Přednostně očkovaný Kabátek zůstává ředitelem VZP, řekla správní rada

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada jej podpořila a shodla se na tom, že nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů. Předsedkyně správní rady Věra Adámková (ANO) novinářům řekla, že ředitel se nechal očkovat po doporučení svého ošetřujícího lékaře kvůli určité diagnóze. O jakou diagnózu se jednalo, předsedkyně neupřesnila.

Auto

Připravme se na zdražení aut. Výrobci čekají na součástky a nestíhají sytit poptávku

Připravme se na zdražení aut. Výrobci čekají na součástky a nestíhají sytit poptávku

Kdo čekal, že koronavirová krize povede k propadu cen osobních vozů, zmýlil se. Přestože se jich loni prodalo meziročně podstatně méně, šlo spíše o odklad nákupů do letošního roku než o propad poptávky způsobený poklesem kupní síly obyvatelstva. Nedostatek důležitých dílů navíc vede k omezení nabídky a výsledkem je zdražení nových a částečně i ojetých automobilů.

Žijeme ve skvělé zemi. Demonstranty tu od revoluce nikdo nemlátí, říká Babiš
Conor padl a lidé se bavili. McGregora k zemi poslal Sanders i Volného flákanec
Na začátku týdne sníh, v polovině skoro jaro. Počasí si s námi hraje, bude plus devět
Paroubek i Šlégr na nelegální party bez roušek. Teplický hotel se otřásal v základech
reklama
reklama
Richterová: Ministryně Schillerová se tváří, jako by státní peníze byly její vlastní

Partie

Domácí zpravodajství

Nastala nejhorší situace, statistiky se zásadně liší od reality, varuje hejtmanka
Prymula varuje před britskou mutací. Vir se přenáší rychleji, zpřísní se opatření?
Chyba při okamžitém nákupu elektronické dálniční známky nejde vrátit, varuje mluvčí
Covid zabil jen 30 procent obětí, tvrdí Blatný. Umírá mnohem víc lidí, kontruje Hamáček
Změní vláda opatření? Česko se už 12. den drží na čtvrtém stupni rizika, skóre je 69
Další články
reklama
reklama