reklama

Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí

Dopravu na některých místech v Česku ve středu ráno komplikovaly zbytky sněhu nebo náledí na vozovkách. Někde se tvořila i námraza a vlivem silného větru také sněhové jazyky. K opatrnosti řidiče vybízeli silničáři zejména ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd. Během dne by se ale mělo oteplit, místy může být až sedm stupňů nad nulou.

reklama

Několik silnic nižších tříd muselo být v Plzeňském nebo Libereckém kraji uzavřeno, ostatní jsou s opatrností sjízdné. Problémy působily po předchozím sněžení a následné oblevě i stromy obtěžkané mokrým sněhem. Například v Libereckém kraji přes noc hasiči vyjeli k 19 případům spadlých stromů.

K tématu

Se zbytky sněhu na silnicích ale museli řidiči počítat i v dalších regionech. V Královéhradeckém i Pardubickém kraji ráno ležel na silnicích nižších tříd rozbředlý nebo ujetý sníh. Úsek státní silnice I/11 z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody je sjízdný pouze se sněhovými řetězy.

Ve středních a jižních Čechách a v Ústeckém kraji byly silnice po ránu místy namrzlé nebo se na nich tvořilo náledí. Na Příbramsku, Českokrumlovsku či Prachaticku se mohli motoristé setkat se sněhovými jazyky.

Lepší situace nebyla ani na Moravě a ve Slezsku. Například v Jeseníkách na Bruntálsku byla hlavně na silnicích nižších tříd ujetá sněhová vrstva krytá posypem. Na Šumpersku a Jesenicku navíc foukal silný vítr, kvůli kterému se v noci ve vyšších polohách místy vytvořily sněhové jazyky.

Předpověď na středu a čtvrtek

Během středy by měl do Česka proudit teplejší vzduch od jihozápadu, bude ale oblačno až zataženo, polojasno jen místy. Při slunečném počasí se mohou podle ČHMÚ teploty vyšplhat až na 7 °C. V oblastech, kde se bude držet mlha nebo nízká oblačnost, však teplota zůstane kolem 1 °C.

Také ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy až polojasno. Zejména na Moravě potrápí řidiče mlhy, i mrznoucí. Ojediněle může mrholit, večer především na západě i slabě pršet. Noční teploty klesnou na +1 až -3 °C, při malé oblačnosti a slabém větru bude kolem -5 °C. Přes den vystoupají na -1 až +3 °C, při malé oblačnosti až na 7 °C.

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Další články
reklama
reklama