reklama

Na Štědrý večer policisté kontrolovali „starého známého“. Našli sáček s pervitinem

Na Štědrý večer si pražští policisté povšimli svého „starého známého“, kterého se rozhodli zkontrolovat. U něj v taxíku pak našli sáček s více než 20 gramy pervitinu, proto ho ihned zatkli a odvezli na oddělení. S tímto řidičem se policisté nesetkali poprvé. Muž byl v minulosti 10krát soudně trestán za majetkové delikty, před pěti lety policistům navíc unikal při honičce v centru Prahy.

reklama

Na Štědrý večer si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli v Praze 8 zaparkovaného taxíku, ve němž seděl muž, kterého znali z minulosti kvůli jeho trestné činnosti.

„Při hlídkové činnosti jsme si povšimli závadové osobnosti, kterou jsme dobře znali. Muž seděl ve vozidle se spolujezdkyní. Provedli jsme kontrolu, při které jsme našli větší množství metamfetaminu,“ popsal zasahující policista Matěj Šulc.

K tématu

Ve vozidle objevili muži zákona sáček s více než 20 gramy pervitinu. „Oba dva (řidič i spolujezdkyně, pozn. red.) skončili na policejním oddělení, kde si případ převzali kriminalisté. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. V případě odsouzení jim hrozí pětiletý pobyt za mřížemi.

Při zběsilé jízdě ohrozil chodce

Řidič taxíku byl v minulosti už 10krát soudně trestán za majetkové delikty. Před pěti lety ho soud poslal na 18 měsíců do vězení poté, co před policisty ujížděl. „Rozhodli jsme se ho zastavit a zkontrolovat, řidič byl ale značně nervózní, tak policistům předložil doklady s fotografií jiné osoby. Policisté hned pochopili, že patří jiné osobě. Řidič však sešlápl plyn a začal ujíždět,“ informovala tehdy policejní mluvčí Iveta Martínková.

„Jeden z policistů se ještě snažil řidiče vytáhnout z vozidla otevřenými dveřmi, to se mu však nepodařilo,“ dodala. Během této agresivní jízdy vjel muž několikrát do protisměru, projel křižovatku na červenou a opakovaně jel dokonce po chodníku, přičemž ohrozil chodce.

Jízdu nezvládl. Nejdříve narazil střechou do dopravního ukazatele, který se snažil podjet, a poté do sloupu veřejného osvětlení, jenž ho odmrštil do svodidel.

„Policisté následně zjistili, že 28letý řidič seděl za volantem i přesto, že měl vysloven platný zákaz řízení. Provedená orientační zkouška u něj prokázala přítomnost pervitinu, a navíc na něj byl vydán příkaz k zatčení, protože nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody za drogovou kriminalitu,“ doplnila  Martínková.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

K věci

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Narodil se na západě Německa, s velkou vervou se ale hlásí k českým kořenům. Bernd Posselt je u nás známý hlavně jako šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení a kritik Benešových dekretů. Je zastáncem spojené Evropy a navrhuje, aby Německo pomohlo České republice se zvládáním koronavirové pandemie. Jak vnímá současnou situaci v Evropě? A chtěl by se někdy vrátit zpátky do České republiky? Na tyto otázky odpovídal v pořadu K věci Petry Vinterové.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama