reklama

Na Štědrý večer policisté kontrolovali „starého známého“. Našli sáček s pervitinem

Na Štědrý večer si pražští policisté povšimli svého „starého známého“, kterého se rozhodli zkontrolovat. U něj v taxíku pak našli sáček s více než 20 gramy pervitinu, proto ho ihned zatkli a odvezli na oddělení. S tímto řidičem se policisté nesetkali poprvé. Muž byl v minulosti 10krát soudně trestán za majetkové delikty, před pěti lety policistům navíc unikal při honičce v centru Prahy.

reklama

Na Štědrý večer si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli v Praze 8 zaparkovaného taxíku, ve němž seděl muž, kterého znali z minulosti kvůli jeho trestné činnosti.

„Při hlídkové činnosti jsme si povšimli závadové osobnosti, kterou jsme dobře znali. Muž seděl ve vozidle se spolujezdkyní. Provedli jsme kontrolu, při které jsme našli větší množství metamfetaminu,“ popsal zasahující policista Matěj Šulc.

Ve vozidle objevili muži zákona sáček s více než 20 gramy pervitinu. „Oba dva (řidič i spolujezdkyně, pozn. red.) skončili na policejním oddělení, kde si případ převzali kriminalisté. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. V případě odsouzení jim hrozí pětiletý pobyt za mřížemi.

Při zběsilé jízdě ohrozil chodce

Řidič taxíku byl v minulosti už 10krát soudně trestán za majetkové delikty. Před pěti lety ho soud poslal na 18 měsíců do vězení poté, co před policisty ujížděl. „Rozhodli jsme se ho zastavit a zkontrolovat, řidič byl ale značně nervózní, tak policistům předložil doklady s fotografií jiné osoby. Policisté hned pochopili, že patří jiné osobě. Řidič však sešlápl plyn a začal ujíždět,“ informovala tehdy policejní mluvčí Iveta Martínková.

„Jeden z policistů se ještě snažil řidiče vytáhnout z vozidla otevřenými dveřmi, to se mu však nepodařilo,“ dodala. Během této agresivní jízdy vjel muž několikrát do protisměru, projel křižovatku na červenou a opakovaně jel dokonce po chodníku, přičemž ohrozil chodce.

Jízdu nezvládl. Nejdříve narazil střechou do dopravního ukazatele, který se snažil podjet, a poté do sloupu veřejného osvětlení, jenž ho odmrštil do svodidel.

„Policisté následně zjistili, že 28letý řidič seděl za volantem i přesto, že měl vysloven platný zákaz řízení. Provedená orientační zkouška u něj prokázala přítomnost pervitinu, a navíc na něj byl vydán příkaz k zatčení, protože nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody za drogovou kriminalitu,“ doplnila  Martínková.

Tagy:
Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?
Sledujte v TV

Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pořad můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Pátrání po krokodýlovi je u konce: Po pročesání celé Ostravy ho našli ve sklepě chovatele

Zhruba metrový krokodýl, který v sobotu utekl chovateli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, byl v úterý nalezen ve sklepě domu, v němž chovatel žije. Řekla to policejní mluvčí Eva Michalíková. „Okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policisty a pracovníky veterinární správy,“ uvedla. Podle dostupných informací je zvíře v dobrém stavu.

Experti k protilátkám: Neví se, jaká hladina je potřeba. I nula může znamenat ochranu

Naměřené protilátky po prodělaném covidu se neuznávají jako alternativa k očkování, protože nejsou stanovené standardy. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl biochemik Zdeněk Hostomský. Právě po uznávání protilátek volal premiér Andrej Babiš (ANO). Řada odborníků před takovým postupem ale varuje. Podle nich není totiž jasné, jaká úroveň protilátek dokáže člověka účinně před nákazou ochránit.

Živě
ON-LINE pátý den olympiády: Krejčíková a Siniaková jsou ve čtvrtfinále. Plavec Micka končí

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Ve čtyřhře tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily Španělky a jsou ve čtvrtfinále. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou prohrály s Brazilkami a nepostupují. Ani plavec Jan Micka z rozplavby na 800 metrů volný způsob do finále nepostoupil. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

reklama

Domácí zpravodajství

Soudy nemají odpovědnost, ať se lidé řídí podle sebe, reaguje Babiš na zrušené opatření

Soudy podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nenesou odpovědnost za řízení státu v době pandemie. Uvedl to pro CNN Prima NEWS v úterý na návštěvě v Ústeckém kraji. Reagoval tak na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil vládní nařízení o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách. Babiš dále uvedl, že by se lidé měli řídit spíš svým rozumem než podle rozhodnutí soudů.

reklama