reklama
CNN Prima News taxikář

taxikář

Výpis příspěvků ke štítku „taxikář“

Na Štědrý večer policisté kontrolovali „starého známého“. Našli sáček s pervitinem

Na Štědrý večer si pražští policisté povšimli svého „starého známého“, kterého se rozhodli zkontrolovat. U něj v taxíku pak našli sáček s více než 20 gramy pervitinu, proto ho ihned zatkli a odvezli na oddělení. S tímto řidičem se policisté nesetkali poprvé. Muž byl v minulosti 10krát soudně trestán za majetkové delikty, před pěti lety policistům navíc unikal při honičce v centru Prahy.

Nemít vedlejšák, tak nemám co jíst, říká taxikář. Po 12 letech musí skončit

Koronavirová krize dopadla i na taxikáře. Jinou práci si musel kvůli pandemii najít po 12 letech majitel taxislužby z Přerovska Daniel Vejnar. Jarní krizi kvůli koronaviru, který zastavil veškerý běžný veřejný život, ještě přestál. Nyní to je podle něj kritické. Ekonomickou krizi teď zažívají i ostatní jeho kolegové. Podnikat jim sice nikdo nezakázal, ale nemají koho vozit. „Jsme na dvaceti procentech původních služeb,“ říkají.

Taxikář léčený remdesivirem: Ptám se, proč jsem měl tak hrozný průběh, když jiní se tomu smějí

Příběh prvního Čecha léčeného remdesivirem oblétl společnost už letos v březnu, kdy ho lékaři hospitalizovali s těžkým průběhem COVID-19. Nejprve v Thomayerově, poté ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Taxikář Robert Markovič v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že v současné době se už cítí lépe, jeho psychika je na tom ale pořád špatně. Nechápe lidi, kteří nemoc stále zlehčují a věří, že když budou držet pohromadě, koronavirus je nezlomí.

První Čech léčený remdesivirem: Pán vedle mě na COVID umíral. Bál jsem se, že mě to taky čeká

Aktualizováno

Před půl rokem pražský taxikář Robert Markovič vyhrál boj s koronavirem. Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici mu jako prvnímu pacientovi v Česku podali experimentální lék remdesivir. V nemocnici strávil celkem dva měsíce. Pro CNN Prima NEWS řekl, že už se cítí lépe, ale že by lidé neměli brát koronavirus na lehkou váhu. Také zavzpomínal na pacienta, který v nemocnici přímo vedle něj zemřel.

Muž věřil, že koronavirus je podvod. Pak kvůli němu zemřela jeho manželka

Taxikář Brian Lee Hitchens z Floridy se svou manželkou Erin věřili, že koronavirus je hoax. Na sociálních sítích četli, že virus byl vyroben v laboratoři, je spojený s 5G sítěmi nebo že má lehký průběh podobný chřipce. Když začátkem května onemocněli, nevyhledali včasnou pomoc a později byli pozitivně testováni na COVID-19. 46letá žena se z nemoci neuzdravila a v srpnu zemřela na srdeční problémy spojené s koronavirem.

reklama