Autobus plný dětí havaroval na Vyškovsku. Šofér byl opilý, za nehodu ale zřejmě nemohl

Nehoda osobního vozu s autobusem

V Nesovicích na Vyškovsku se v pátek odpoledne srazily zájezdový autobus a osobní vůz, při nehodě se zranil pouze řidič auta. V autobusu cestovalo 26 dětí. Za nehodu řidič autobusu podle policie zřejmě nemohl, opakovaně ale nadýchal 0,7 promile alkoholu. Policie o tom informovala na sociální síti X. Provoz u nehody policie řídí kyvadlově.

Nehoda se stala před 13:00 na silnici I/50. „Vše nasvědčuje tomu, že viníkem nehody je řidič osobního vozu, který nedal přednost v jízdě v křižovatce. Problém ale bude mít i řidič autobusu, který opakovaně nadýchal kolem 0,7 promile. V autobusu s ním cestovaly další tři dospělé osoby a 26 dětí. Případem se nadále zabýváme,“ uvedli policisté.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Děsivá nehoda u požáru. Letadlo hasičů začalo hořet a zřítilo se mezi auta, ukazuje video

Při nehodě podle policie utrpěl zranění řidič osobního vozu, cestující v autobuse vyvázli bez zranění. Tvoří se dlouhé kolony, řidiči musejí počítat minimálně s desetiminutovým zdržením.

Na místě pomáhají i hasiči. Na sociální síti X uvedli, že zajišťují odvoz dětí z autobusu. Podle odhadu webu Ředitelství silnic a dálnic ČR Dopravniinfo.cz omezení skončí v 17:50.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Těžká havárie na D8. Převrátil se kamion plný krav, část zvířat uhynula. Doprava dlouho stála

Tagy: