CNN Prima News nadace

nadace

Výpis příspěvků ke štítku „nadace“

Česká šikmá věž: Ústecký kostel přečkal za války bombardování a stal se raritou

3. prosince 2022 10:09

Nejšikmější věží v Česku – a dokonce i daleko za hranicemi okolních států – se pyšní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem. Věž vychýlilo bombardování za druhé světové války. Jediný přístup do ní je krkolomný a poměrně nebezpečný. Místní nadšenci ale dělají vše pro to, aby si ji zevnitř mohli turisté i tamní obyvatelé bez rizika prohlédnout.

Popularita Alžběty II. v Česku Brity překvapuje, říká expert. Popsal význam místa pohřbu

19. září 2022 10:42

Velkou Británii v pondělí čeká nabitý den. Po 60 letech se zde koná státní pohřeb. Na ten se do Spojeného království jela podívat i řada Čechů. Vztah tuzemských občanů k britské královské rodině popsal pro CNN Prima NEWS Tomáš Vokáč, výkonný ředitel programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu pro Českou republiku.

Harry s Meghan dostanou prestižní cenu za svou štědrost. Roli v tom sehrál i Tálibán

11. srpna 2022 21:59

V souvislosti s princem Harrym a jeho ženou Meghan se v poslední době na veřejnosti hovoří hlavně o jejich skandálech, bývá opomíjeno, že se také neustále intenzivně věnují charitě. Nyní převezmou prestižní cenu organizace Human First Coalition a dostane se jim veřejného poděkování za štědrý sponzorský dar. V roce 2020 pár založil nadaci Archwell Foundation, která si klade za cíl bojovat proti současným světovým problémům.

Marek a Pavla zemřeli ve francouzských Alpách: Poslední slova před tragédií

31. července 2022 17:44

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. 45letý učitel Marek a jeho o tři roky starší přítelkyně Pavla, která pracovala jako zdravotní sestra, zemřeli po pádu do zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně hory Barre des Écrins. Tamní policie jejich těla nalezla ve čtvrtek. Sympatický pár, po kterém zůstaly dvě nezletilé dcery, si krátce před smrtí dovolenou pochvaloval. Nadace Merebit vyhlásila veřejnou sbírku.

Hasiče z Kladna děsivá nehoda upoutala na vozík. Chce se ale vrátit zpět k práci

15. dubna 2022 06:03

Osm let pomáhal lidem jako středočeský hasič, pak jeho práci i celý život převrátil naruby pád z okna. I díky podpoře tisíců lidí se vzchopil a přesto, že je upoutaný na invalidní vozík, touží pokračovat ve své práci. Pokud se mu to podaří, bude Radek Chmelař vůbec prvním handikepovaným hasičem v Česku. Proti němu ale stojí služební zákon.

Miliardář Abramovič ustoupil v Chelsea do pozadí. Dozor nad klubem bude mít nadace

26. února 2022 21:01

Dlouholetý vlastník fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič v sobotu oznámil, že předal „dozor a péči“ nad klubem správní radě klubové charitativní nadace. Ruského miliardáře, jenž londýnský tým koupil v roce 2003, vyzval v týdnu v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu ke vzdání se kontroly nad klubem jeden z členů britského parlamentu.

Lichtenštejni neuspěli ve sporu o zámky Lednice a Valtice. Areál zůstane státu

11. února 2022 12:08

Nadace knížete z Lichtenštejna u soudu v Břeclavi neuspěla s žalobou na státní instituce. Žádala vydání majetku, který podle ní neoprávněně užívá český stát, a náhradu škody. Šlo například o lednický či valtický zámek. Okresní soud žalobu zamítl jako nedůvodnou. Lichtenštejnská knížecí rodina tvrdí, že jí český stát majetek nezákonně zabavil na základě Benešových dekretů po roce 1945. Žalující strana má protistranám uhradit náklady řízení. Rozhodnutí není pravomocné, strany se proti němu mohou odvolat. Nadace odvolání avizovala.

Hokej se opět oblékl do oranžové. Pomáhá nemocným dětem, cílem je vybrat milion korun

2. února 2022 14:34

S koncem ledna se na českých stadionech rozjel třetí ročník projektu O Kapku lepší hokej, jenž má jednoduchý cíl – v co největší míře podpořit nemocné děti s poruchami krvetvorby. Zapojují se hráči z extraligy, druhé nejvyšší soutěže Chance liga, univerzitní hokejisté i národní tým. Komunita se kvůli pomoci a upozornění na problematiku obléká do oranžové barvy.