CNN Prima News nadace

nadace

Výpis příspěvků ke štítku „nadace“

Hvězda Forresta Gumpa smutní. Oscarovému herci zemřel syn, prohrál boj s vzácnou nemocí

Rodinu amerického oscarového herce Garyho Sinise, známého například ze snímku Forrest Gump nebo diváckého hitu Kriminálka New York, zasáhla tragédie. Ve věku 33 let zemřel jeho syn McCanna „Mac“ Sinise. Informace se objevila na instagramovém účtu nadace, která nese hercovo jméno. Svůj boj se vzácnou formou rakoviny zvanou chordoma Mac prohrál již na začátku ledna, potvrdil zdrcený otec. O smutné události píše web Entertainment Tonight.

Zázračný lék neexistuje. Malá Nina má nejsmrtelnější rakovinu, rodiče i tak myslí na druhé

V pouhých šesti letech bojuje Nina s nejagresivnější formou difuzního gliomu mozkového kmene. Jedná se o jednu z nejsmrtelnějších forem rakoviny v dětském věku. Od Vánoc tak její rodiče bojují s časem i lékařskými možnostmi. Prognóza na přežití s touto diagnózou je méně než rok. Jedinou naději představuje zahraniční klinická studie a experimentální léky, malá bojovnice se léčí ve Francii. Rodičům však není lhostejný ani osud dalších rodin, které prochází stejně náročným obdobím. Jménem Niny proto vznikl nadační fond, který má pomoci nejen dívce, ale i jí podobným bojovníkům a bojovnicím.

Po střelbě na fakultě lidé darovali přes 70 milionů. Jsme zaskočeni, říká vedení univerzity

Vedení Univerzity Karlovy je zaskočené vlnou solidarity a sounáležitosti. Na středeční tiskové konferenci to řekla rektora univerzity Milena Králíčková. Podle ní bude potřebovat pomoc celá řada zaměstnanců a studentů školy. Zároveň se také ustanovila pracovní skupina, která se bude věnovat prevenci a ochraně zdraví měkkých cílů. Vedení také uvedlo, že při zásahu byla zničena více než stovka dveří. Jejich oprava bude stát miliony.

Génius, díky němuž žijí miliony lidí. Tělo Victora Changa našli rozstřílené ve stoce

Aktualizováno

Smrt matky ho navedla k tomu, že se rozhodl po celý život pomáhat lidem. Významný australský kardiochirurg čínského původu Victor Chang, jenž by v úterý oslavil 87. narozeniny, posunul úroveň celosvětové lékařské disciplíny o pořádný kus dále. V nemocnici v Sydney sestavil tým expertů, kterému se podařilo v šestiletém období provést neuvěřitelné množství transplantací srdce. Zářnou Changovu kariéru však přerušila tragédie, když byl zastřelen dvěma zločinci.

Lichtenštejnové chtějí mít svůj zabavený majetek v Česku v nadaci. Pavel předal vládě návrh

Prezident Petr Pavel informoval vládu o lichtenštejnském návrhu na mimosoudní vyrovnání sporu o majetek, který mu představil lichtenštejnský dědičný princ Alois během jednání u příležitosti zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku. V úterý pak na sociální síti X prezident sdělil, že nemá v úmyslu zasahovat do rozhodování kabinetu. Prezident reagoval na úterní článek deníku Právo, podle něhož začal Pavel pomáhat s prosazením smírného řešení, přičemž vstřícnými kroky vůči knížecímu rodu překvapil část vlády a opozice. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nevidí důvod při pokračujícím soudu otevírat další jednání. Pozice České republiky se nezměnila, řekl novinářům při návštěvě Vídně.

Když slyšíte raketu, máte dvě vteřiny. Při pomoci na Ukrajině jde o život i Čechům a Slovákům

Na Ukrajině nejde o život jen vojákům a místním obyvatelům, ale i zahraničním pracovníkům charitativních organizací. Přímo v první linii je ohroženo i dost Čechů a Slováků, kteří si kvůli přežití museli vštípit několik základních pravidel. Jakých? O realitě mezi minami, odjištěnými kalašnikovy a padajícími raketami vypráví pro CNN Prima NEWS zástupci nadace Cesta naděje života.

PELOTONIE: Výstava cyklistických snímků na Bořislavce zaujala i Barboru Strýcovou

Pokud patříte k fanouškům cyklistiky, fotografie nebo prostě jen máte rádi pěkný kousek umění, rozhodně by vám neměla uniknout výstava PELOTONIE, The Best of Cycling Photography. Ta se koná v Bořislavka Centru ve foyer sídla společnosti Sazka do 27. srpna 2023. Fotografie je možné si zakoupit, všechny získané peníze pak půjdou na dobročinné účely. Zároveň pět z více než padesáti fotografií můžete až do 24. srpna vydražit na dobročinné platformě Dobrobot. Výtěžek z prodeje je určen na podporu mladých cyklistických nadějí ze znevýhodněných rodin.  

Outfit s přesahem? Limitovaná kolekce ALPINE PRO a Maappi nadchne a podpoří dobrou věc

Fandíte českým sportovcům? Nyní si největší české olympijské úspěchy můžete připomenout díky limitované sportovní kolekci oblečení se speciální mapou českých olympijských vítězů od Matěje Hoška. Matěj alias Maappi se narodil s poruchou autistického spektra. Vždy ho fascinovaly dopravní mapy, veřejná doprava a také jejich spletitost, zároveň přesnost i logika. Ke třicátému výročí vzniku České republiky vytvořil medailovou mapu, která propojuje všech 29 českých olympijských vítězství.

Dostal jsem druhou šanci, děkuje mladý fotbalista za protézu. Bomba mu utrhla nohu a ochrnul

Sedmnáctiletému Arťomu Svěrgonovi z ukrajinského města Mariupol se obrátil život naruby. Krátce po začátku ruské invaze vyrazil s několika kamarády trénovat fotbal na místní hřiště. Na místo dopadla bomba z dronu okupantů. Výbuchem mladík přišel o část nohy a ztratil v dolní polovině části těla cit. V americké Minnesotě dostal podle svých slov druhou šanci. V USA mu lékaři vyrobili speciální protézu, která mu pomohla znovu se postavit na vlastní nohy.