Nadal si koupil jachtu za 147 milionů korun. Do čeho investovali další sportovci?

Tenista Rafael Nadal si dopřál Dárek s velkým D – jachtu za astronomickou sumu 147 milionů korun si nadělil k 34. narozeninám. Pro běžného člověka nepředstavitelné, pro něho výdělek za pár turnajů. Ve sportovním světě je podobných výstřelků mnoho.

24metrová plující vila, až 12 lidí na palubě a spousta vychytávek. Nadalova oslava na houpavé venkovní terase, relax ve vířivce nebo posezení na baru, nic z toho na nové jachtě nechybělo. I tohle jsou fajn důvody, proč devatenáctinásobný grandslamový vítěz každé léto tráví čas na vodě.

Spousta peněz na účtu a střelené nápady. Pro sportovce nebezpečná kombinace. Co třeba být superhrdinou s tajnou základnou v jeskyni? Americký basketbalista Danny Granger, mistr světa z roku 2010, si přesně takovou podzemní pevnost pořídil. Jenže zákony Nového Mexika mu nepovolily postavit k ní podzemní tunel, přesto prý své auto parkuje na otočném ostrůvku přesně po vzoru svého komiksového hrdiny.

Korunu sportovním rozhazovačům nasadil další borec od basketbalových košů. DeShawn Stevenson se často potýkal s nedostatkem hotovosti, a tak problém vyřešil brilantně. Do kuchyně si za více než 80 tisíc korun nechal nainstalovat vlastní bankomat. A když si z něho chtěl někdo jiný vybrat hotovost, účtoval mu poplatek v 100 korun. Vskutku kamarádské.

Tagy:
dárek Rafael Nadal jachta peníze sportovec Nové Mexiko Danny Granger DeShawn Stevenson