reklama
CNN Prima News Rafael Nadal

Rafael Nadal

Výpis příspěvků ke štítku „Rafael Nadal“

Být jedním z nejlepších není být tím nejlepším. Jak se Djokovič emočně rozsypal

13. září 2021 16:27

Měl vyhrát olympiádu, měl při absenci několika favoritů triumfovat na US Open a stát se prvním tenistou od 60. let a Roda Lavera, který během jediné sezony ovládne všechny grandslamy. Jenže vysněný plán se u světové jedničky Novaka Djokoviče neproměnil v realitu. Trofej nad hlavu v New Yorku pozvedl Daniil Medveděv a už v průběhu špatně vyvíjejícího se finále bylo vidět, jak těžce to Srb nese. A porážka tak trochu napsala tečku za jednou érou.

Djokovič může vyletět nad Federera s Nadalem. Ale vyhraje souboj s velikány i u fanoušků?

31. srpna 2021 06:34

Za tenisovou legendu lze Novaka Djokoviče považovat už nyní. Získal 85 titulů, z toho 20 grandslamových. Ale po US Open může svoji „nesmrtelnost“ ještě umocnit. Na newyorské akci útočí na to, aby se po více než 50 letech stal prvním tenistou, který se bude moct pochlubit kalendářním grandslamem, tedy vyhranými čtyřmi největšími turnaji během jedné sezony. Chybí mu poslední dílek. Pokud se zadaří, bude mu to ale stačit i na to, aby v očích veřejnosti stoupl nad Rogera Federera s Rafaelem Nadalem?

KOMENTÁŘ: Jak Federer prakticky oznámil konec kariéry, i když o něm neřekl ani slovo

18. srpna 2021 08:54

Pro mnohé bude Roger Federer nejlepším tenistou všech dob i za několik dekád. To se nezmění, ani pokud ho Novak Djokovič předežene v počtu grandslamových titulů. Momentálně se Švýcar, který před týdnem oslavil kulatých 40 let, stále řadí mezi aktivní tenisty. Ale jednou nohou – zřejmě pravou, se kterou musí opět na operaci – už je v tenisovém důchodu.

Wimbledon i olympiáda bez fenomenálního Nadala. Musím poslouchat své tělo, vzkázal

17. června 2021 14:03

Minulý týden zažil Rafael Nadal obrovské zklamání. Na Roland Garros nedostál své přezdívce „antukový král“ a v Paříži vypadl v semifinále, když podlehl Novaku Djokovičovi. Nyní je jisté, že španělský tenista další – už 21. – grandslamový titul kariéry nezíská ani na travnatém majoru, tedy Wimbledonu. Akci v Londýně vynechá, stejně tak olympiádu v Tokiu. Důvod? „Únava materiálu“.

Djokovič ve čtyřhodinové bitvě vyřadil v semifinále Roland Garros šampiona Nadala

11. června 2021 23:59

Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve čtyřhodinové semifinálové bitvě na Roland Garros 3:6, 6:3, 7:6, 6:2 španělského obhájce titulu Rafaela Nadala, jenž přišel o šanci zaútočit na 14. pařížský triumf. V nedělním finále se světová jednička střetne s Řekem Stefanosem Tsitsipasem, který bude hrát o grandslamový triumf poprvé v kariéře.

Tenisová muka Francouzů. Roland Garros se pro ně stalo noční můrou, nemají komu fandit

4. června 2021 12:49

Mon Dieu, ulevil si po čtvrtku leckterý francouzský tenisový fanoušek. V Paříži probíhá jeden ze čtyř největších turnajů v kalendáři – grandslam Roland Garros. A domácí pozorovatelé slavného turnaje trpí, zažívají něco, co nemá obdoby. Minimálně v takzvané otevřené éře. Žádný hráč ani žádná hráčka z Francie totiž není ve třetím kole. Tedy ve fázi, která je považovaná teprve za start turnaje.

Comeback krále. Federer rok nehrál a dělal taxikáře, i ve 40 letech chce triumfovat

3. února 2021 12:15

Poslední zápas odehrál bez pár dní před rokem. Roger Federer se potýkal s problémy se svým pravým kolenem, hned dvakrát musel podstoupit operaci. Letos mu bude čtyřicet, což je věk, ve kterém si už jeho kolegové několik let užívají důchod. On však i po zdravotních trablích nehodlá opouštět scénu. Chce velká vítězství a hrát i na olympiádě, zkrátka nadále bavit lidi tím, co mu jde nejlépe.

reklama