reklama
CNN Prima News Rafael Nadal

Rafael Nadal

Výpis příspěvků ke štítku „Rafael Nadal“

Wimbledon i olympiáda bez fenomenálního Nadala. Musím poslouchat své tělo, vzkázal

Minulý týden zažil Rafael Nadal obrovské zklamání. Na Roland Garros nedostál své přezdívce „antukový král“ a v Paříži vypadl v semifinále, když podlehl Novaku Djokovičovi. Nyní je jisté, že španělský tenista další – už 21. – grandslamový titul kariéry nezíská ani na travnatém majoru, tedy Wimbledonu. Akci v Londýně vynechá, stejně tak olympiádu v Tokiu. Důvod? „Únava materiálu“.

Tenisová muka Francouzů. Roland Garros se pro ně stalo noční můrou, nemají komu fandit

Mon Dieu, ulevil si po čtvrtku leckterý francouzský tenisový fanoušek. V Paříži probíhá jeden ze čtyř největších turnajů v kalendáři – grandslam Roland Garros. A domácí pozorovatelé slavného turnaje trpí, zažívají něco, co nemá obdoby. Minimálně v takzvané otevřené éře. Žádný hráč ani žádná hráčka z Francie totiž není ve třetím kole. Tedy ve fázi, která je považovaná teprve za start turnaje.

Comeback krále. Federer rok nehrál a dělal taxikáře, i ve 40 letech chce triumfovat

Poslední zápas odehrál bez pár dní před rokem. Roger Federer se potýkal s problémy se svým pravým kolenem, hned dvakrát musel podstoupit operaci. Letos mu bude čtyřicet, což je věk, ve kterém si už jeho kolegové několik let užívají důchod. On však i po zdravotních trablích nehodlá opouštět scénu. Chce velká vítězství a hrát i na olympiádě, zkrátka nadále bavit lidi tím, co mu jde nejlépe.

Nadal se pustil do Djokoviče: Když pomáháš, nemusíš kolem toho nutně dělat haló

Čtvrtek je pro většinu „uvězněných“ tenistů chystajících se na Australian Open posledním dnem, který musí strávit v tvrdé hotelové karanténě bez možnosti trénovat. Novak Djokovič se od počátku izolace snažil pro profesionály vybojovat zredukování protikoronavirových pravidel, čímž narazil na tvrdou kritiku. S odstupem nepřímo zkritizoval světovou jedničku i Rafael Nadal.

Úleva pro Federera. Bez speciálních pravidel by byl v žebříčku nejníže od roku 1999

Pro mnohé je Roger Federer nejlepším tenistou všech dob. 103 získaných trofejí na okruhu ATP, z toho hned 20 pochází z grandslamových akcí. Přestože mu bude příští rok 40 let, nehodlá zatím končit. Otázkou je, v jaké formě v následující sezoně bude – letos totiž odehrál jediný turnaj, a to už v lednu. Je stále součástí elitní desítky žebříčku, ale za to může s trochou ironie děkovat koronaviru, který dočasně změnil pravidlo pro výpočet postavení v „rankingu“.

Nadal na Roland Garros? Tenisová dokonalost, takovou jízdu nikdo nečekal, říká expert

Tady je Nadalovo! Tak to na antukovém Roland Garros opět platilo i přes to, že se akce za covidových časů konala výjimečně během sychravého podzimu. Rafael Nadal konkurenci doslova rozdrtil a nikomu ani trochu nedovolil, aby mu vyfoukl „jeho“ triumf. V Paříži získal neuvěřitelnou 13. trofej, celkově 20. grandslamovou, čímž vyrovnal svého rivala Rogera Federera. „Asi to byla vůbec nejsuverénnější cesta za titulem,“ uvedl pro CNN Prima NEWS tenisový expert Vladislav Šavrda.

reklama