reklama

Nájemník zavraždil majitele domu sekáčkem na maso. Půjde na 18 let do vězení

Za vraždu domácího v rodinném domě v Bedihošti na Prostějovsku potvrdil vrchní soud Pavlu Šestákovi 18 let vězení. Majitele domku napadl 30letý muž sekáčkem na maso. Razantní útok vedl na hlavu a ruku poškozeného, devětašedesátiletý senior utrpěl rozsáhlá devastující zranění, po necelém měsíci v nemocnici zemřel. Podle soudu šlo o vraždu s rozmyslem provedenou zvlášť surovým způsobem.

reklama

Tragédie se odehrála loni 1. února v rodinném domě v Bedihošti. Šesták v domě bydlel v podnájmu se svou přítelkyní. V osudný den byl pod vlivem pervitinu a alkoholu. V kuchyni vzal sekáček na maso a pod lživou záminkou se dostal do pokoje majitele domu. Při potyčce mu nakonec zasadil řadu sečných ran především do hlavy, při útoku mu také téměř amputoval zápěstí.

K tématu

Agresor po útoku z domu utekl, policisté ho ale vypátrali a zadrželi. Muž jednání doznal, tvrdil však, že nechtěl poškozeného zabít, nýbrž jen řešit určitou situaci. Kriminalisté případ původně vyšetřovali jako pokus o vraždu, po smrti poškozeného případ překvalifikovali na vraždu. Obviněný byl v minulosti několikrát odsouzen, nešlo ale o násilnou trestnou činnost.

Muži hrozila sazba od 15 do 20 let, případně výjimečný trest. „Trest byl ukládán při polovině trestní sazby, nelze jej tedy považovat za nepřiměřený či nezákonný. U obžalovaného nebyla zjištěna žádná výraznější polehčující okolnost, vyjma jeho doznání spáchání skutku. Jde o osobu vícekrát soudně trestanou, byť pro jinou trestnou činnost. Trestný čin byl navíc spáchán vůči osobě vyššího věku,“ uvedl soudce Petr Andres.

Podle obhajoby nešlo o vraždu spáchanou s rozmyslem. „Jednání obžalovaného provázejí po celou dobu znaky chaotičnosti a zmatečnosti,“ uvedl obhájce. Muž prý jednal na základě nátlaku své přítelkyně, s níž byl v domě v podnájmu. Domácího údajně zabít nechtěl, o čemž podle obhájce svědčí to, že první úder vedl tupou stranou sekáčku. Obhajoba nesouhlasila ani s tím, že šlo o zvlášť surový způsob provedení s ohledem na to, že nešlo o kombinovaný útok a jednání trvalo krátce. Podle žalobce Jaroslava Kouřila však byl čin uvážený a násilí, kterého se obžalovaný dopustil, bylo zcela mimořádného rázu. S tím se ztotožnil i soud.

Vražda v Bedihošti byla loni první v Olomouckém kraji. „Za celý loňský rok kriminalisté vyšetřovali devět vražd či pokusů o ni, jedna z nich se poté neprokázala. Všechny zbývající případy byly objasněny,“ řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. V porovnání s předchozím rokem jsou statistiky těchto nejzávažnějších trestných činů v kraji srovnatelné, tehdy jich bylo osm.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama