CNN Prima News nálety

nálety

Výpis příspěvků ke štítku „nálety“

Po ruských náletech je v Oděse 1,5 milionu lidí bez proudu. Úřady vybídly k odchodu z oblasti

Po ruských náletech íránskými drony je v ukrajinském přístavním městě Oděsa a jejím okolí 1,5 milionu lidí bez proudu. Ve svém pravidelném večerním videu to uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. K elektrické síti je připojena pouze kritická infrastruktura a situace je velmi obtížná, prohlásil. Úřady varují, že výpadky potrvají dlouho, a navrhly lidem odchod z oblasti.

Všichni do krytu, hlásí Ukrajincům aplikace. Před výbuchy varuje hlasitou sirénou

Ukrajince o útocích, bombách i stavu nebezpečí už několik týdnů informuje speciální aplikace ePoplach. Každý, kdo si ji stáhne, může zadat konkrétní město nebo oblast a podle místa bydliště mu aplikace pravidelně hlásí, jaké ohrožení se blíží nebo probíhá. V případě přímého útoku se na mobilu cca na 10 sekund rozezní siréna a objeví se nápis: Poplach, všichni do úkrytu.

Útok na Ukrajinu může nastat kdykoliv, varuje Bílý dům. Lživé zprávy, reaguje Rusko

Ruský útok na Ukrajinu by mohl začít kdykoli v nadcházejících dnech, pravděpodobně leteckými údery. V pátek to uvedl bezpečnostní poradce Bílého domu Jake Sullivan. Američané, kteří ještě Ukrajinu neopustili, by tak podle něj měli učinit do 24 až 48 hodin, neboť ruský letecký útok by jejich odlet ztížil. Rusko pak obvinilo západní státy, že „lživými zprávami uměle vyvolávají napětí“.

Izrael znovu bombardoval Pásmo Gazy. Reagoval na zápalné balony vyslané Palestinci

Izraelské vzdušné síly v noci na středu podnikly nálety na palestinské Pásmo Gazy. Stalo se tak nedlouho poté, co zápalné balony vypuštěné z Pásma Gazy způsobily asi dvacítku požárů na jihu židovského státu. Jedná se o první významnější incidenty mezi Izraelci a Palestinci od příměří z 21. května, které ukončilo jedenáctidenní přeshraniční boje. Informovaly o tom podle CNN Izraelské ozbrojené síly (IDF).

EXKLUZIVNĚ: Budeme po Saúdech chtít reparace, říká vyjednavač jemenského Ansar Alláh

O konkrétních výsledcích mírových rozhovorů se Saúdskou Arábií je prý zatím předčasné hovořit, ale už jen skutečnost, že počet saúdských náletů v posledních týdnech klesl o 90 procent, jedním z předběžných výsledků určitě je, poukazuje v rozhovoru pro TV Prima Ahmed Almoaiad, politický poradce delegace Ansar Alláhu, která se Saúdy vyjednává.