reklama

Námluvy s ODS pokračují. Jsem pravičák, volil jsem je 20 let, říká Vondráček z ANO

Náznaky, že hnutí ANO bude chtít po volbách odloupnout ODS od topky a lidovců, jsou čím dál častější. Šéf Sněmovny a místopředseda ANO Radek Vondráček v nedělní Partii na CNN Prima NEWS řekl, že ODS volil 20 let. Naznačil, že mu strana vyšla i ve volební kalkulačce. Vedení ODS ale vládu s ANO odmítá.

reklama

Vondráček řekl, že v roce 2017 si přál, aby vznikla vláda ANO a ODS. „Moc mě mrzí, že ta jednání nedopadla. Měli jsme 103 hlasů. Cítím se jako pravicový člověk, netajím se tím, že jsem ODS 20 let volil. Ani se mě neptejte, jak mi dopadla volební kalkulačka. Ale jsem volič ANO,“ prohlásil Vondráček.

Dodal, že po volbách bude hnutí ANO jednat se všemi bez ohledu na dvě koalice. „Chceme jednat s jednotlivými poslaneckými kluby. Předpokládám, že budeme mít největší klub a budeme se bavit s ostatními,“ řekl šéf Sněmovny. „Dokážu si vládu s ODS představit, ale je to předčasné,“ dodal ve vysílání CNN Prima NEWS poslanec ANO Robert Králíček.

Po návratu ANO napravo volají i další politici z Babišova hnutí. Koalici s ODS si například přeje moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Určité náznaky jsou vidět i v marketingu ANO – program nápadně připomíná vizuály ODS. Místo bílých košil na zahájení kampaně ANO dominovala modrá barva, která je typická pro pravicovější strany.

Vedení ODS v čele s Petrem Fialou ale spolupráci s ANO odmítá. Fiala několikrát řekl, že ani koalice Spolu, ani ODS s ANO nepůjdou. Podle Fialy je jedinou možnou variantou vláda s Piráty a se Starosty.

ODS čeká volební sněm

„Hnutí ANO provedlo agrofertizaci společnosti. Lidem se dávno neříká pravda o celé řadě vážných témat, ztrácíme v Evropě prestiž, jsou ohroženy dotace kvůli střetu zájmů Andreje Babiše. Nedovedeme si tu vládu představit,“ potvrdil v nedělní Partii místopředseda ODS a poslanec Martin Kupka.

Ne všichni v ODS mají ale tak jednoznačný názor. Mezi politiky, kteří razí spíš pragmatičtější linii a říkají, že by si ODS neměla zavírat dveře k jednáním s ANO, patří například jihočeský hejtman Martin Kuba nebo europoslanec Alexandr Vondra.

Zásadní budou definitivní výsledky po volbách. ODS totiž čeká v lednu volební sněm. Pokud by Petr Fiala nedovedl ODS do vlády, části strany by se to nemuselo líbit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou
Zdraví

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama