CNN Prima News Naomi Ósakaová

Naomi Ósakaová

Výpis příspěvků ke štítku „Naomi Ósakaová“

Úspěšná a křehká Ósakaová, kterou už tenis nerajcuje. Mimo kurt vydělává padesátinásobek

Bývalá nejlepší hráčka světa – čtyřnásobná grandslamová vítězka – pokračuje ve svém tenisovém detoxu. Naomi Ósakaová se z neznámých důvodů odhlásila z Australian Open, což zapadá do její „akčnosti“ z minulých sezon. Ačkoliv jí nedávno bylo teprve 25 let, na kurty se nehrne za každou cenu, jedním z důvodů je i špatné zvládání tlaku. A také fakt, že patří mezi anomálie ze světa vrcholového sportu, pro které zdaleka nejsou obrovské výdělky z turnajů hlavním zdrojem příjmu.

Křehká Ósakaová dál nezvládá tlak. Život není perfektní, říká k jejím slzám Nadal

Někteří sportovci by možná rádi oželeli miliony dolarů a vrátili se do skromnějších a méně slavných časů, během kterých nebyli pod tlakem a neustálým dozorem. Mezi ně by měla patřit i tenistka Naomi Ósakaová, jež opakovaně vysílá signály, že povahově není stavěná na to, aby byla celosvětovou celebritou se vším všudy. Křehká psychika s ní zacloumala i na posledním turnaji v Indian Wells.

Ósakaová si vyčistila hlavu a představila nové já: Už se nikdy nerozbrečím na tiskovce

Vyhrát popáté grandslamový turnaj? Vrátit se na první místo v tenisovém žebříčku? Ne. Japonka Naomi Ósakaová si na začátku sezony 2022 dává jiné cíle. V té minulé ji svazovaly psychické problémy spojené s velkým tlakem. Proto vynechala několik turnajů, proto se před novináři rozbrečela. S tím má být konec. Do nového ročníku jde s tím, že se chce bavit a slíbila: Už žádné slzy na tiskových konferencích.

Další podivný čínský „důkaz“: Tenistka se na fotce mazlí s kočkou, obavy nekončí

Celý svět se nejen na sociálních sítích ptá: Kde je tenistka Pcheng Šuaj? Španělský deník Marca i francouzský list L’Equipe zařadily na titulní stranu sobotního vydání fotografii hráčky a k tomu přidaly stejnou otázku. Panují obavy, že je v ohrožení života, protože obvinila bývalého vlivného politika Číny ze sexuálního zneužívání. Komunistický režim se už podruhé snažil uklidnit vášně důkazem, který ovšem opět nevyhlíží příliš přesvědčivě.

Čína možná kvůli zmizelé Pcheng Šuaj přijde o turnaje. Hráčku podpořila i Kvitová

Aktualizováno

V příštím roce se má v Číně hrát hned deset turnajů pod hlavičkou WTA. A to včetně nejštědřejšího podniku pro ženy, který kalendář nabízí, Turnaj mistryň v Šen-čenu. Ten se měl v asijské zemi konat až do roku 2028. Kvůli obavám o život zmizelé tenistky Pcheng Šuaj ale možná dlouhodobá dohoda v hodnotě miliard korun brzy přestane platit. Šéf tenisové asociace Steve Simon jasně vzkázal, že byznys v kontextu záhady kolem grandslamové vítězky ve čtyřhře není důležitý.

Obavy sílí. Zmizelá čínská tenistka se sice ozvala, její dopis je ale pofidérní

Nejen světem tenisu hýbe kauza Pcheng Šuaj. Hráčka vyvolala poprask tím, že na sociální síti osočila bývalého vicepremiéra Číny Čang Kao-lia ze sexuálního napadení. Její příspěvek krátce nato zmizel a mluvilo se o cenzuře ze strany komunistického režimu. Několik dní nikdo o tenistce nic nevěděl, teď od ní měl šéf asociace WTA Steve Simon obdržet dopis, ve kterém mimo jiné stojí, že je v pořádku. Není ale jisté, zda je autorkou skutečně bývalá světová jednička ve čtyřhře.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.