CNN Prima News Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte

Výpis příspěvků ke štítku „Napoleon Bonaparte“

Fanoušci televizních soutěží smutní: Pevnosti Boyard hrozí zkáza kvůli silnému náporu vln

Pevnost Boyard, která se stala dějištěm stejnojmenné francouzské televizní soutěže, ohrožují rozmary počasí. Kvůli nedostatečné ochraně před nápory vln je tato památka z 19. století, která se nachází v Atlantickém oceánu mezi ostrovy Oléron a Aix, „odsouzena ke zkáze“, uvedl v tiskové zprávě západofrancouzský departement Charente-Maritime, který vyhlásil veřejnou konzultaci. Původně vojenská stavba potřebuje do roku 2028 práce za 44 milionů eur (1,1 miliardy Kč), informovala agentura AFP.

Hrad Špilberk nepřestává překvapovat. Najdete zde gotickou klenbu i moderní vitráže

Ačkoliv brněnský Hrad Špilberk pochází ze 13. století, i dnes umí svým návštěvníkům nabídnout něco nového. Pojďte díky pořadu Prima Česko nahlédnout nejen do nedávno zpřístupněných míst, kam dříve návštěvník nemohl. Poznejte části, které patří k těm původním, i ty, jež přibyly docela nedávno. Hrad je totiž jednou z mála památek, která se pyšní i poměrně moderními úpravami.

Nacistická Ukrajina, Západ nás chce zničit. Rusko manipuluje historii v nových učebnicích

Studenti v ruských školách podle všeho dostanou nové učebnice dějepisu. Ty obsahují řadu úprav a manipulací v látce od zhruba 70. let minulého století až do stále probíhající války na Ukrajině. Rusové v publikacích upravují historii ke svému obrazu. Hojně se zde věnují probíhající válce na Ukrajině a zaměřují se na období vlády prezidenta Vladimira Putina.

Vždyť jsou skoro nazí. Ruský velitel ukázal zoufalé podmínky vojáků, americký generál nechápal

Po sociálních sítích koluje další video, které má ukazovat zoufalé podmínky ruských vojáků. Výcvikový instruktor na něm kritizuje vybavení mobilizovaných mužů, kteří nemají léky, škrtidla ani odpovídající neprůstřelné vesty. Americký generálporučík v záloze Mark Hertling ve vysílání stanice CNN uvedl, že Rusko v tomto ohledu „hrozivě selhává“ a jeho vojáci nemají za těchto podmínek žádnou šanci uspět na Ukrajině v pozemním boji.

Reportáž z Anglie: S královnou na pivu aneb Jak smutní britské hospody

Přístav Portsmouth na jihu Anglie. Tohle je kotviště jediných dvou britských letadlových lodí, z nichž jedna nese jméno po zemřelé královně: Queen Elizabeth. Portsmouth je město námořníků a k těm po staletí patří i hospody, v tomhle městě je nejvíce výčepů na míli čtvereční v celé Velké Británii. A hlavním tématem štamgastů jsou teď smuteční obřady. „Skvělá královna, každý ji měl rád,“ říká mladá výčepní v hospodě s názvem British Queen, tedy Britská královna.

Je to hoax, slovo Vánoce nikdo zakazovat nechce, tvrdí Langšádlová. Nacher jí zkritizoval

Poprask, který způsobila eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová na půdě Evropské unie (EU) neutichá. Dalliová přišla s návrhem korektní příručky, ve které například vybízela, aby se místo „Vánoce“ říkalo „svátky“. Důvod? Všichni nejsou křesťané a Vánoce mnozí lidé slaví jinak. Kritiku si vyslechla nejen od veřejnosti, ale i od papeže Františka. Kandidátka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09) však informaci označuje za hoax.