reklama
CNN Prima News Napoleon Bonaparte

Napoleon Bonaparte

Výpis příspěvků ke štítku „Napoleon Bonaparte“

V Londýně vydraží nově objevený klobouk i s pěti vlasy. Prokazatelně patřil Napoleonovi

7. září 2021 06:20

V Londýně se bude v říjnu dražit klobouk, který podle analýzy vzorků DNA patřil francouzskému vojevůdci a politikovi Napoleonovi Bonapartemu. Stávající majitel koupil klobouk v malé aukci v Německu; přišel mu v mnoha ohledech podobný dvourohým kloboukům, jaké nosil vojevůdce. Uvnitř pokrývky hlavy se našlo několik vlasů, jejichž analýza později prokázala, že klobouk nosil právě Napoleon.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu

5. května 2021 22:14

Otevřený dopis z řad vysloužilých generálů je pro současnou Francii stále silným tématem. S názorem bývalých armádních špiček, že je třeba zatočit s islamismem, souzní většina Francouzů a zvedá se tak vlna proti prezidentu Macronovi. Tu se aktuálně daří ve svůj prospěch využít jeho soupeřka z minulých prezidentských voleb Marine Le Penová. Její popularita nyní strmě roste.

Dvě stě let od smrti Napoleona. Odborníci se přou, zda na generála vzpomínat

5. května 2021 06:51

Pro jedny opěvovaný hrdina, pro druhé nejkontroverznější postava francouzských dějin. Ve středu 5. května uplynulo přesně 200 let od smrti vojevůdce, generála a císaře Napoleona Bonaparta. K výročí chystá projev také francouzský prezident Emmanuel Macron, odborníci se ovšem přou, jak bude jeho vystoupení vypadat. Všichni čekají, zda bude hlava státu vzpomínat jen v dobrém.

reklama