Nařízení zní jasně: Zůstaňte v době pandemie doma, a tak seniorka „zůstala doma“

Nařízení zní jasně: Zůstaňte v době pandemie doma, a tak seniorka „zůstala doma“

Pokyny vlády zněly jasně: Zůstaňte doma nebo používejte ochranné prostředky. Dvaaosmdesátiletá Feridia Rojasová se s tímto nařízením vypořádala po svém. Na procházky po Havaně se vydává ve vlastnoručně vyrobené ochraně proti koronaviru – domečku z krabice.

Tamní vláda seniorům, jako je Feridia Rojasová, nabízí donáškovou službu základního zboží přímo do domu. Ona ale tvrdí, že stejně musí chodit ven na zdravotní procházky a udržovat se v kondici. A tak jednoho dne přišla s vlastním nápadem, jak dodržet nařízení vlády a chránit se před virem. Z papírové krabice si vyrobila ochranný oblek ve tvaru domečku, na který si napsala: „Já jsem doma, co ty?“

„Toto jsem se rozhodla udělat, protože se bojím viru. Slyšela jsem o tom mnoho. Kdybych to ve svých letech chytla, byl by to můj konec. Takže si zalezu do své krabice a jdu na procházku,“ řekla. Žena tvrdí, že by ji její rodina nejraději držela doma pod dohledem a nechce ji pouštět ven, ona sama ale ani chvíli neposedí.

Jako zdravotní sestra v důchodu si moc dobře uvědomuje rizika, která onemocnění COVID-19 v jejich letech nese. Ve vlastnoručně vyrobeném ochranném domečku se ale cítí relativně v bezpečí a užívá si procházek a nákupů, i když trochu děsí sousedy a kolemjdoucí.

„Někteří lidé mi říkají, že jsem praštěná, ale já se pak nemusím pokaždé sprchovat a mydlit se. Všechno ze mě spolu s krabicí sjede,“ dodala na svou obranu aktivní seniorka z hlavního města Kuby.

Tagy: