reklama
CNN Prima News násilnosti

násilnosti

Výpis příspěvků ke štítku „násilnosti“

Po ženě plival, pak ji hodil do kolejiště metra. Ta ho na oplátku přetáhla koštětem

29. srpna 2021 15:52

Cestující newyorského metra jsou zvyklí na ledacos. Děsivý útok z minulého týdne v jedné z brooklynských stanic ale překvapil i mnohé z nich. Smyslu zbavený muž bez váhání brutálně shodil mladou ženu do kolejiště. Osmadvacetiletá žena se ale agresorem zastrašit nenechala a poté, co vylezla zpět na perón, ho praštila koštětem. O případu informoval deník The New York Post.

Reportérka CNN ukazuje, co dokáže palestinská raketa. Dojde na pozemní invazi Izraelců?

13. května 2021 15:33

Konflikt mezi Izraelci a Palestinci nadále nabírá na obrátkách. Z Pásma Gazy vylétlo na Izrael už okolo 1 600 raket, židovská země kontruje nálety na vybrané cíle. Počet obětí na obou stranách se dohromady blíží stovce. Podél hranic s Gazou se navíc soustřeďuje izraelská armáda a není vyloučena ani pozemní invaze. Násilnosti zachvátily i smíšená izraelská města, kde dochází ke střetům mezi Araby a Židy.

Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů

13. dubna 2021 00:13

Myanmarská armáda požaduje po rodinách zabitých demonstrantů, které připravily o život bezpečnostní složky, poplatek za vydání těl jejich blízkých. Informuje o tom stanice CNN. Po pátečním masakru ve městě Bago navíc junta zadržela několik dobrovolníků z řad doktorů. Napětí v jihoasijské zemi se stále stupňuje. Od únorového vojenského převratu už při násilnostech zemřelo přes 700 lidí.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér

26. ledna 2021 14:12

Nizozemský premiér Mark Rutte v pondělí tvrdě odsoudil „kriminální násilí“, které provázelo víkendové demonstrace proti koronavirovým restrikcím jeho vlády, a označil je podle agentury DPA za „absolutně neakceptovatelné“. Při nepokojích v nizozemských městech se demonstranti střetli s policií. Policie zadržela stovky lidí. Násilné protesty pokračovaly i v pondělí večer.

V Srbsku zřejmě zákaz vycházení nebude, násilné protesty přesto pokračovaly dál

9. července 2020 04:40

Zákaz vycházení v souvislosti s výrazně zhoršenou epidemiologickou situací o nadcházejícím víkendu v Srbsku, ba ani v koronavirovou nákazou nejvíce postiženém Bělehradě, zřejmě vyhlášen nebude. Ve středu to oznámil srbský prezident Alexandar Vučić. Dalším násilným protestům to ale nezabránilo a srbská metropole se už druhý večer po sobě proměnila v bojovou zónu.

Starosta Minneapolisu nařídil noční zákaz vycházení. Za porušení hrozí vězení

30. května 2020 00:40

Starosta amerického Minneapolisu Jacob Frey vyhlásil ve městě noční zákaz vycházení v obavách z pokračujících protestů, které vypukly v reakci na pondělní smrt černocha George Floyda. Ten zemřel v metropoli státu Minnesota poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku. Demonstrace v minulých dnech přerostly v násilnosti.

reklama