reklama
CNN Prima News násilnosti

násilnosti

Výpis příspěvků ke štítku „násilnosti“

Reportérka CNN ukazuje, co dokáže palestinská raketa. Dojde na pozemní invazi Izraelců?

Konflikt mezi Izraelci a Palestinci nadále nabírá na obrátkách. Z Pásma Gazy vylétlo na Izrael už okolo 1 600 raket, židovská země kontruje nálety na vybrané cíle. Počet obětí na obou stranách se dohromady blíží stovce. Podél hranic s Gazou se navíc soustřeďuje izraelská armáda a není vyloučena ani pozemní invaze. Násilnosti zachvátily i smíšená izraelská města, kde dochází ke střetům mezi Araby a Židy.

Zaplaťte, jinak nedostanete tělo. Myanmarská armáda kasíruje rodiny zabitých demonstrantů

Myanmarská armáda požaduje po rodinách zabitých demonstrantů, které připravily o život bezpečnostní složky, poplatek za vydání těl jejich blízkých. Informuje o tom stanice CNN. Po pátečním masakru ve městě Bago navíc junta zadržela několik dobrovolníků z řad doktorů. Napětí v jihoasijské zemi se stále stupňuje. Od únorového vojenského převratu už při násilnostech zemřelo přes 700 lidí.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér

Nizozemský premiér Mark Rutte v pondělí tvrdě odsoudil „kriminální násilí“, které provázelo víkendové demonstrace proti koronavirovým restrikcím jeho vlády, a označil je podle agentury DPA za „absolutně neakceptovatelné“. Při nepokojích v nizozemských městech se demonstranti střetli s policií. Policie zadržela stovky lidí. Násilné protesty pokračovaly i v pondělí večer.

V Srbsku zřejmě zákaz vycházení nebude, násilné protesty přesto pokračovaly dál

Zákaz vycházení v souvislosti s výrazně zhoršenou epidemiologickou situací o nadcházejícím víkendu v Srbsku, ba ani v koronavirovou nákazou nejvíce postiženém Bělehradě, zřejmě vyhlášen nebude. Ve středu to oznámil srbský prezident Alexandar Vučić. Dalším násilným protestům to ale nezabránilo a srbská metropole se už druhý večer po sobě proměnila v bojovou zónu.

reklama