Skandál na vsetínském koupališti. Návštěvník obtěžoval dítě, případ řeší policie

Návštěvník na vsetínském koupališti v úterý podle starosty Jiřího Růžičky (KDU-ČSL) obtěžoval dítě. Incidentem se zabývá policie. Město v reakci na to zpřísnilo pravidla pro návštěvu koupaliště. Radnice je připravena lidem, kteří nedodržují návštěvní řád, zakázat vstup na koupaliště na celou sezonu. Na koupaliště také nemohou vstoupit děti do 13 let bez dozoru dospělého, uvedl ve čtvrtečním prohlášení rozeslaném médiím Růžička. Věk účastníků incidentu nezveřejnil.

„V úterý 19. července v podvečer došlo na koupališti u průmyslovky k incidentu, kdy jeden z návštěvníků obtěžoval nezletilou osobu. Situaci okamžitě řešila přivolaná městská i státní policie, pachatele se podařilo ztotožnit a situaci zvládnout,“ uvedl starosta. Incidentem se nyní podle něj zabývá policie.

Policejní mluvčí Petr Jaroš potvrdil, že policisté v úterý přijali oznámení, na jehož základě vyjížděla na koupaliště policejní hlídka. „Incidentem se v současné době zabývají vsetínští kriminalisté. Vzhledem k věku dotčených osob ale není možné sdělit bližší informace,“ řekl Jaroš.

Podle Růžičky se město potýká s nepřizpůsobivými návštěvníky koupaliště každoročně. „Letos zaměstnala Vsetínská sportovní, která koupaliště provozuje, celkem tři organizační pracovníky, kteří v areálu dohlížejí na dodržování návštěvního řádu a pravidel. Koupališti věnují zvýšený dozor i hlídky městské policie. Díky těmto opatřením se situace na několik týdnů uklidnila, až do výše zmíněné události,“ uvedl Růžička.

Přísnější pravidla na koupališti

Město nyní spolu se Vsetínskou sportovní přistoupilo k dalším změnám v návštěvním řádu. Pracovníci koupaliště podle starosty mohou od čtvrtka 21. července vykázat návštěvníky, kteří nedodržují pravidla a návštěvní řád, a dále jim také zakázat vstup do areálu na celou sezónu.

„Dalším opatřením je to, že na koupaliště nemohou vstoupit děti do 13 let bez dozoru dospělé osoby. Lidé, kteří nedodržují pravidla a obtěžují ostatní, nemají na koupališti co dělat,“ doplnil starosta. V následujících dnech budou podle něj mít pracovníci koupaliště v tomto ohledu větší pravomoci.

Tagy: